ارزش شهید مدافع حرم از نگاه معاون عقیدتی وزارت دفاع

ارزش شهید مدافع حرم از نگاه معاون عقیدتی وزارت دفاع

ایسنا/ کرمان جانشین رئیس سازمان عقیدتی وزارت دفاع گفت: ارزش شهید مدافع حرم این است که حرم اولیای الهی، حریم اسلام، حافظ زینب کبری و حرم حسین است. بن علی.»

حجت الاسلام علی شیرازی پیش از ظهر امروز 30 اردیبهشت ماه در اجلاسیه شهدای روحانی مدافع حرم به عنوان التزام سرخ سلول تا سنگر گفت: اسفندماه 1396 کنگره شهدای روحانی در قم برگزار شد.
وی در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: سردار دلها دعوت همه خانواده های شهدا را اجابت خواهد کرد.
معاون عقیدتی وزارت دفاع با اشاره به 1222 شهید مسئول و مدیر روحانی گفت: روحانیت 4000 شهید دارد که 22 شهید، فرمانده لشکر و فرمانده تیپ، 222 فرمانده گردان، 50 معاون تبلیغات و فرهنگی، و 39 روحانی نگهبان حرم.
وی با تاکید بر اینکه هزاران رزمنده، جانباز و روحانی آزاده داریم، گفت: روحانیت همواره علم و عمل را در هم آمیخته است تا ملت ایران با ایمان به این الگوهای زیباتر در رزم و شهادت زیباتر از همیشه باشد. نه در عرصه علم و علم را برای کمال و نهایت کمال را در شهادت طلبیدند.
حجت الاسلام شیرازی با اشاره به علت تاخیر این کنگره گفت: این تاخیر اضافه شدن شهدای روحانی حرم حضرت رضوی بود تا دنیا بداند که روحانیت همچنان پای ارزش ها، آرمان ها، انقلاب ایستاده است. و اسلام ناب محمدی.
وی عالم، مهاجر، مجاهد، پیشرو، رشد و رسیدن به میدان انس با خدا را از ویژگی های شهدای روحانی مدافع حرم دانست و گفت: خداوند می خواهد پرچم روحانیت هر بار برافراشته باشد.
معاون عقیدتی وزارت دفاع گفت: شهدای مدافع حرم در حد اجتهاد بودند و طلبه عادی نبودند هدف پاسداری از دین و ارزش هاست.
وی ادامه داد: دستی که در دست خداست به سمت کمال می رود و اشتباه نمی کند.
حجت الاسلام شیرازی عشق به شهادت و تحقق شهادت را از دیگر ویژگی های شهدای روحانی مدافع حرم عنوان کرد و گفت: ارزش دانستن عملی است.
وی بیان کرد: مقام معظم رهبری ارزش شهید مدافع حرم را با شهید سلحشور متفاوت دانستند و اجرشان را دو برابر فرماندهان جنگ دانستند چون شهدای جنگ را دعوت کردند اما شهید مدافع حرم با عشق و تضرع. .
به گزارش ایسنا، سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: خیلی ها نمی دانند که ما 4000 روحانی رزمی و 39 روحانی شهید پاسدار حرم در کشور داریم.
وی در تشریح اقدامات انجام شده برای برگزاری کنگره شهدا گفت: روحانیون علاوه بر اینکه مبلغ بودند، در دفاع مقدس نیز از خاک ایران دفاع کردند.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در پایان سخنان خود به تشریح ابعاد مختلف شخصیت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی پرداخت.
به گزارش ایسنا، این دیدار در راستای شهدای روحانی چهارم خردادماه در قم برگزار می شود.
انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

تحویل دو توله سیاهگوش به حفاظت محیط زیست اصفهان

ایسنا/ اصفهان مدیر یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان از تحویل دو توله سیاه گوش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.