توضیح خانه هنرمندان ایران برای لغو برنامه نمایشی


خانه هنرمندان ایران لغو برنامه انجمن نمایشنامه نویسان و مترجمان را به دلیل درخواست دیرهنگام انجمن برای برگزاری همایش سه روزه اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، در پی انتشار اخباری مبنی بر لغو برنامه های انجمن نمایش، روابط عمومی خانه هنرمندان در اطلاعیه ای اعلام کرد: ضروری است. اگرچه مایل به اظهار نظر در مورد مسائل داخلی در حوزه عمومی نبودیم، اما به دلیل اعلام عمومی انجمن نمایشنامه نویسان، ناگزیر به انتشار توضیحات مربوطه شدیم:

1- ساعت 20 روز دوشنبه 26 اردیبهشت نامه ای امضا شده از آقای. ایرج راد و تیتر و مهر تئاتر دبیرخانه خانه هنرمندان ایران از طریق واتس اپ، که شامل درخواست کمک در مورد نامه ای بود که او گفته بود انجمن نمایشنامه نویسان برای آقای راد ارسال کرده است. در این نامه درخواست برگزاری سمینار سه روزه (از 28 تا 30 اردیبهشت) شده است. در واقع، این درخواست کمتر از 48 ساعت قبل از رویداد پذیرفته شد.

2- نامه جامعه که به ضمیمه نامه آقای پدر به واتساپ درب منزل ارسال شده است. راد، نامه، شماره و شرح بدون تاریخ بود که با امضای آقای. آقای آرام محذری به نمایندگی از ریاست انجمن .حمیدرضا نعیمی.

3- علیرغم نامناسب بودن زمان ارسال نامه و فاصله بسیار کم آن با زمان برگزاری (کمتر از 48 ساعت)، به احترام آقای. راد و تئاتر، مفاد نامه به اطلاع آقای نوربخش رئیس خانه هنرمندان ایران تصمیم لازم را اتخاذ کند.

4- عصر همان روز یکی از مسئولین محترم منزل، توضیحات لازم را در خصوص محدودیت زمانی و عدم انجام اقدامات لازم که منجر به شکست برنامه سمینار می شود، تلفنی به آقای راد اطلاع داد. متاسفانه در اقدامی عجیب دوستان انجمن در اقدامی عجیب غیرحرفه ای و غیرعادی میزبان برنامه و پوستر برنامه برای عموم مردم شدند.

5- اجرای عادی برنامه در خانه هنرمندان بنا به درخواست برگزارکننده حداقل یک هفته قبل از برگزاری، با موافقت رئیس اجرائیه، قراردادهای اولیه در صورت خالی بودن مکان، عقد قرارداد و سپس هماهنگی و هماهنگی می باشد. ترتیبات و اقدامات مختلف را انجام دهد.

به دلیل عدم سازماندهی و عدم توافق این دو، آماده نبودن شرایط برای برگزاری یک مراسم سه روزه و عدم هماهنگی به دلیل اقدام دیرهنگام برگزارکنندگان، علیرغم تمایل خانه هنرمندان، نشد. امکان ادامه این برنامه در این تاریخ وجود دارد. بنابراین جملاتی مانند «انصراف خانه هنرمندان از میزبانی» و «در آخرین ثانیه به تشخیص خانه هنرمندان» که در نشریه انجمن نمایشنامه نویسان ذکر شده اساساً صحت ندارد.

طبق شواهد پوستر منتشر شده، در ابتدا قرار بود بزرگداشت آقای بیضایی در تالار جوانمرد خانه تئاتر برگزار شود نه خانه هنرمندان ایران.

خانه هنرمندان ایران مانند همیشه آماده همسویی با تمامی انجمن های هنری و مسکن و هنرمندان عزیز با آغوش باز خواهد بود و به رفتار حرفه ای، شفاف و صادقانه ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

تحویل دو توله سیاهگوش به حفاظت محیط زیست اصفهان

ایسنا/ اصفهان مدیر یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان از تحویل دو توله سیاه گوش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.