طرح جامع شهر دهدشت تا اواخر هفته آینده ارائه می شود / اعتراض به ساخت پارک جنگلی یاسوج


ایسنا/ کهگیلویه و بویراحمد معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: پارک جنگلی شکل طبیعی خود را حفظ کند و با ساخت و ساز تخریب نشود.

کیامرث حاجی زاده در جلسه کارگروه مسائل زیرساختی با اشاره به اینکه همه مدیریت ها موافق توسعه استان هستند، گفت: هدف از بحث و مناظره ما در جلسات حفظ بهتر عملیات دستگاه و جلوگیری از تکرار است. از اشتباهات گذشته.»

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه با اشاره به بررسی زمین های اختصاص یافته طی 20 سال گذشته برای ایجاد طرح های صنعتی، تولیدی و گردشگری گفت: از مجموع 82 طرح گردشگری 42 طرح و در این مدت آنها هیچ کاری انجام ندادند یا از نظر جسمی برای اخراج پیشرفت کمتری داشتند.

وی افزود: سازمان صمت دومین دستگاه واگذار کننده زمین به متقاضیان است که از سال 80 تاکنون 162 پروژه واگذار کرده که از این تعداد 100 طرح عملیاتی و 62 طرح دیگر به میزان 40 درصد غیرفعال است که باید در جلسه بعدی واگذار شود. گزارش جهاد کشاورزی از واگذاری زمین به متقاضیان و پیشرفت پروژه ها.

وی گفت: اگر زمین‌های واگذار شده به صنعت پیگیری می‌شد و طرح تکمیل می‌شد، شاهد مشکلات فعلی نبودیم، بنابراین شروع به اکتشاف و اقدام کرده‌ایم تا زمین‌های دست‌نخورده بازگردانده شود. به خزانه.”

حاجی زاده با اشاره به آیین نامه کمیسیون های عمران افزود: در این کمیسیون ها هیچ طرحی را به راحتی تصویب نمی کنیم هرچند طرحی را به راحتی رد نمی کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار با اشاره به اینکه انحراف در واگذاری اراضی نسبت به گذشته کاهش یافته است، اضافه کرد: در واگذاری اراضی نهایت دقت و حساسیت صورت می گیرد.

حاجی زاده با اشاره به اینکه مدیریت با توجه به سند آمایش سرزمینی باید به فکر توسعه استان باشد، بیان کرد: طرح جامع شهر دهدشت تا پایان هفته آینده از طریق راه و شهرسازی به شهرستان اعلام می شود.

وی با اشاره به اینکه طرح تفصیلی شهرهای دیشموک و سوق باید هر چه سریعتر تهیه شود، گفت: تعامل مدیریتی موجب توسعه استان می شود بنابراین هیچ ارگانی حق تعطیلی پروژه عام المنفعه را ندارد مگر اینکه مقصر باشد. موافقت کارگروه.»

وی درباره مهلت سه روزه تعیین وضعیت پارک جنگلی افزود: با هرگونه ساخت و ساز در پارک جنگلی یاسوج مخالفیم و دستگاه هایی که محوطه پارک جنگلی را اشغال کرده اند باید برچیده شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد همچنین درباره واگذاری زمین های دولتی برای ساخت واحد مسکونی در طرح نهضت ملی بیان کرد: 56 هزار نفر در طرح نهضت ملی برای خانه دار شدن ثبت نام کردند اما با زمین مواجه هستیم. مشکلات در ما می خواهیم مساحتی به مساحت 1.86 هکتار را به شهر یاسوج الحاق کنیم اما با مخالفت دستگاه های مسئول مواجه شده ایم.

علی شهابی رئیس بنیاد صمت کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اهمیت کارگروه زیرساخت ها گفت: برای ایجاد اشتغال نباید از منابع ملی و محیط زیست غافل شد.

به گزارش ایسنا، رئیس موسسه مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ما مخالف اشتغالزایی نیستیم اما نباید منابع و محیط زیست را تخریب کنیم.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

«افسانتین» نسخه طب سنتی ایران برای بیماری های کبدی

محققان ایرانی در پژوهشی جالب به بررسی نقش گیاه افسنطین در درمان بیماری های کبدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.