آتش زدن 1930 هکتار از منابع طبیعی و جنگل های زیست محیطی کهگیلویه و بویراحمد در سال گذشته


ایسنا/ کهگیلویه و بویراحمد مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: سال گذشته 1930 هکتار از جنگل های منابع طبیعی و محیط زیست استان در آتش سوخت.

«علیرضا نیکروز» در دوره آموزشی یک روزه مدیریت اورژانس تماس های شهرستان های استان با بیان اینکه دستگاه ها آماده مقابله با حوادثی مانند آتش سوزی جنگل ها و مراتع هستند، افزود: به همین منظور دوره آموزشی برای تماس های مدیریت بحران در هر شهر انجام شد.

وی اهداف برگزاری این دوره آموزشی را برجسته کرد و گفت: ارتقای سطح دانش، مهارت و نگرش مخاطبین بحران در شهرها، آشنایی و آگاهی کامل از اقدامات لازم برای مقابله با بحران ناشی از حوادث و آشنایی شرکت کنندگان در دوره های آموزشی آتش نشانی. قرار گرفتن در معرض و مدیریت و همچنین کمک های اولیه از جمله اهداف این دوره است.

مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به هماهنگی برای حرکات ساعت صفر شهری خاطرنشان کرد: رعایت تسطیح بحران شهرستان، رعایت سلسله مراتب سازمانی و پاسخگویی به عوامل بحران و روابط اعضا شهرستان و آمادگی برای مقابله با بحران در شهرستان. شهرها این یکی از مواردی است که مخاطبین باید با آن آشنا باشند.

نیکروز گفت: ما از تلاش همه نیروها در مواقع بحران قدردانی می کنیم. «سال گذشته 34 مورد آتش سوزی در جنگل ها و مراتع استان رخ داد که طعمه ها در جنگل ها و مراتع استان به آتش کشیده شد.

وی با بیان اینکه سال گذشته یک هزار و 550 هکتار از منابع طبیعی و 380 هکتار از منابع زیست محیطی در آتش سوختند، ادامه داد: دولت ها، سازمان های مردم نهاد و دستگاه ها مانند سال گذشته در کنار مدیریت اورژانس استان در مواقع بحران از جمله آتش سوزی هستند.

مدیرکل مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد ضمن قدردانی از همکاری وزارت دفاع و اورژانس در تخصیص پنج فروند بالگرد در آتش سوزی های سال گذشته گفت:

به گزارش ایسنا، نیکروز با بیان اینکه باید بانک اطلاعاتی دقیقی از شهرها ثبت شود تا به محض وقوع حادثه بتوان از امکانات مورد نیاز استفاده کرد، خاطرنشان کرد: شهرهای استان دارای آب و هوایی هستند که می توان متناسب با آن برای شرایط اضطراری آماده شد.

شایان ذکر است در پایان این دوره آموزشی یک روزه از مخاطبین فعال و برجسته شهرستان ها در سال 1400 تجلیل شد.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

تحویل دو توله سیاهگوش به حفاظت محیط زیست اصفهان

ایسنا/ اصفهان مدیر یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان از تحویل دو توله سیاه گوش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.