خیاطیان: رای رئیس جمهور بازگشت به شعار انقلاب بود


رئیس مرکز مطالعات راهبردی رئیس جمهور گفت: رای مردم به آیت الله رئیسی به معنای بازگشت به شعار انقلاب اسلامی است.

به گزارش ایسنا، محمدصادق خیاطیان صبح امروز در همایش «حکمرانی مردم در گفتمان عدالت و جمهوری» به میزبانی مرکز مطالعات راهبردی ریاست جمهوری، با اشاره به اینکه شعار دولت سیزدهم مردمی بودن است، اظهار کرد: مردمی بودن نشانه محوری است. انقلاب اسلامی و رای مردم به آیت الله رییسی به معنای بازگشت به شعار انقلاب اسلامی است. این شعار باید در سیاست های دولت تجلی پیدا کند.

وی افزود: هر گفتمانی تبیین و فرضیه هایی دارد. تبیین جنبه نظری گفتمان عدالت و جمهوریت بسیار ضروری است. مفهوم مردم و جمهوری بودن باید تعریف شود. ما معتقدیم حضور مردم در هر صحنه ای باید وجود داشته باشد و جمهوریت فقط به معنای حضور مردم در پای صندوق های رای نیست. جمهوری باید به صورت نظری تعریف شود.

خیاطیان ادامه داد: موضوع عدالت از سوی دولت های مختلف مورد توجه قرار گرفته است، اما از این نظر به گفته رهبری ما پشت آن هستیم و شرایط ما در این زمینه در شأن نظام جمهوری اسلامی نیست. این مفهوم نیز باید توضیح داده شود.

وی در پایان گفت: مردمی بودن باید در اقتصاد خودش را نشان دهد. ما باید الگویی برای دموکراتیزه کردن اقتصاد، سیاست داخلی و خارجی، آموزش، سلامت بر اساس آموزه های اسلامی و اسناد بالادستی در مرکز مطالعات راهبردی ریاست جمهوری ایجاد کنیم.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

تحویل دو توله سیاهگوش به حفاظت محیط زیست اصفهان

ایسنا/ اصفهان مدیر یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان از تحویل دو توله سیاه گوش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.