خزاعی: بعداً از ما می پرسند وقتی مدعی انقلابی شدید چه کردید؟


رئیس بنیاد سینمایی با اشاره به اینکه 30 درصد از بودجه تولید مرکز گسترش سینمای جوانان به تولیدات استانی اختصاص می یابد، گفت: ما از فیلم های غربی حمایت نمی کنیم و دینی و اخلاقی است. اصول، بله، در این زمینه چه کردید؟

به گزارش ایسنا، به نقل از اداره کل روابط عمومی موسسه سینمایی، محمد خزاعی در همایش سراسری مدیران کل فرهنگ اسلامی و رهبری ولایی گزارشی از فعالیت ها و اقدامات این موسسه ارائه کرد و گفت: بنابراین در این زمینه تمامی سیاست های عملیاتی و عملیاتی طراحی شده است. با استفاده از رویکرد انقلابی حول محورهایی چون قانونمندی، استانداردسازی و عدالت مبتنی بر اخلاق، آگاهی و امید.

وی با اشاره به آسیب‌های وارده به عرصه‌های مختلف فرهنگی و هنری کشور از جمله سینما در دوران تاج‌گذاری، ادامه داد: امروز با شرایط پیچیده‌ای روبه‌رو هستیم و تعداد زیادی از محصولات سینمایی اکران نشده‌اند. در دو سال گذشته حتی گاهی اوقات مجوز تولید نداشتیم، بالاخره اینجا بخشی از پایتخت مردم و سینماست و نیاز به مدیریت و برنامه ریزی دارند.

رئیس موسسه سینمایی ابراز امیدواری کرد که این جلسه بتواند به ما کمک کند تا بدانیم با رویکرد انقلابی قرار است در استان ها چه کنیم. چالش ها و مشکلات فراوان و فرصت ها کم است و همه ما موظفیم و مسئولیت داریم که در رشد عمومی فرهنگ و به ویژه سینما و ترویج آن به گفتمان نوین و پوپولیسم و ​​عدالت فرهنگی کمک کنیم.

وی ادامه داد: بسیاری از الزامات مطرح شده در این همایش درست و دقیق است و خوشبختانه همه ما دغدغه های مشترکی داریم، بنابراین نیازمند تعامل و تسهیل مسائل در سطح ملی و استانی هستیم.

معاون فرهنگ و ارشاد اسلامی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: بدون شک دغدغه خاص و قطعی من پوشش استان ها و شهرستان ها و واگذاری پایتخت و کلانشهرها است. این رویکرد را در همه زمینه‌ها در نظر گرفته‌ایم – در حمایت از فیلم‌های اولیه و کشف استعدادهای جدید و جوان، در توسعه زیرساخت‌ها، در تقویت حلقه‌های پاتوق و گفتمان و در ساختارهای آموزشی و جریان‌های جدید سینمایی در سطح شهر و شهرستان.

وی خاطرنشان کرد: برای اولین بار پس از چهار دهه از انقلاب در مصوبه شورای راهبردی اکران دو سهمیه سینما را به استان ها واگذار کردیم. در برنامه‌های حمایت از تولید در تمامی نهادهای ما از جمله بنیاد سینمایی فارابی، مرکز توسعه و انیمیشن سینمای مستند و تجربی، انجمن سینمای جوانان ایران و بنیاد سینمای شهر، این دیدگاه در سیاست‌گذاری و تشکل‌های بیانیه‌های ما تعریف و شکل گرفته است. ملزم به رعایت آن هستند.

وی خاطرنشان کرد: 30 درصد از بودجه تولید مرکز گسترش و سینمای جوان به تولیدات استانی اختصاص دارد.

خزاعی با بیان اینکه رویکردهای ما بر اساس مطالبات جامعه و خانواده ها است، بیان کرد: به نفع مفاهیم، ​​مضامین و موضوعات قطعا رویکرد انقلابی، دینی، ملی و فرهنگ عمومی و نیاز خانواده ها را مد نظر داریم.

وی گفت: ما به هیچ وجه از فیلم های غرب زدگی ناقض موازین دینی و اخلاقی حمایت نمی کنیم، از فیلمسازانی که برخلاف نظام و منافع ملی فیلم می سازند، حمایت نمی کنیم. خوشبختانه، بیشتر جامعه سینمایی دغدغه مشترک ما را دارند.

وی در عین حال تصریح کرد: تمامی مقررات نظارتی در شوراهای پروانه ساخت و اکران توسط خود سینماگران بررسی شده است و تاکید داریم مدیران کل استان ها در تصمیم گیری های حوزه سینما مشارکت و کمک کنند.

