جمعیت سالخورده؛ یکی از بحران های جدی آینده کشور


قائم مقام وزیر بهداشت با اشاره به اینکه کشور در آستانه سالمندی جمعیت قرار دارد، گفت: کودکان به کار خود نظم دهید.

به گزارش ایسنا، دکتر کمال حیدری: هفته ملی جمعیت از 24 تا 30 اردیبهشت ماه در کشور برگزار می شود و امیدوارم در بزرگداشت این هفته شروع بسیار خوبی در بحث توسعه جمعیت کشور داشته باشیم. “

وی افزود: ایران در آستانه پیر شدن جمعیت قرار دارد و این یکی از بحران های جدی آینده کشورمان است.

معاون وزیر بهداشت در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: متأسفانه ایران دچار کاهش نرخ باروری شده است و ما نگران هستیم که در آینده با افزایش سن بحران هایی از جمله بحران های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در آینده رخ دهد. بیایید با آن روبرو شویم، که البته غیر قابل برگشت است.

حیدری با اشاره به فرمان مقام معظم رهبری و اهتمام و تاکید ایشان بر رشد و پویایی جمعیت، گفت: ما باید در این زمینه تلاش کنیم و دولت نیز در این زمینه قانون حمایت از جوانان و خانواده ها را به دستگاه ها از جمله وزارت خانه رساند. سلامتی. “بله. بنابراین وزارت بهداشت وظیفه قانونی خود را در این زمینه می داند و با این راهبرد و راهبرد می تواند گام جدیدی بردارد. به همین منظور اردویی به نام کمپ جوانان و کودکان با دستور وزیر بهداشت و درمان راه اندازی شد. ریاست جمهوری با حمایت نمایندگان و همه دست اندرکاران این حوزه تا بتوانیم یکپارچه به وظایف و دستورات خود عمل کنیم.

وی ادامه داد: امیدواریم با توجه به قابلیت های باروری سالم، فرزندان سالم و زندگی سالم بتوانیم مردم را به بچه دار شدن تشویق کنیم و در این راستا گام های بیشتری برداریم. در حال حاضر خانواده ها باید روی داشتن بیش از دو فرزند تمرکز کنند و اگر به دنبال داشتن یک ایران پویا، رو به رشد و جوان هستیم، سه یا چهار فرزند را در دستور کار خود قرار دهیم.

معاون وزیر بهداشت تاکید کرد: با توجه به اینکه شعار «ایران جوان بمانیم» شعار هفته جمعیت است، بنابراین باید مقدمات تحقق این شعار را فراهم کنیم.

وی افزود: در بطن قانون «حمایت از جمعیت جوانان و خانواده» تسهیلات حمایتی بسیار مناسبی برای بچه دار شدن در نظر گرفته شده است که از این میان می توان از معیشت، امکانات آموزشی و یا مسائل مربوط به زندگی صحبت کرد. وزارت بهداشت خدمات مشاوره (برای عموم و دانش آموزان)، آموزش و همچنین خدمات درمان ناباوری را ارائه کرده است که همگی در قالب اردوگاه جوانان راه اندازی شده اند.

معاون درمان وزیر بهداشت یادآور شد: به لطف خدا هشتمین دوره اردوی جوانان برگزار شد و در زمینه وظایف وزارت بهداشت کارهای زیادی را انجام دادیم و امیدواریم بتوانیم زمان از دست رفته را به سرعت جبران کنیم. همچنین اگر می‌خواهیم آینده ایران را تضمین کنیم، باید با سرعت و همدلی اهداف خود را دنبال کنیم و با همکاری همه دستگاه‌های ذیربط در این زمینه، تربیت و عدم رشد باروری در کشور را جبران کنیم. خیلی دیر شده است و ما باید با جدیت برنامه ریزی کنیم.

وی افزود: برای دستیابی به اهداف جمعیتی و فرزند پروری، همکاران ما در تمامی مراکز بهداشتی و درمانی کشور مانند گذشته آماده ارائه خدمات هستند.

معاون درمان وزارت بهداشت در ادامه به تشریح تقویم هفتگی جمعیت پرداخت و گفت: تقویم این هفته را بر اساس اهداف خود تنظیم کرده ایم. شنبه 24/02/1301 آرزوی کودکی (ناباروری) دارد که وزارت بهداشت خدمات درمانی ناباروری و پوشش ارزنده ای را در این بخش برنامه ریزی کند.

وی ادامه داد: یکشنبه 25/02/1301 به عنوان تنها فرزندم (جراحات تک فرزندی) نامگذاری شده است. متأسفانه فرزندان مجرد و خانواده‌هایشان از آسیب‌های ناشی از رسیدگی رنج می‌برند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: روز دوشنبه مورخ 26/02/1301 خانواده دوستدار کودک (فرزندپروری) بوده و توجه ویژه ای به این موضوع شد. سه شنبه 27/02/1301 پدر و مادر هستند و حس خوب زندگی (والدین و صمیمیت زندگی) و صمیمیت خوب زندگی با بچه دار شدن بیشتر اتفاق می افتد.

وی همچنین گفت: شعار روز چهارشنبه 28/02/1401 زندگی کهنه من (جمعیت سالخورده) است. با توجه به پیری سریع ایران، باید در نظر بگیریم که در دوران پیری با چه شرایطی مواجه هستیم. در گذشته خانه ها مملو از بچه های پرانرژی و فعال بود و این بچه ها با فرهنگ غنی ما از والدین حمایت می کردند و به نفع آنها کار می کردند و الان متاسفانه بچه ها خانواده کمی دارند و آینده کشور خیلی خوب است. زمان سختی در پیش خواهد بود

حیدری در روز پنجشنبه 29/02/1301 شعار «من می خواهم زنده بمانم» (سقط جنین و قتل) را بر لزوم تبیین هر چه بیشتر موضوع سقط جنین تأکید کرد: «مسائل شرعی سقط جنین باید مورد توجه قرار گیرد زیرا سقط جنین یک عمل مجرمانه است «امکان پذیر است و باید از نظر قبح دینی و اجتماعی به آن توجه ویژه داشت.

به گزارش وب دا، وی همچنین به آخرین روز این هفته اشاره کرد و گفت: جمعه 30/02/1301 به نام حمایت خانواده و جوانان جمعیت (قانون و فرزندپروری) نامگذاری شده است.

حیدری در پایان ابراز امیدواری کرد با همدلی بتوانیم ایران را جوان نگه داریم و ایرانی سربلند برای آینده بسازیم.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

تحویل دو توله سیاهگوش به حفاظت محیط زیست اصفهان

ایسنا/ اصفهان مدیر یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان از تحویل دو توله سیاه گوش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.