تمامی بانک ها موظف به تامین نقدینگی واحدهای تولیدی کالاهای اساسی مردم بودند


ایسنا/ یزد استاندار یزد یکی از ارکان اصلاحات اقتصادی کشور را اجرای طرح عوام فریبی و توزیع عادلانه یارانه ها دانست و گفت: تامین نقدینگی و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی مرتبط با کالاهای اساسی مردم موجب خواهد شد. با تمرکز بر بانک کشاورزی انجام شود.»

«مهران فاطمی» در جلسه شورای هماهنگی بانک های استان که با حضور اعضای این شورا در سالن اجتماعات فرمانداری کوثر برگزار شد، محور اصلی این نشست تخصصی را طرح همگانی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها عنوان کرد و گفت: صنایع غذایی. و سایر واحدهای مرتبط یکی از موضوعات مهم در اجرای این طرح است که با تصویب بانک مرکزی تمامی بانک های استان با تمرکز بر بانک کشاورزی موظف است نقدینگی مورد نیاز را برای تمامی واحدهای مرتبط با کالاهای اساسی تامین کنند.

وی با اشاره به اقدامات دولت برای دریافت تسهیلات و سرمایه در گردش واحدها در کوتاه ترین زمان ممکن و با در دسترس ترین وثیقه های موجود، خاطرنشان کرد: پیش از این امکان اعطای تسهیلات برای واحدهای دارای بدهی بانکی وجود نداشت. معوقه اما هم اکنون این محدودیت ها برداشته شده و در یک چارچوب منطقی و قانونی و در کوتاه ترین زمان ممکن سرمایه در گردش در اختیار واحدهای تولیدی استان مانند دام، طیور و صنایع وابسته قرار می گیرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دولت یزد، استاندار در پایان افزود: امیدواریم بتوانیم طرح مذکور را با موفقیت در استان اجرا کنیم.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

«افسانتین» نسخه طب سنتی ایران برای بیماری های کبدی

محققان ایرانی در پژوهشی جالب به بررسی نقش گیاه افسنطین در درمان بیماری های کبدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.