ثبت زمین لرزه های 3 و 4 ریشتری در بهاباد یزد / استان مازندران با زلزله 3.6 ریشتری


هفته گذشته زمین لرزه 4 ریشتری 3.2 در بهاباد استان یزد رخ داد. 3.4 را تجربه کرد و پل سفید استان مازندران را با زلزله 3.6 ریشتر لرزاند.

به گزارش ایسنا، هفته گذشته زمین لرزه های 3.2 و 3.4 ریشتری پس از 4 ریشتر در بهاباد استان یزد رخ داد. زلزله استان یزد دارای نقص های عملیاتی مانند گسل “کوهبنان” است. این گسل در یال جنوب شرقی استان لرزه‌خیز زمین‌ساختی ایران مرکزی در شمال غربی بهاباد به طول تقریبی 300 کیلومتر و تقریباً شمال – جنوب غربی امتداد دارد. «کرمان» و «یزد».

گسل «بهاباد» یکی دیگر از گسل های لرزه خیز استان یزد است که به طول بیش از 170 کیلومتر به سمت جنوب شرقی امتداد یافته و پس از عبور از نزدیکی شهر بهاباد با پیچ و انشعاب، در محل گسل گذرگاه راور تا شهر راور امتداد می یابد.

گسل «انار و چشمه موسی» در استان یزد در غرب شهرستان انار به طول 100 کیلومتر و جهت شمال به شمال غرب و جنوب شرق افتی به ارتفاع حدود 2 متر بر جای گذاشته است. همچنین گسل «بهادران» این استان به طول 10 کیلومتر باعث حرکت آبرفت ها و آبراهه ها در جنوب روستای کریم آباد شده است.

گسل “شمال یزد – اردکان جنوبی” یکی دیگر از گسل های این استان به طول 60 کیلومتر است که در 3 کیلومتری شمال یزد در جنوب اردکان و یک گسل “چپدونی” به طول حدود 140 کیلومتر در شمال غربی این استان واقع شده است. شهر. ساغند، استان یزد.

جزئیات زمین لرزه های هفته گذشته به شرح زیر است:

شنبه 17 اردیبهشت

زمین لرزه ای به بزرگی 2.9 ریشتر در خوسف استان خوزستان جنوبی به ثبت رسید.

یکشنبه 18 اردیبهشت

زلزله 2.8 ریشتری دهرم استان فارس، زلزله 2.6 ریشتری در سنگان استان خراسان رضوی.

دوشنبه 19 اردیبهشت

فریدونشهر استان اصفهان زلزله 2.5 ریشتری سیرچ استان کرمان زلزله 2.9 ریشتری کنارتخته استان فارس زلزله 2.7 ریشتری همت آباد استان خراسان رضوی با قدرت 2.6 ریشتر استان هورام 7 ریشتر زلزله استان هجدک استان کرمان زلزله 2.9 ریشتری ابوزیدآباد استان اصفهان تست زلزله 2.6 ریشتری.

سه شنبه 10 اردیبهشت

زلزله 2.7 ریشتری در رویان استان مازندران، زلزله 2.6 ریشتری در سیلوانه استان آذربایجان غربی به ثبت رسید.

چهارشنبه 11 اردیبهشت

زلزله استان خوی در آذربایجان غربی 2. رخ می دهد.

استان راور کرمان با زلزله 3 ریشتری در عمق 13 کیلومتری زمین لرزید و کانون آن در 17 کیلومتری راور، 49 کیلومتری هجدک و 56 کیلومتری کیانشهر این استان گزارش شده است. زلزله 2.8 و 3 ریشتری در عمق 14 کیلومتری زمین از دیگر رخدادهای لرزه ای این منطقه است.

پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت

زمین لرزه ای به بزرگی 2.6 ریشتر در اشنویه استان آذربایجان غربی به ثبت رسید.

بهاباد استان یزد بزرگی 4 ریشتر را تجربه کرد. عمق زمین لرزه 14 کیلومتر و کانون زمین لرزه 16 کیلومتری بهاباد، 55 کیلومتری بافق یزد و 47 کیلومتری کوهبنان استان کرمان گزارش شده است. از دیگر رخدادهای لرزه ای این منطقه زمین لرزه های 3.4 در عمق هشت کیلومتری و 3.2 در عمق 10 کیلومتری زمین بود.

رشتخوار از استان خراسان رضوی زمین لرزه ای به بزرگی 3 ریشتر را در عمق 10 کیلومتری زمین تجربه کرد و کانون آن در 3 کیلومتری رشتخوار، 31 کیلومتری دولت آباد و 42 کیلومتری سلامی در این استان گزارش شده است.

استان لامرد فارس نیز با بزرگی 3.1 ریشتر در عمق 10 کیلومتری زمین لرزید و کانون آن در 2 کیلومتری لامرد، 20 کیلومتری استان فارس و 18 کیلومتری پارسیان در استان هرمزگان بود.

زلزله 3 در عمق 10 کیلومتری انارک استان اصفهان از دیگر رخدادهای لرزه ای 3 اردیبهشت بود که در عمق 10 کیلومتری زمین، 31 کیلومتری انارک، 76 کیلومتری مادربزرگ و 87 کیلومتری زواره گزارش شد. استان

جمعه 23 اردیبهشت

زمین لرزه ای به بزرگی 2.9 ریشتر در فراشبند استان فارس و زلزله 2.5 ریشتری در کامه استان اصفهان رخ داد.

پل سفید استان مازندران زمین لرزه ای به بزرگی 3.6 ریشتر در عمق هفت کیلومتری زمین و کانون آن در 23 کیلومتری پل سفید، 28 کیلومتری آلاشت در استان مازندران و 27 کیلومتری شهمیرزاد در استان سمنان بوده است.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

«افسانتین» نسخه طب سنتی ایران برای بیماری های کبدی

محققان ایرانی در پژوهشی جالب به بررسی نقش گیاه افسنطین در درمان بیماری های کبدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.