انواع کندانسور و کمپرسور

انواع کندانسور و کمپرسور
کندانسور

در این کندانسور انتقال حرارت بین ماده مبرد توسط جریان هوایی که از داخل پره هایی که از جنس آلومینیوم عبور میکند صورت می گیرد. به منظور تبادل حرارت سریعتر جریان هوا توسط فنها همراه فشاری بالا از روی فینها گذر میکند. اواپراتور و کندانسور هر دو مبدل حرارت می باشند اما جهت انتقال حرارت در آن ها بر عکس است. رطوبت گیر معمولی که مهیع مبرد مستقیما از آن عبور می کند از یک لوله مسی یا فولادی مملو از مواد شی میایی جاذب رطوبت تشکیل شده است. تمام ذرات خارجی و رطوبت آب باید از ماده سرمازا جدا شود برای این منظور از توریهای سیمی فیلترها و انواع مواد جاذب رطوبت آب استفاده می کنند. یک روش معمولی برای گرفتن رطوبت استفاده از رطوبت گیر لوله مایع می باشد. بهتر است هر 6 ماه یکبار گرد و غبار موجود بر روی لوله ها را از بین ببریم تا از بروز مشکلات جدی جلوگیری کنیم. Article was g enerated with GSA᠎ C ontent G​ener at᠎or D​em᠎ov᠎ersion .

رادیاتور یخچال وظیفه خنک سازی گاز مبرد را بر عهده دارد و برای انجام این فرآیند نیازمند تبادل آزادانه گرما با هوای اطراف است، در صورتیکه انباشت گرد و غبار بر روی لولههای کندانسور مانع تبادل گرما شود، گاز یخچال خنک نمیشود و موتور یخچال مجبور میشود با حداکثر توان کار کند که این امر موجب خرابی کمپرسور و همچنین افزایش مصرف انرژی میگردد. نوع کندانسور به کار رفته در یخچال ها و فریزر های خانگی نیز از همین نوع فن کندانسور قیمت است. هر وسیلهای نیازمند مراقبت و نگهداری است و یخچال فریزر یا ساید بای ساید از این امر مستثنا نیست. چون معمولا سرعت جریان هوا کم است و تبادل گرما نیز چندان زیاد نیست بنابراین این نوع از کندانسور بازدهی بالایی ندارد. چون روغن در یاتاقانها و به خصوص داخل سیلندر گرم می شود مناسب تر این است که در کمپرسور سیستمهای خنک کننده روغن وجود داشته باشد . طراحی کندانسور صنعتی تحت خلاء موضوع این کار تحقیقی است که طی آن، بررسی نسبتا جامع انواع مبدلهای حرارتی و بویژه کندانسورها، و انتقال حرارت و جرم و افت فشار در کندانسورها و ارائه مدل مناسب جهت محاسبات مذکور برای کندانسور پوسته و لوله افقی تحت خلاء با کندانس شدن مخلوط بخار گاز غیر قابل کندانس شدن در طرف پوسته، صورت گرفته است .

مورد استفاده قرار می گیرد .

شما می توانید برای انتخاب کندانسور مورد نظر سردخانه خود، متناسب با ابعاد سردخانه و فاکتورهای دیگر، با مشاوران و متخصصان مجموعه روتوپارس تماس گرفته . که برای انتخاب آن باید دقت زیادی به خرج داد. حال آنکه با داشتن کمپرسور سردخانه در واقع در قبل مقدار بار برودتی سیستم و دمای اواپراتور و دوای تقطیر را داشتیم که کمپرسور سردخانه را انتخاب کردیم . در سیستمهای تبرید با کندانسور خنک شونده با آب ، از کولینگ تاور جهت پایین آوردن دمای آب استفاده می شود. برج خنک کن دستگاهی است که د رآن با تماس مستقیم آب گرم و هوای محیط ، دمای آب کاهش یافته و مجدد در کندانسور مورد استفاده قرار می گیرد . لذا پس از عبور از کمپرسور فشار مبرد افزایش یافته و آماده است تا در دمای بالایی (در حد دمای محیط)، مایع شود. راندمان یک دستگاه سرد کننده تا حد زیادی به نظافت داخلی آن بستگی دارد. شما به آساني می توانید با جا دادن دست خودتان بر روی بدنه يا قسمتي از موتور فن، گرمای زياد از حد فن را به خوبي احساس نماييد.

به محیط منتقل می شود.

کندانسورها بسته به نحوه تبادل گرما با محیط و خنک شدن به سه دسته تقسیم می شوند. ماده مبرد نیز از داخل لوله بیرونی که در کنار این لوله داخلی قرار می گیرد عبور می کند و از این طریق تبادل گرما صورت می گیرد. در کندانسور دو لولهای آب سرد از درون لوله داخلی عبور میکند و ماده مبرد نیز از داخل لوله بیرونی، قرار گرفته در مجاورت لوله داخلی، عبور میکند و از این طریق تبادل گرما صورت میگیرد. وجود فن در کندانسور هوایی به گردش بهتر و بیشتر هوا در سطح کویل و افزایش تبادل حرارتی میان مبرد داغ با هوا کمک میکند. یک لایه آب نازک نیز از از روی لوله های کندانسور عبور میکند که در آنجا خنک سازی تبخیری صورت میگیرد. هوا از میان لوله ها یا کویل های عبور می کند و از این طریق گرمای مبرد داخل کندانسور به محیط منتقل می شود. کندانسورهای هوا خنک معمولا از پره های آلومینیومی با لوله های مسی و استیل یا آلومینیومی برای عبور گاز مبرد تشکیل شده است. كندانسورهاي هوايي نصب شده بر روي شاسي كندانسورهايي هستند كه با كمپرسور و محرك آن بر روي شاسي مشتركي نصب شده و جزء مكمل واحد تقطير خنك شونده با هوا مي باشند.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

هنوز بیستمین دوره انتخاب همسران بازنشسته، بازمانده و ازکارافتاده نمونه

همزمان با 25 ذی الحجه روز خانواده و تجلیل از بازنشستگان، بیستمین دوره منتخب بازنشستگان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.