واگذاری 8 فقره گواهی معدن به منظور ورود اطلاعات و بخش خصوصی در معدن


رئیس موسسه زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور از اعطای هشت گواهی معدنی در ماه آینده با هدف ایجاد تحرک و شکوفایی بخش خصوصی در فعالیت های معدنی خبر داد.

به گزارش ایسنادکتر علیرضا شهیدی با اشاره به صدور 8 گواهی اکتشاف برای اجرای منویات مقام معظم رهبری در سال تولید، اطلاع رسانی و اشتغال و حمایت از بخش خصوصی در فعالیت های معدنی گفت: بر اساس رویکرد جدید نظام موسسه زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در فعالیت های گسترده اکتشافی کشور، در نظر داریم 8 فقره گواهی کشف مواد معدنی را طبق روال قانونی مزایده اعطا کنیم.

وی این گواهینامه های اکتشافی را در زمینه های مس، طلا، نقره، آنتیموان، سرب و روی و سیلیس تزئینی ذکر کرد و افزود: در این مزایده تلاش می شود بخش خصوصی به صورت عادلانه، رقابتی و شفاف وارد فعالیت های معدنی شود. . محیط. “

شهیدی با بیان اینکه در مناطقی که به ما محول شده بود اطلاعات مناسبی ارائه شد، گفت: بر اساس اعلام سازمان زمین شناسی کشور، این مناطق تمایل دارند و انتظار می رود بخش خصوصی در مرحله تفصیلی کار اکتشاف را به پایان برساند و در نهایت وارد این حوزه شود. چرخه عملیاتی

رئیس پژوهشکده زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور افزود: در مناطقی که به آنها واگذار شده، عملیات شناسایی و جستجو و همچنین یکپارچه سازی و مدل سازی داده های به دست آمده از اطلاعات اولیه انجام شده و گواهی کشف نیز صادر شده است. تکمیل شد . در آنجا مواد معدنی با ارزشی مانند مس، طلا، نقره، آنتیموان، سرب و روی و سیلیس تزئینی شناسایی شده است.

شهیدی رویکرد جدید این سازمان را انجام اکتشافات عمیق، ارائه اطلاعات پایه دقیق تر و بازنگری دانش قبلی با روش های نوین عنوان کرد و گفت: این امر قطعا ریسک سرمایه گذاری در اکتشاف، تغییر چشمگیر معدن، ساخت و ساز و زیرساخت ها را کاهش می دهد. فعالیت ها. ” کشور خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، انتقال گواهی اکتشافات مذکور طبق برنامه ریزی انجام شده در خرداد ماه سال جاری انجام خواهد شد که طی روزهای آینده اعلام خواهد شد.

متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات دقیق و نحوه شرکت در مزایده به پایگاه دانش سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی به نشانی www.gsi.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

تحویل دو توله سیاهگوش به حفاظت محیط زیست اصفهان

ایسنا/ اصفهان مدیر یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان از تحویل دو توله سیاه گوش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.