افزایش آلاینده ها و گرد و غبار در استان سمنان / مردم از فعالیت بدنی در فضاهای باز خودداری کنند.


ایسنا/ سمنان معاون استاندار سمنان با اشاره به افزایش آلاینده ها و گرد و غبار در هوای این استان از عموم مردم، دانش آموزان و … خواست از فعالیت بدنی در فضاهای باز خودداری کنند.

محمد حمیدی در جلسه کارگروه اورژانس آلودگی هوا گفت: تعداد آلاینده ها، ریزگردها و گرد و غبار هوای استان سمنان در برخی شهرستان ها از مرز 180 تا 230 عبور کرده است.

وی از تصمیمات کارشناسی در کارگروه اورژانس آلودگی هوای استان خبر داد و افزود: در این جلسه مقرر شد اداره کل ورزش و جوانان از ارائه امکانات در فضای باز برای پیاده روی و فعالیت های ورزشی خودداری کند.

حمیدی از مردم استان به ویژه مبتلایان به بیماری های زمینه ای خواست به دلیل حجم بالای گرد و غبار از پیاده روی در فضای باز خودداری کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان نیز از مدارس این استان خواست از برگزاری زنگ ورزش و برگزاری مراسم برای دانش آموزان در فضای باز خودداری کنند.

وی ادامه داد: همچنین از موسسه صنعت، معدن و تجارت استان خواسته شد تا فعالیت کارخانجات و واحدهای تولیدی آلاینده ها مانند مس، گچ، سیمان و سنگ شکن ها را رصد و نسبت به تعطیلی موقت یا کاهش آلاینده ها تصمیم گیری کند.

معاون استاندار سمنان گفت: اداره کل حفاظت محیط زیست کشور و دانشگاه علوم پزشکی استان موظفند میزان آلاینده های هوای شهرستان ها را رصد و رصد کنند و در صورت رسیدن به مرز هشدار سریعا این موضوع را برای تصمیم گیری گزارش دهند. .

وی گفت: مردم استان از انجام فعالیت های ورزشی و همچنین حضور در فضای باز به ویژه در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه پرهیز کنند.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

«افسانتین» نسخه طب سنتی ایران برای بیماری های کبدی

محققان ایرانی در پژوهشی جالب به بررسی نقش گیاه افسنطین در درمان بیماری های کبدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.