لایروبی کارون بی ارزش است/ 2000 پروژه نیمه تمام در اهواز وجود دارد.


ایسنا/ خوزستان دبیر اول شورای شهر اهواز با اشاره به اینکه کارهایی که انجام می شود از جمله لایروبی رودخانه کارون مثمر ثمر نیست و به مصلحت آنها نیست، خاطرنشان کرد: چرا آب رودخانه کارون را درست نمی دهیم؟ باید بر تامین حق آبه کارون پافشاری کنیم تا ما نیز مانند اصفهان و سایر شهرهایی که حق آبه دارند حق آبه کارون را دریافت کنیم.

حمید دغاغله عصر یکشنبه (29 خرداد) در نشست خبری هیئت رئیسه شورای شهر اهواز، با اشاره به موضوع زیباسازی حاشیه رودخانه کارون، اظهار داشت: این موضوع در سال 2018 به عنوان یکی از اعضای شورای شهر اهواز انجام شد. طرحی برای زیباسازی سواحل کارون وجود دارد اما واقعیت این است که رودخانه کارون در اختیار موسسه آب و برق خوزستان در منطقه اهواز است و اگر بخواهند در جایی غیر از جایی که می خواهند پارک بسازند، می توانند. به راحتی آن را از بین ببرید.

به گزارش ایسنا، وی افزود: پارک کودک در مسیر پل پنجم به کلستان احداث شد که شبانه تا سحر جمع آوری شد.

دغاغله گفت: آقایان مسئول حوزه رودخانه کارون چرا جلوی ساخت و سازهای غیرمجاز که در منطقه کارون رخ می دهد را نگیرید اما پارک کودک یا سرویس بهداشتی را تخریب کنید.

دبیر اول شورای شهر اهواز با اشاره به اینکه مبادی ورودی شهر اهواز توسط نهادهای غیر مرتبط از شهر جدا می شود، گفت: مدیریت یکپارچه شهری زمانی انجام می شود که همه اعضا، رسانه ها و مردم یک فراخوان داشته باشند.

وی گفت: پل های گمنام ساخته شده بر روی رودخانه کارون با نماد اسلامی و فرهنگی اهواز همخوانی ندارد.

دغاغله گفت: کارهایی که برای لایروبی رودخانه کارون انجام می شود مثمر ثمر نیست و به نفع آنها نیست. باید بر تامین حق آبه کارون پافشاری کنیم تا ما نیز مانند اصفهان و سایر شهرهایی که حق آبه دارند حق آبه کارون را دریافت کنیم.

وی افزود: در حال حاضر در اهواز 23 نقطه فاضلاب وارد رودخانه کارون می شود. آیا می توان از این آب استفاده کرد؟

دبیر اول شورای شهر اهواز درباره وضعیت ساختمان های ناایمن گفت: تعداد ساختمان های ناایمن در اهواز بسیار زیاد است. برخی از این ساختمان ها مجوز ندارند، برخی زیر نظر نظام مهندسی و شهرداری ساخته نمی شوند، برخی توسط ارگان های دولتی و برخی در دست ساخت هستند که توسط ارگان های نظامی در شهر ساخته شده است، اما این ساختمان ها کجا و چه کسانی مجوز دارند. امنیت این ساختمان ها را تامین می کند؟

“آیا می توانیم وارد پادشاهی موسسات نظامی شویم؟” او گفت. چرا پشت بام ها و کوه های اهواز در دست ارتش است نه محل مقاصد شهری؟ چون ارتش حاضر به واگذاری این مکان ها نیست.

دغاغله با بیان اینکه طبق قانون می توان از تمامی ساختمان های مسکونی به عنوان ساختمان درمانی استفاده کرد، گفت: وضعیت بسیاری از ساختمان ها به دلیل ناکارآمدی قوانین شهری است به گونه ای که برخی از ساختمان ها به عنوان ساختمان مسکونی ساخته شده اند اما اکنون کاربری پزشکی دارند. آیا این ساختمان می تواند بار این همه جمعیت را تحمل کند؟ چنین ساختمانی از نظر ما ناامن است.

وی افزود: این ساختمان های ناایمن بار ترافیکی جدی در شهر اهواز ایجاد کرده و هزاران میلیارد گنبد را بر اهواز تحمیل کرده است.

دبیر اول شورای شهر اهواز با اشاره به مخالفت شهرداری با حفاری فاضلاب گفت: اگرچه مردم خواستار برداشتن چاه فاضلاب از درب و صدور مجوز حفاری هستند اما به دلیل اینکه نوار حفاری به راحتی تعمیر نمی شود. .ما اجازه نداده ایم همه جای اهواز را حفاری کنند.

دغاغله گفت: حدود 2000 پروژه نیمه تمام در اهواز وجود دارد که هیچ پروژه جدیدی حذف نشده و هدف تکمیل پروژه های نیمه تمام است. در حال حاضر اکثر مردم خواهان آسفالت برای جاده ها هستند که در بسیاری از محیط های کاری انجام می شود.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

تحویل دو توله سیاهگوش به حفاظت محیط زیست اصفهان

ایسنا/ اصفهان مدیر یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان از تحویل دو توله سیاه گوش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.