گزارش مرگ کودک بومی آمریکا در اولین دانشکده پرستاری: “آمار فراتر از آن است”


بر اساس اولین گزارش تحقیقاتی فدرال رزرو ایالات متحده، حداقل 500 کودک بومی آمریکایی، آلاسکا و هاوایی هنگام تحصیل در مدارس شبانه روزی تحت حمایت ایالات متحده یا تحت حمایت ایالات متحده جان خود را از دست داده اند.

به گزارش آسوشیتدپرس به نقل از مقامات دولت آمریکا، بیش از 400 مدرسه شبانه روزی بومیان آمریکا از اوایل قرن نوزدهم به مدت 150 سال در ایالات متحده فعالیت می کنند. این گزارش نشان می دهد که حداقل 50 محل دفن زباله بومیان آمریکا در سراسر ایالات متحده وجود دارد.

این گزارش بیش از 400 مدرسه و بیش از 50 قبر را شناسایی کرده و گفته است که احتمالاً گورهای بیشتری نیز کشف خواهد شد.

در مدارس شبانه روزی بومیان آمریکا، کودکان بومی از خانواده های خود جدا می شدند تا در جامعه مهاجر مسیحی سفیدپوست ادغام شوند. در این مدارس به آنها زبان انگلیسی و به طور خاص تعالیم مسیحیت آموزش داده می شد.

در مدارس شبانه روزی محلی، کودکان از صحبت کردن به زبان اصلی خود منع می شدند و گزارش های متعددی از کودک آزاری وجود داشت.

دولت ایالات متحده چندین دهه است که مستقیماً برخی از مدارس شبانه روزی بومی را اداره می کند. برخی دیگر از مدارس بومی توسط کلیساهای کاتولیک، پروتستان و سایر کلیساها اداره می شوند که توسط دولت فدرال تامین می شود و بخشی از سیاست دولت به نام “تمدن بومی” است.

در بیشتر موارد، برنامه های درسی این مدارس بر اساس مهارت های حرفه ای منسوخ و باورهای جنسیتی بود. برای مثال، زنان بومی باید مهارت های «خانه داری» و کارهای مشابه خود را بهبود می بخشیدند.

گزارش های تحقیقاتی مقامات دولت ایالات متحده نشان می دهد که بسیاری از کودکان بومی آمریکا دیگر هرگز خانواده خود را ندیده اند.

آسوشیتدپرس روز چهارشنبه گزارش داد که حداقل 500 مرگ کودک در 19 مدرسه شبانه روزی در سراسر ایالات متحده گزارش شده است.

با این حال، مقامات دولتی ایالات متحده گفته اند که تعداد کودکان بومی کشته شده ممکن است به هزاران یا حتی ده ها هزار نفر برسد.

در بخشی از گزارش تحقیقات دولت فدرال نیز آمده است که کودکان بومی اغلب در گورهای ناشناس صدها یا حتی هزاران مایل دورتر از قبیله و خانواده هایشان دفن می شوند.

با این حال، این گزارش بسیار پایین‌تر از برخی تخمین‌های مستقل از مرگ و میر است و به چگونگی مرگ کودکان یا اینکه چه کسی مسئول آن بوده است، نمی‌پردازد. این گزارش همچنین به آزار فیزیکی یا جنسی کودکان بومی در مدارسی که بیش از 150 سال از اوایل دهه 1800 باز بودند، اشاره نکرده است. این گزارش، همراه با انتشار خبری، آسیب وارد شده به کودکان بومی را تأیید می کند، اما عذرخواهی دولت فدرال را که برای دهه ها از سوی رهبران قبایل خواسته شده است، رد می کند.

ماه گذشته، پاپ فرانسیس به خاطر نقش کلیسای کاتولیک رومی در سیستم مدارس شبانه روزی کانادا عذرخواهی کرد و رهبران آنجا از او می خواهند که در تابستان امسال هنگام بازدید از این کشور شخصا عذرخواهی کند.

دبیدن، وزیر کشور بایدن در بیانیه ای گفت: «پیامدهای مدارس شبانه روزی بومی، از جمله آسیب بین نسلی ناشی از جدایی خانواده ها و تخریب فرهنگی بسیاری از نسل ها، دلخراش و غیرقابل انکار است».

به گفته دب هالند، حتی کودکان چهار ساله نیز در میان کودکان جدا شده از خانواده های بومی گزارش شده است.

هلند اولین زن بومی آمریکایی است که نامزد انتخابات می شود.

«اولویت من تنها بلند کردن صدای بازماندگان و خانواده‌های کودکان بومی مدارس شبانه‌روزی نیست. در عوض، من به دنبال پیامدهای ماندگار اجرای این سیاست‌ها هستم تا جوامع بومی بتوانند به رشد و بهبود خود ادامه دهند.»

مقامات امنیت داخلی تأیید کردند که با جمع آوری اطلاعات بیشتر، تعداد مدارس و همچنین اندازه آنها ممکن است تغییر کند.

آسوشیتدپرس به نقل از Native Assistant نوشت که بخشی از تحقیقات در مورد این پروژه در سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و محدودیت بودجه و بودجه انجام نشد.

وزارت کشور ایالات متحده اعلام کرد که جلد دوم گزارش تحقیقاتی بر دفن کودکان و همچنین سرمایه گذاری مالی دولت فدرال در این مدارس متمرکز خواهد بود.

پرستون اس. مک براید، مورخ مدرسه شبانه‌روزی، می‌گوید: «ایالات متحده حتی نمی‌داند چه تعداد دانش‌آموز بومی از این مؤسسات عبور کرده‌اند – چه رسد به اینکه واقعاً چند نفر مرده‌اند». مک براید بیش از 1000 دانش آموز را در چهار مدرسه شبانه روزی قبلی که مورد مطالعه قرار داده بود، پیدا کرد و تخمین زد که تعداد کل قربانیان می تواند به 40000 برسد.

او گفت: «اصولاً هر مدرسه ای یک قبرستان داشت. تقریباً در تمام مدارس شبانه روزی مرگ و میر وجود دارد».

مک براید گفت که این مرگ‌ها به دلیل همه چیز، از بیماری گرفته تا سوء استفاده، بر اساس سوابق تاریخی، از جمله نامه‌های نوشته شده توسط دانش‌آموزان، والدین و مدیران بوده است. مک براید گفت که رسیدن به یک عدد واقعی مستلزم زمان و تحقیق قابل توجهی است. فکر می کنم راه درازی در پیش داریم.»

این گزارش خاطرنشان می کند که تحقیقات احتمالاً “هزاران یا ده ها هزار کودک بومی را نشان می دهد که جان خود را در مدارس شبانه روزی فدرال از دست داده اند.”

تحقیقات وزارت کشور 53 قبر را در سراسر کشور شناسایی کرده است – که انتظار می رود تعداد آنها افزایش یابد – اما برای جلوگیری از “سرقت اسناد، خرابکاری و سایر مزاحمت ها در محل دفن بومیان” نام مدارس را ذکر نکرد.

هالند، شهروند لاگونا پوئبلو و اولین بومی آمریکایی که اداره این بخش را بر عهده داشت، در ژوئن گذشته این تحقیقات را اعلام کرد.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

«افسانتین» نسخه طب سنتی ایران برای بیماری های کبدی

محققان ایرانی در پژوهشی جالب به بررسی نقش گیاه افسنطین در درمان بیماری های کبدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.