مردم بیرون می روند، اما دیگر توان خرید ندارند!


رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان کفش تهران از افزایش بیش از 50 درصدی قیمت کفش در بازار نوروزی خبر داد و گفت: مردم در دو سال گذشته به دلیل کرونا بیرون نیامده‌اند و الان هم آمده‌اند. درها را باز کردند، نمی توانند بخرند.”

رسول شجری در گفت وگو با ایسنا، از کاهش تقاضای کفش در شب عید خبر داد و گفت: تقاضا برای کفش نسبت به سال های گذشته کاهش یافته است و این در حالی است که تولیدکنندگان و فروشندگان معمولا در اسفند ماه و به بعد تعهدات خود را در بازار اعتبار پرداخت می کنند. هر ماه یک حساب ویژه باز کنید، بنابراین شرایط برای آنها سخت تر شده است.

وی با اشاره به کاهش قدرت خرید مردم گفت: در دو سال گذشته به دلیل شرایط کرونری مردم از آمدن به بازار و خرید می ترسیدند، اما اکنون که این ترس برطرف شده، مردمی وجود ندارد. قدرت خرید و بازار مثل آن روزهاست.» خیلی تغییر نکرده

رئیس اتحادیه کفش تهران با اشاره به اینکه قدرت خرید مردم نسبت به سال 92 کاهش یافته است، گفت: در یکی از بازدیدها مشاهده کردیم که ساعت 21 فقط فروشندگان در مغازه حضور داشتند. مردم معمولاً قبلاً به دلیل کرونا بیرون نمی آمدند و حالا که درها را باز کرده اند، نمی توانند هزینه کنند.

چرا کفش گران شد؟

شجری در پاسخ به سوالی مبنی بر افزایش قیمت کفش عید گفت: قیمت کفش نسبت به سال گذشته بیش از 50 درصد افزایش داشته که اجرایی شده و در اختیار تولیدکنندگان قرار نگرفته است. زیرا تولیدکنندگان در حال حاضر با دو مشکل گرانی ارز و کمبود مواد اولیه مواجه هستند.

به گفته وی، قیمت چرم طبیعی سنگین 100 درصد و در برخی از چرم ها 120 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است که تاثیر مستقیمی بر قیمت کفش دارد. دلیل آن خروج پوست خام و گوسفند مولد از کشور به صورت قاچاق و حتی در مواردی قانونی است. اگرچه کالاهای مورد نیاز کشور نباید صادر شود.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

اندونزی سفیر بریتانیا را فراخواند

اندونزی امروز (دوشنبه) از سفیر انگلیس خواست پرچم همجنس گرایان را در سفارت خود به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.