فردوسی در آستانه انحطاط فرهنگی برای ایران کار بزرگی کرد


رونمایی از برنامه «نامورنامه» به مناسبت روز پاسداشت زبان و ادب فارسی و حکیم بزرگ فردوسی طوسی با حضور هنرمندان و مدیران رادیو نمایش و بنیاد فردوسی در تماشاخانه سنگلج برگزار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، محسن در مراسم رونمایی از برنامه «نامورنامه» که به مناسبت روز پاسداشت زبان و ادب فارسی و حکیم بزرگ فردوسی طوسی در تماشاخانه سنگلج با حضور صداوسیما برگزار شد. هنرمندان و مدیران نمایش و مدیر مؤسسه فردوسی سوهانی، مدیرکل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش از فردوسی طوسی به عنوان نمادی از مرد رسانه ای خودمحور ایرانی یاد کردند.

سوهانی افزود: فردوسی بزرگ می‌تواند نماد الهام‌بخش یک انسان رسانه‌ای برجسته با تمرکز بر هویت در زمان حال و حال باشد که با گسترش فضای مجازی و ابزارهای ارتباط جمعی، فرهنگ و هویت بومی را تهدید می‌کند. رویکرد حکیم توس می تواند گفتمانی جهانی و جذاب برای حفظ و توسعه هویت اصیل ملی و فرهنگ ایرانی ایجاد کند.

وی تاکید کرد: فردوسی در زمانی که ایران در معرض بزرگترین تهدیدها و در آستانه انحطاط فرهنگی قرار داشت، کار بزرگی انجام داد، آثار هنری را رها کرد و توانست زبان فارسی را تا حدی حفظ کند که گواه نفوذ گسترده آن بود. ما در دنیا هستیم.

مدیر رادیو نمایش افزود: به نظر من اگر گفتمان انقلاب اسلامی را به چند دهه اخیر محدود کنیم ظلم خواهد بود، زیرا گفتمان انقلاب اسلامی به قدمت تاریخ ایران است و این به دلیل یک واقعیت است. به دوران کودکی و آشنایی با متون حماسی ملی مانند شاهنامه.

در پی این رونمایی؛ محسن بهرامی – خبرنگار برنامه «نامورنامه» تاکید کرد: سعی کرده ام از اجراهایی که شاهنامه فردوسی تاکنون داشته، خوانشی متفاوت داشته باشم و امیدوارم علاقه مندان متوجه این شکل متفاوت شوند.

وی در پایان سخنان خود یادداشت دکتر را نیز قرائت کرد. جلال خالقی مطلق برای برنامه «نامورنامه».

در متن این یادداشت آمده است:

“به نام خدا

با تشکر فراوان از کسانی که در برنامه باشکوه «نامورنامه» کاری از گروه فرهنگ و تاریخ رادیو نمایش شرکت کردند که در آستانه روز بزرگداشت فرزانه توس برنامه ای زیبا و هنرمندانه را به شاعر شاهنامه و مردم ایران تقدیم کردند. . “

در پایان این مراسم یاسر موحد فرد، دبیر کل بنیاد فردوسی و مدیرعامل بنیاد فردوسی طوسی از دست اندرکاران رونمایی از برنامه «نامورنامه» تشکر کرد.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

تحویل دو توله سیاهگوش به حفاظت محیط زیست اصفهان

ایسنا/ اصفهان مدیر یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان از تحویل دو توله سیاه گوش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.