به گفته وی حمایت ما در راستای استعداد یابی و نخبه گرایی و نخبه گرایی در اقصی نقاط کشور است. بنابراین، برای اولین بار در سینمای جوان، بخش فیلم اولیه را جدی‌تر گرفتیم. در فارابی مرحله تست فیلم های اول را گذاشته ایم. قرار نیست با اجاره دادن سرمایه و مخاطبین فیلمساز به دایره حرفه ای سینما بپیوندند و این یک معیار استعداد است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: با احترام به پیشکسوتان سینما، تلاش ما کشف استعدادهای جوانان انقلابی در سینما است. یکی از ماموریت های مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، موسسه سینمایی فارابی و… کشف استعدادهای جوان برای فیلم های اولیه است تا بتوانیم از تولیدات آنها حمایت کنیم.

رئیس موسسه سینمایی با اشاره به راه اندازی پروژه های فرهنگی و سینمایی گفت: بخش بزرگی از مسئولیت تقویت گفتمان جدید بر عهده مدیران استانی است و انتظار داریم شاهد تحول در استان ها و همچنین همگرایی مردمی باشیم. در دولت انقلابی «بررسی‌های آماری نشان می‌دهد که در بسیاری از استان‌ها از جذب مخاطب سینمایی استفاده نمی‌شود و همچنان بر اساس همان روش‌های سنتی و مدل‌های غیر پویا است و باید از بافت‌های سنتی و فرسوده فاصله بگیریم.

به گفته وی، همه ما باید در دورانی که حوزه فرهنگ و سینما را بر عهده داریم در مرحله دوم انقلاب در کادرسازی، کشف نیروها و استعدادهای جدید و توانمندی های جدید گامی جدی برداریم. .

رئیس موسسه سینمایی با اشاره به اینکه نیاز به هماهنگی و هماهنگی عملیات فرهنگی و سینمایی در سطح ملی، منطقه ای و استانی داریم، گفت: در پایان دوره مدیریت از ما می پرسند که اگر مدعی انقلابی هستید چه کرده اید؟

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به تقویت حلقه‌های راه‌اندازی پاتوق‌های فرهنگی پرداخت و گفت: هفته‌های فیلم فرهنگی، جشن‌های استانی فیلم‌سازان، شب‌های سینماگران و پاتوق‌های گفتمانی با هدف ایجاد پویایی و نشاط سینمایی در استان‌ها برگزار می‌شود. و ترک کن.» هنوز از کسالت در این زمینه و این اقدامات منجر به جریان سینما می شود و ما حمایت می شویم.

این کارگردان در بخشی دیگر از سخنان خود بر توجه مدیران کل فرهنگ اسلامی و رهبری استان ها در حمایت از مدیران انجمن سینمای جوانان تاکید کرد و افزود: ظرفیت فرهنگی انجمن های سینمای جوان در استان ها نیز می تواند به ارمغان بیاورد. نتایج خوب. این مراکز می توانند به عنوان بازوی اجرایی دفاتر اصلی سینما عمل کنند.

خزاعی به تنوع فرهنگ‌های بومی و منطقه‌ای استان‌ها در تولید محتوای فرهنگی و موضوعات جشنواره‌ها می‌پردازد، از نمایش فیلم‌های مترقی و سالن‌های محرومیت‌زدایی در استان‌ها و مناطق محروم با استفاده از قدرت نهادهای دولتی و سرمایه‌گذاری و پرداخت بخش خصوصی حمایت می‌کند. توجه به اولویت های موضوعی مانند مضامین قرآنی. ، دعا و نیایش، پاسداشت حرم، محرم، گسترش فرهنگ رضوی، میراث فرهنگی، خلیج فارس، کویر و زندگی، روستاها و عشایر، آیین ها و فرهنگ بخش ها و نواحی در تولیدات سینمایی و جشنواره های استانی.

وی همچنین ادامه داد: در حال حاضر تعاملات خوبی با موسسه صدا و سیما داریم و می توانیم از توانمندی های این سازمان برای هدایت فعالیت های فرهنگی و هنری استان های سراسر کشور از طریق کارگروه سینما و تلویزیون استفاده کنیم. “

خزاعی با تاکید بر اینکه این ارزان ترین سرگرمی در سینما است، افزود: باید به توسعه زیرساخت های کاری در سینما توجه شود و بخشی از این رسالت بر عهده شماست، زیرا منابع آن از مشارکت استانی و ارگانی استانی و بخش خصوصی است. .” .

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

«افسانتین» نسخه طب سنتی ایران برای بیماری های کبدی

محققان ایرانی در پژوهشی جالب به بررسی نقش گیاه افسنطین در درمان بیماری های کبدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.