نخست وزیر رژیم صهیونیستی: ما در آستانه هرج و مرج هستیم


نخست وزیر اسرائیل در اولین اظهارات خود پس از اعلام سرنگونی کنست، اذعان کرد که اسرائیل در آستانه هرج و مرج قرار دارد و لاپید به زودی نخست وزیر را به دست خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی دوشنبه شب در نشست خبری مشترک با یایر لاپید، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی، گفت: تصمیم داریم کنست را لغو کنیم و تاریخ برگزاری انتخابات زودهنگام را تعیین کنیم.

بنت تصمیم برای لغو کنست را تصمیم درستی برای اسرائیل خواند و افزود: لحظه سختی است اما ما تصمیم درستی گرفتیم.

وی افزود: پس از بحث و رایزنی های قانونی به این نتیجه رسیدم که اسرائیل در آستانه هرج و مرج است و اجازه این کار را نخواهم داد.

نخست وزیر اسرائیل گفت که با لاپید برای انتقال منظم قدرت به توافق رسیده است و لاپید به زودی سمت نخست وزیری را برعهده خواهد گرفت.

نفتالی بنت گفت: زمانی که ما دولت ائتلافی را تشکیل دادیم، اسرائیل دوباره زنده شد و ما ثابت کردیم که می‌توانیم اختلافات خود را کنار بگذاریم، ما هر کاری که می‌توانستیم برای حمایت از دولت انجام دادیم.

لاپید همچنین به طور ضمنی اذعان کرد که رژیم صهیونیستی در آستانه فروپاشی است و از صهیونیست ها خواست به دلیل تجزیه اسرائیل از درون، به آرمان وحدت اسرائیل بازگردند.

در همین حال بنیامین نتانیاهو رهبر مخالفان رژیم صهیونیستی در واکنش به فروپاشی دولت های ائتلافی نفتالی بنت و یایر لاپید تاکید کرد که دولت بنت متحمل زیان های سیاسی، امنیتی و اقتصادی زیادی شده است.

نتانیاهو همچنین گفت که به زودی یک دولت وحدت تشکیل خواهد داد.

باراک راوید، روزنامه‌نگار اسرائیلی تاکید کرد که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا با یایر لاپید معاون نخست‌وزیر اسرائیل در سفر خود به فلسطین در 13 ژوئیه دیدار خواهد کرد.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

تحویل دو توله سیاهگوش به حفاظت محیط زیست اصفهان

ایسنا/ اصفهان مدیر یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان از تحویل دو توله سیاه گوش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.