صانعی: حرف های مدیران غیرورزشی را رعایت نکردم/ کار تیمی به درد فوتسال نمی خورد


سرمربی سابق مس سونگون می گوید دلیل قطع همکاری با این باشگاه، دخالت دادن مدیران غیرورزشی در تصمیماتش بوده است.

به گزارش ایسنا، علی صانعی طی سه ماه گذشته در اتفاقی عجیب با تیم دوم تحت هدایت خود نیز دست از کار کشید. کمتر از یک ماه پیش بود که صانعی با مس سونگون که در لیگ فوتسال دوم شده بود قرارداد امضا کرد تا جانشین بیغام در این تیم شود. صانعی و مس به همکاری خود ادامه ندادند و به دلیل اختلاف با مدیران مس سونگون استعفا دادند. صانعی حدود دو ماه پیش از سرمربیگری تیم ملی جوانان استعفا داده بود، البته مدت حضورش روی نیمکت این تیم به سه ماه افزایش نیافته بود.

این مربی در گفت وگو با ایسنا، درباره پایان همکاری با مس سونگون گفت: زمانی که با مس سونگون قرارداد بستم، یک مدیر معتبر ورزشی و اخلاقی در این تیم و مدیر قراردادی ام را می شناختم. با مس سونگون هم این مربی بود.» می‌توانستیم تیم خوبی بسازیم، اما متأسفانه دخالت مدیران غیرورزشی در باشگاه جنجال به پا کرد. ایده های خود مدیران غیرورزشی مس سعی کردند بیشتر از بازیکنان و مربیان بومی استفاده کنند، اما برنامه من این بود که تیمی بسازم تا به هدف مس سونگون یعنی قهرمانی در لیگ فوتسال برسم.

وی ادامه داد: البته خوشحالم که این اتفاق زودتر رخ داد چرا که سرمربی بعدی مس می توانست با سلیقه خودش تیمش را ببندد و اگر دو ماه بعد این اتفاق می افتاد من و مس به لبه ها می رفتیم. به هر حال هرکسی سلیقه و فکر خود را دارد و در این مقطع فکر و اندیشه من با مدیران غیرورزشی که سعی در دخالت در کار تیم مس داشتند یکی نبود. این یک اتفاق طبیعی است که در هر مجموعه ای اتفاق بیفتد زیرا ممکن است مربی یا مربیانی وجود داشته باشند که به هر قیمتی می توانند کارهای زیادی انجام دهند اما من از آن دسته نیستم که در چنگال حرفه ها و اتفاقاتی که بر خلاف عقایدم هستند بیفتم.

سرمربی سابق مس سونگون درباره اختلاف نظر با مدیریت بر سر جذب بازیکنان مورد نظرش گفت: اختلافی وجود نداشت و مراحل جذب به خوبی دنبال می شد. اکثر بازیکنان مس قرارداد یک ساله داشتند و بازیکنانی مانند سعید مومنی و محمدحسین درخشانی به دلیل مشکلات خانوادگی قصد جدایی از این تیم را داشتند. همچنین بازیکنانی که برای پیوستن به مس با آنها صحبت کردیم هنوز قرارداد خود را با اتحادیه فوتبال انگلیس امضا نکرده اند، بنابراین مربی بعدی ممکن است بخواهد با سلیقه خودش مطابقت داشته باشد.

صانعی در خصوص ادامه همکاری حسین شمس با مس گفت: قرار بود او هم با باشگاه مس دست بکشد و فکر می کنم تا الان این اتفاق افتاده است.

سرمربی اسبق تیم ملی فوتسال ایران درباره خروج بسیاری از تیم‌ها از لیگ برتر فوتسال توضیح داد: هزینه‌های فعلی تیم‌ها مانند سفر به شهرهای دیگر، هزینه‌های اقامت و سفر زیاد است و روز به روز در حال افزایش است. پخش تلویزیونی فوتسال ضعیف است، به این معنی که هزینه های انجام شده بازپرداخت نمی شود. اخیرا لیگ قهرمانان آسیا لغو شد و حتی تیم های اول و دوم که انگیزه حضور در این رقابت ها و درآمدزایی از این راه را داشتند، از تامین مالی از این راه محروم شدند. با تعطیلی لیگ قهرمانان آسیا دیگر هیچ خوشحالی برای تیم های بالای جدول وجود ندارد و تیم های میانی و انتهایی نیز حال این تیم را ندارند و هزینه های لیگ فوتسال را جبران می کنند. با شرایط فعلی تیم داری در لیگ فوتسال به درد نمی خورد.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

تحویل دو توله سیاهگوش به حفاظت محیط زیست اصفهان

ایسنا/ اصفهان مدیر یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان از تحویل دو توله سیاه گوش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.