مشکل اصلی صنعت سینمای ما کمبود مخاطب است


ایسنا/ کرمانشاه رئیس سازمان سینمایی با اشاره به اینکه مخاطبان سینمای کشور ما تنها 10 تا 12 درصد جمعیت کشور هستند، بیان کرد: مشکل اصلی صنعت سینما در کشور ما کمبود مخاطب است.

محمد خزاعی در جلسه شورای اداری نهادهای فرهنگی هنری استان کرمانشاه با تایید برخی مشکلات در سینما گفت: در سینما با مشکلات اساسی مواجه هستیم اما باید توجه داشت که درخواست در استان امکان پذیر است.

وی با ابراز خرسندی از تلاش و همکاری مسئولان استان کرمانشاه در این زمینه گفت: مخاطبان سینما در کل کشور 10 تا 12 درصد جمعیت کشور معادل 7 تا 8 میلیون نفر در کشور را تشکیل می دهند.

خزاعی مشکل اصلی صنعت سینمای کشور را کمبود مخاطب عنوان کرد و گفت: اگر هر سالن و مجموعه فرهنگی را تجهیز کنیم باید به این موضوع نیز نگاه کنیم که چگونه می توانیم در جذب مخاطب و رونق سینما موثر باشیم.

رئیس سازمان سینمایی گفت: مردم برای تماشای فیلم از حضور در ادارات دولتی اجتناب می کنند و سینماهای خصوصی را ترجیح می دهند.

وی با اشاره به تعداد مخاطبان سینما افزود: در حال حاضر به دلایل مختلف 80 درصد از خانواده های متدین و انقلابی ما به سینما نمی روند، مگر اینکه آثاری مانند مهدی موعود یا بدون قرار قبلی روی اکران باشد.

رئیس موسسه سینمایی با تاکید بر چاره اندیشی برای جذب مخاطب و رونق بیشتر سینماها خاطرنشان کرد: یادمان باشد مخاطب دوست دارد مضامین و مفاهیم مورد علاقه خود را در سالنی مدرن تماشا کند.

وی ادامه داد: اگر 4 سینمای مدرن در استان کرمانشاه داشته باشید، استقبال مخاطبان بسیار بیشتر خواهد شد، همانطور که تجربه مشابه در سایر استان ها با روی کار آمدن بخش خصوصی و ساخت سینماهای مدرن و مجهز نشان داده است. فضای مخاطب نیز تغییر خواهد کرد.

وی گفت: تولید محتوای سفارشی و موثر و تربیت نیروی انسانی موضوعی بسیار اساسی است. سینما به عنوان یک صنعت نیز باید با زنجیره اقتصاد و درآمدزایی یک جامعه پیوند خورد.

وی گفت: کشور ما با جمعیت 80 میلیونی تنها 600 سینما دارد. ایجاد سینما در هر شهر با جمعیت 50 هزار نفری از برنامه های این موسسه سینمایی در چهار سال آینده است. این در حالی است که طبق برآوردها ۲۵۵ شهر فاقد سینما هستند.

وی یادآور شد: ما در زیرساخت های سینمایی بسیار عقب هستیم و واقفیم که سالن های استاندارد باعث جذب مخاطب می شود.

وی استان کرمانشاه را نهمین استان با بیشترین مخاطب سینما در سال 1400 اعلام کرد و گفت: کرمانشاهی ها علاقه مند به تماشای فیلم هستند و با دسترسی بخش خصوصی و ساخت سینماهای مدرن، کرمانشاه به یکی از پرمخاطب ترین سینماها تبدیل خواهد شد. استان ها

وی گفت: در حال حاضر بیش از 70 درصد فروش سینما در برخی شهرهای بزرگ سینمای مدرن و شهرستان ها 30 درصد مخاطب سینما دارند.

معاون فرهنگ و ارشاد اسلامی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه سینما از سبد خانواده ها حذف شده است، تاکید کرد: تولید محتوای مناسب یک موضوع بسیار اساسی است که بر ما واجب تر از شام است. حتی با ظهور فناوری های جدید، تولید محتوا و منابع انسانی اهمیت بیشتری پیدا می کند و همه ما درگیر آن هستیم.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

تحویل دو توله سیاهگوش به حفاظت محیط زیست اصفهان

ایسنا/ اصفهان مدیر یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان از تحویل دو توله سیاه گوش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.