ابتکار پیشنهادی ایتالیا برای حل بحران اوکراین


وزیر خارجه ایتالیا از طرح پیشنهادی این کشور در سازمان ملل برای حل بحران اوکراین خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از المیادین، لوئیجی دی مایو، وزیر امور خارجه ایتالیا روز جمعه اعلام کرد که کشورش به سازمان ملل پیشنهاد کرده است که یک گروه تسهیل کننده بین المللی برای تلاش برای دستیابی به آتش بس گام به گام در اوکراین تشکیل دهد.

دی ماگیو در کنفرانس خبری وزرای شورای اروپا در نزدیکی تورنتو گفت: طرح صلح پیشنهادی ایتالیا همان چیزی است که دو روز پیش به دبیرکل سازمان ملل، آنتونیو گوترش، در نیویورک پیشنهاد دادم. این طرح شامل ایجاد یک گروه تسهیل کننده بین المللی شامل سازمان های بین المللی مانند سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا و سازمان اروپایی امنیت و همکاری است.

وی افزود: هدف این است که به صورت تدریجی کار شود، به عنوان مثال، از اطفای حریق محلی، تخلیه غیرنظامیان و احتمالا باز کردن کریدورهای بشردوستانه ایمن و سپس همکاری با یکدیگر برای دستیابی به یک آتش بس جامع و در نهایت صلح پایدار شروع شود.

دمایو با اشاره به اینکه گروه تسهیل کننده پیشنهادی باید برای بازسازی گفتگو بین دو طرف متخاصم تلاش کند، گفت: ما اخیراً این پیشنهاد را به گروه هفت ارائه کردیم. ما به ترویج ابتکاراتی که می تواند گفتگو بین روسیه و اوکراین را تسهیل کند، ادامه خواهیم داد.

روزنامه ایتالیایی Repubblica نیز گزارش داد که سند مفصلی که به سازمان ملل ارسال شده و توسط دیپلمات‌های وزارت خارجه ایتالیا تهیه شده است، بر چهار نکته تمرکز دارد:

– آتش بس در اوکراین و خلع سلاح جبهه تحت نظارت سازمان ملل متحد

– گفتگو در مورد وضعیت اوکراین که در آینده به اتحادیه اروپا خواهد پیوست نه ناتو.

– توافق دوجانبه بین اوکراین و روسیه در مورد کریمه و دونباس، به طوری که مناطق مورد مناقشه دارای خودمختاری کامل با حق تضمین امنیت باشند، اما “تحت حاکمیت اوکراین باشد.”

– تکمیل یک توافق چند جانبه برای صلح و امنیت در اروپا، با هدف خلع سلاح، کنترل تسلیحات و جلوگیری از درگیری.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

تحویل دو توله سیاهگوش به حفاظت محیط زیست اصفهان

ایسنا/ اصفهان مدیر یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان از تحویل دو توله سیاه گوش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.