لزوم مقابله با پدیده پنهان در پزشکی


ایسنا/ آذربایجان شرقی سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان شرقی بر لزوم برخورد با پدیده دریافت پول اضافی بیمار از پزشک تاکید کرد.

احمد مغری در جلسه هم اندیشی و رسیدگی به جرایم و موضوعات مرتبط با جامعه پزشکی، مشکلات قضایی این پرونده ها را جمع آوری ادله در موارد قصور پزشکی یا دخالت در امور پزشکی و افزایش آن برشمرد. این جرایم در زمینه های دندانپزشکی، مامایی و جراحی زیبایی گزارش شده است.

وی دلیل این امر را تبلیغ مسائل پزشکی در فضای مجازی دانست و گفت: مداخله در امور پزشکی به دنبال تبلیغات مختلف پزشکی در فضای مجازی گسترش یافته است.

وی همچنین بر لزوم برخورد با پدیده دریافت وجه اضافی بیمار از پزشک خارج از تعرفه پزشکی و تحت عنوان داخل هواپیما تاکید کرد و افزود: وجود دستگاه کارتخوان در مطب ها ضروری است.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دادگستری آذربایجان، تمامی حاضرین در جلسه به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و مقرر شد موسسه نظام پزشکی استان تشکیل دومین هیات بدوی را بررسی و سازمان نظام پزشکی را بررسی و نتیجه را گزارش دهد. ضمناً تا کاهش مدت زمان رسیدگی باید از 50 درصد ظرفیت سازمانی نظام پزشکی و پزشکی قانونی استفاده شود.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نکونام: خوشحالم که در خدمت باشگاه فولاد هستم/ امیدوارم روزی خبرهای خوبی بشنویم

ایسنا/ خوزستان سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: اگر اتفاقی مثل سال قبل نیفتد خوشحال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.