پرستاری که دیگر نمی خواهند!


ایسنا/ چهارمحال و بختیاری پرسنل بهداشت و درمان در زمان شیوع بیماری عروق کرونر قلب خوش می درخشیدند، در زمانی که ویروس مفتضح کرونا شهر را تحت الشعاع خود قرار داده بود و برخی از مردم حتی حاضر نبودند برای مراقبت از عزیزانی که این عمل را انجام داده بودند، به ویژه پرستاران، به بیمارستان بروند. به قیمت جان آنها تمام شد و بسیاری از آنها حتی از دسترسی به خانواده خود محروم شدند.

به گزارش ایسنا، تعداد شهدای حافظ سلامت در کشور گواهی بر ایثارگری این قشر است که جان باختند تا خانواده ها داغدار نشوند و طی این تماس از کادر پرستاری که پروژه آنها به اتمام رسیده دعوت به همکاری شد. و این افراد با قراردادی 89 روزه در مراکز درمانی مشغول به کار شدند.

تعدادی از دستیاران پرستار نیز در طول شیوع کرونا در مراکز درمانی مستقر شدند تا باری از دوش ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی کاسته شود، اما با عقب نشینی کرونا، این نیروها سازگار شدند.

حال این سوال پیش می‌آید که آیا دولت برای جذب و اعزام نیروهایی که در مواقع بحرانی به کمک نظام سلامت شتافته‌اند، تسهیلاتی فراهم نکند؟ آیا این تمایل مردم برای کمک در بحران های آینده را کاهش نمی دهد؟

بهرام مرادی – رئیس هیأت مدیره نظام پرستاری شهرکرد در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به اینکه مراکز درمانی چهارمحال و بختیاری در زمان شیوع کرونا با کمبود نیروی پرستاری مواجه هستند، اظهار کرد: بر اساس مجوز وزارت بهداشت برای جبران کمبودها در بسیاری از مراکز درمانی این کشور با کمبود نیرو مواجه هستند. برخی با قراردادهای 89 روزه و برخی با تمدید طرح‌های پرستاری عروق کرونر بیمارستانی.

وی افزود: پس از فروکش کرونا این نیروها تعدیل شدند، پیگیری های متعددی برای بازگشت این نیروها به عنوان نیروهای قراردادی انجام شد اما وزارت بهداشت با این موضوع مخالفت کرد.

مرادی گفت: تعداد نیروهای قراردادی موقت پرستاری در چهارمحال و بختیاری محدود بود و در تلاش هستیم این نیروها را به نظام سلامت بازگردانیم و در حال حاضر با کمبود نیروی پرستاری مواجه هستیم.

رئیس هیأت مدیره نظام پرستاری شهرکرد گفت: بخشی از کمبود نیروی پرستاری بیمارستان از طریق استخدام و تغییر وضعیت کاری قراردادی تأمین می شود.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

تحویل دو توله سیاهگوش به حفاظت محیط زیست اصفهان

ایسنا/ اصفهان مدیر یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان از تحویل دو توله سیاه گوش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.