شرایط معاملات مالیاتی

مدیرکل امور مالیاتی کشور در بخشنامه ای به ادارات کل امور مالیاتی کشور اعلام کرد: در مواردی که اسناد و مدارک وزارت امور مالیاتی مستندات و شواهد مثبتی دال بر درآمد آن ارائه نکند، ادارات مالیاتی می توانند نسبت به اعمال ضریب یا نسبت اقدام کنند. ، سود عملیاتی و ادعاهای مالیاتی اینجا نیست.

به گزارش ایسنا، در بخشنامه داوود آمده است: پیرو بخشنامه شماره 200/99/16 مورخ 31/01/1392 و اصلاحات بعدی آن در خصوص نحوه بررسی و رسیدگی بانکی اطلاعات مالی و مالی دریافتی از جمله تراکنش ها و در در رابطه با آرای متعدد شعب دیوان عدالت اداری و شعب شورای عالی مالیاتی بر خلاف آراء هیأت های حل اختلاف مالیاتی و به دلیل نارضایتی از عملکرد ادارات امور مالیاتی در رسیدگی به معاملات. بانکی به ویژه بنده (18) موارد زیر در رسیدگی به تراکنش های بانکی تا عملکرد سال 1399 توسط ادارات امور مالیاتی و مراجع حل اختلاف مالیاتی مورد تاکید قرار گرفته است.

1- همانطور که در بخشنامه فوق و مکاتبات سایر مؤسسات تأکید شده است و اطلاعات حساب‌های بانکی به خودی خود مؤید درآمد افراد نیست مگر اینکه طبق بررسی‌های انجام شده و مستندات، شواهد و قرائن مثبت دال بر آن باشد. درآمد مثبت بنابراین او ددر مواردی که ادارات مالیاتی سند و مدرک و شواهد مثبته دال بر درآمد خود نداشته باشند و ادارات مالیاتی مجاز به اعمال ضریب یا نسبت نباشند، سود عملیاتی و مطالبات مالیاتی در این خصوص صرفاً از طریق معامله بانکی است. در صورتی که ادعای مالیاتی قبلاً بدون رسیدگی بوده است در اجرای ماده 238 قانون مالیات های مستقیم و با مابه التفاوت با مراجع حل اختلاف مالیاتی تجدید نظر شود.

2- در مواردی که دعوای مطالبه مالیات عملیاتی و مالیات متعلق قبلاً بدون رعایت شرایط بند (1) خاتمه یافته باشد، تضمین مالیاتی دلیلی بر درآمد برای بانک مذکور نیست و در در این صورت ادارات امور مالیاتی مجاز به مطالبه مالیات بر ارزش افزوده می باشند و جریمه از این حیث مشمول ماده 192 (کتمان درآمد) نخواهد بود مگر اینکه به موجب اسناد و مدارک و شواهد مثبته مبنی بر درآمد بودن آن ثابت شود.

در مواردی که ماده 97 قانون مالیات های مستقیم بر اساس صورت برآورد (شامل سامانه بررسی شده توسط وزارت امور مالیاتی) برگ تشخیص مالیات صادر کرده و بند (1) را رعایت نکرده باشد، سازمان امور مالیاتی با وصول اعتراض. عمومی به همراه اظهارنامه مالیاتی طبق مفاد این بخشنامه اقدام نمایند.

4- بر اساس مفاد بند (م) تبصره (12) قانون بودجه 1400 کل کشور، مفاد این بخشنامه در خصوص واریز به حساب‌های بانکی توسط ابزارهای پرداخت بانکی مانند دستگاه کارت‌خوان بانکی (پازل) اجرا نمی‌شود. معتبر است و در این گونه موارد درآمد او نزد مودی است.

شرایط معاملات مالیاتی

شرایط معاملات مالیاتی

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

تحویل دو توله سیاهگوش به حفاظت محیط زیست اصفهان

ایسنا/ اصفهان مدیر یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان از تحویل دو توله سیاه گوش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.