حق بیمه امسال برای کل ایران چقدر است؟


معاون بیمه خدمات درمانی موسسه بیمه سلامت درباره سرانه حق بیمه در سال جاری و همچنین جایگاه بیمه روی تخت بیمارستان با توجه به از سرگیری موضوع ارزیابی گسترده بیمه توضیحاتی ارائه کرد.

دکتر مهدی رضایی در گفت وگو با ایسنا، ‌ وی برای میزان حق بیمه در سال 1401 گفت: سر هر نفر ماهیانه حدود 90 هزار تومان و سالیانه حدود یک میلیون و 80 هزار تومان خواهد بود. این تعداد افرادی است که به ازای هر نفر خود را بیمه می کنند و اگر فردی مثلا بیمه گر داشته باشد قانون خودش را دارد و سهم هر یک از طرفین در پرداخت مشخص است. سال گذشته سرانه بیمه برای هر نفر حدود 600 هزار تومان بود.

بیمه تخت بیمارستان هنوز حذف نشده است اما …

وی همچنین ایجاد بیمه تخت بیمارستانی (برای افراد فاقد بیمه که به دلیل بیماری اورژانسی در بدو بستری به بستر می‌روند) جایگزین مصوبه ستاد کرواسی برای برقراری بیمه تخت‌ها عنوان کرد. چون کرونا به حالت کنترل شده رسیده است و باید به قوانین فعلی که پیشنهاد دهک است برگردیم. در واقع به استثنای سه دهک آزاد کم درآمد، دهک چهارم 10 درصد، دهک های پنجم و ششم 25 درصد، دهک های هفتم و هشتم 50 درصد و دهک های نهم و دهم سهمی در حق بیمه خود دارند. حق بیمه 100. بیمه را خودشان پرداخت کنند. البته هنوز به طور رسمی بیمه تخت بیمارستان لغو نشده است، اما این موضوع با قوانین بیمه ای همخوانی ندارد. زیرا مردم قبل از هر حادثه ای باید خود را بیمه کنند.

نسبت پوشش بیمه ای برای هزینه های پزشکی

وی درباره نسبت بیمه در تامین هزینه های درمانی تاکید کرد: نسبت بیمه در بخش سرپایی 70 درصد و در بخش بستری 90 درصد است.

معاون خدمات درمانی موسسه بیمه سلامت در پایان گفت: علیرغم اینکه در قانون بیمه همگانی داریم، اما تعهدی نداریم که مثلاً وقتی نظارت کشوری وجود دارد، پوشش همگانی داشته باشیم. گفتند کارت اجباری است اما ما چنین قانونی برای بیمه نداریم به همین دلیل برخی افراد بیمه خود را رعایت نمی کنند. پیشنهاد ما این است که چنین اقداماتی در این زمینه در نظر گرفته شود تا یک محدوده کلی اجباری ایجاد شود.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

«افسانتین» نسخه طب سنتی ایران برای بیماری های کبدی

محققان ایرانی در پژوهشی جالب به بررسی نقش گیاه افسنطین در درمان بیماری های کبدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.