محبی پور: مدیران نباید از توانمندی های توسعه فارس غافل شوند

ایسنا/ فارس طی مراسمی با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس، نماینده مردم، امام جمعه و تنی چند از مسئولان شهرستان، فرماندار ویژه مرودشت معرفی شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس در مراسم تکریم و معارفه فرمانداران قدیم و جدید شهرستان مرودشت با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه حاکمان نقطه پیوند نظام با مردم هستند، اظهار داشت: این امر موجب شده است که این امر به خوبی انجام شود. در نظام جمهوری اسلامی

اسماعیل محبی پور به نقل از استانداری فارس افزود: رهبر معظم انقلاب علاوه بر اشاره به استانداری، به سایر مسئولان نیز پیام می‌دهند تا استاندار را در انجام رسالت خود در خدمت به مردم در عرصه‌های مختلف سیاسی یاری کنند. امنیت و امنیت . . ابعاد اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی.»

محبی پور افزود: رهبر معظم انقلاب در دیدار با نمایندگان نیز فرمودند اگر توقع مردم بالاست و مسئولان باید پاسخگو باشند اما باید قدردان زحمات آنها نیز باشند.

وی گفت: مسئولیت پذیری در شرایطی که کشور در معرض جنگ ترکیبی فشار اقتصادی و روانی دشمن قرار می گیرد، نوعی جهاد است.

محبی پور با اشاره به اینکه شهرستان مرودشت شهری خاص است، بیان کرد: مرودشت با بیش از 330 هزار نفر جمعیت و با ظرفیت و توان تاریخی، طبیعی، انسانی و صنعتی پس از مرکز استان مهمترین شهرستان فارس محسوب می شود. تاثیر این شهر در کل جغرافیای استان کاملاً مشخص است.

وی شهرستان مرودشت را شهر فرصت دانست و افزود: این شهرستان از فرصت های تاریخی برخوردار است که نمونه آن در هیچ جای استان وجود ندارد. همچنین این شهرستان دارای فرصت های طبیعی از جمله خاک، آب و هوا است که باعث شده این شهرستان به عنوان یکی از قطب های مهم دامپروری، کشاورزی و کشاورزی استان شناخته شود.

محبی پور با اشاره به اینکه شهرستان مرودشت از نیروی انسانی کارآمد و متراکم بهره می برد، گفت: نقش مرودشت در درک و بصیرت صحیح مردم این شهرستان در دوران هشت سال دفاع مقدس و همچنین در دوران پرمشغله و شوم انقلاب اسلامی است. غیر قابل برگشت است همه اینها در حوزه صنعت است. رئیس جمهور افتخاری سال گذشته در هفتمین سفر استانی خود به فارس در ابتدای حضور در این استان از کارخانه آزمایشی مرودشت بازدید کرد.

وی یادآور شد: احیای مجدد بخشی از کارخانه آزمایشی که به دلیل عدم تفاهم و سوء مدیریت تعطیل شده بود پس از گذشت چند ماه از سفر ریاست جمهوری رخ داد و خوشبختانه شاهد فعال شدن این کارخانه بودیم.

محبی پور با اشاره به اینکه شهرستان مرودشت را فرصتی برای نظام جمهوری اسلامی می دانیم، گفت: در حال حاضر منتظر استانداران و حاکمان منصوب دولت سیزدهم هستیم که با شعار محوری تحقق عدالت کار خود را آغاز کرده اند. و یک جمهوری در اولویت خود قرار دهید.این محورها در سند راهبردی دولت منتشر شده است.

وی روحیه تحول را یکی از محورهای مورد انتظار استانداران و مدیران از دولت دانست و گفت: از وضعیت موجود راضی نیستیم. اگرچه در طول چهل سال انقلاب اسلامی تلاش‌ها و تلاش‌هایی صورت گرفته است، اما ویژگی‌های مردم و توانایی‌های ما بیش از دستاوردهای تاکنون است. بنابراین باید روحیه تحول را تقویت کنیم و جلو برویم.

معاون استاندار گفت: برخورداری از این روحیه تحول در انتصاب مدیران و جوانان کارآمدی که بتوانند با اقتدار مرحله دوم انقلاب اسلامی را ادامه دهند و در فعالیت های مدیران و تولیدکنندگان ضروری است. بنابراین مدیران باید کمربند خود را ببندند، بایستند، مسائل حوزه را مدیریت کنند، وضعیت ایده آل را هدف قرار دهند و به سمت آن حرکت کنند.

وی مردم را از دیگر ویژگی های ولایی و حاکمان دانست و گفت: مسئول در نظام جمهوری اسلامی برای کمک به مردم آمده است نه برای حکومت بر مردم. در نظام اسلامی رویکردی مانند «حکومت بر مردم» نداریم، بلکه رویکردی به نام «خدمت به مردم» است. هرکس از هر دین، قبیله، زبان و مسلکی که باشد، در نظام جمهوری اسلامی از حق برابر برخوردار است.

محبی پور با اشاره به اینکه فساد ستیزی از ویژگی های مهم مدیریت و ولایی در نظام جمهوری اسلامی ایران است، گفت: عملیات جهادی یکی دیگر از ویژگی های مدیریت است. در تمرین جهادی خستگی معنا ندارد. بنابراین مدیر جمهوری اسلامی در دولت سیزدهم باید این ویژگی را خودش ایجاد کند و اگر این ویژگی را دارد باید آن را نشان دهد.

معاون استاندار فارس خاطرنشان کرد: مدیران باید به اقشار محروم جامعه توجه کنند. زمانی که تحول اقتصادی صورت می گیرد، بیشترین فشار به گروه های محروم وارد می شود، بنابراین باید گروه های محروم را در نظر گرفت.

وی گفت: به کارگیری همه توانمندی ها از دیگر ویژگی های بارز حاکمان نظام جمهوری اسلامی است. برای ایجاد حکومت اسلامی و گام برداشتن در جهت ایجاد تمدن اسلامی، باید همه ظرفیت ها را شناسایی و استفاده کنیم. این قابلیت ها نباید توسط مدیران سیستم از بین برود یا نادیده گرفته شود.

معاون استاندار فارس با اعتقاد به اینکه باید در رفتار و گفتار حاکمان اخلاص وجود داشته باشد، گفت: انقلاب و داشتن تقوای دینی و سیاسی موجب موفقیت حاکمان در پیشبرد امور مختلف می شود. نباید به راحتی خود را در موقعیتی قرار دهیم که به دیگران تهمت بزنیم و انتقادات را در جهت درست بیان کنیم.

در این مراسم با تجلیل و قدردانی از زحمات علیرضا بیات پور فرماندار سابق، اسماعیل خوشبخت به عنوان فرماندار جدید مرودشت منصوب شد.

محبی پور: مدیران نباید از توانمندی های توسعه فارس غافل شوند

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

تحویل دو توله سیاهگوش به حفاظت محیط زیست اصفهان

ایسنا/ اصفهان مدیر یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان از تحویل دو توله سیاه گوش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.