انواع سردخانه و کاربردهای آن

انواع سردخانه و کاربردهای آن
سردخانه

ساخت سردخانه در جهان امروز یک نیاز اساسی برای نگهداری مواد غذایی و افزایش عمر مصرف آن می باشد.این روش قدمتی نزدیک به پنجاه سال در ایران دارد و نقش بسیار پر رنگی در صنعت مواد غذایی ایران و همچنین رابطه مستقیم با سلامت مردم ایران دارد. به همین خاطر انجماد سریع باعث ماندگاری بالاتر در مزه، رنگ، بو و حفظ شکل مواد غذایی می شود از ویژگی های روش IQF می توان به قابلیت جداسازی محصولات در زمان انجماد است که در بالا رفتن کیفیت محصولات تاثیر بسزایی دارد. زیرا این مسأله، باعث تعریق و تشکیل قطره های آب، بر روی آنان می گردد. کندانسور درواقع گاز مبرد را به فاز مایع بر میگرداند. بنابراین کمپرسور با کاهش حجم گاز مبرد، باعث افزایش فشار و دمای گاز میشود و سپس این گاز گرم را به کندانسور پمپاژ میکند تا در آنجا دمای آن کاهش پیدا کند. بنابراین سردخانه تنها محلی برای قرار دادن محصولاتی نیست که تنها به قرار گرفتن زیر دمای صفر درجه نیازمند هستند. ​This post was gen erat ed ᠎by G SA C on᠎tent​ G​enerat or  Dem​oversi on!

زیرا مواد غذایی همچون میوه ها و سبزیجات در اثر از دست دادن آب ، چروکیده شده و کیفیت اصلی خود را از دست میدهند. لازم به ذکر است که مواد غذایی و پروتئینی برای سالم ماندن و عدم از دست دادن کیفیت و رنگ و مزه در سردخانه های بالای صفر و یا زیر صفر نگه داری میشوند. نتیجه انجام این مرحله صورت هزینه ها یا پیشنهاد مالی است که به مشتری تحویل داده می شود. در این مرحله برخی از محصولات را با ماد خاص واکس میزنند تا هم ظاهر بهتری داشته باشند و اینکه این ماده واکسینگ مانع تبخیر آب درون میوه و پژمردن آن می شود. برای کاهش این روند میبایست میزان اکسیژن یا اتیلن موجود در سردخانه را تا حد امکان کاهش داد تا میوه و سبزی در شرایط بهتر و مدت زمان بیشتری تازه و قابل مصرف بماند. پس از تحویل بار، بهتر است چیدمان سانویچ پنل ها به گونه ای باشد که دسترسی به آن با سهولت انجام شود.

و چندین عامل دیگر بستگی دارد.

دسترسی زیاد- بین هر دو ردیف باکس حداقل ۵۰ سانتی متر فاصله و یک راهرو با عرض حداقل ۵۰ سانتی متر نیز در انتهای سالن منظور می شود. فاصله بین پالت ها حداقل ۱۰ سانتی متر باشد. اولین عامل و مهمترین متغیر تاثیر گذار بر قیمت سردخانه صنعتی نوع کمپرسور ، قدرت کمپرسور و نحوه به کار گیری سیستم برودتی است که این انتخاب به حجم کانکس ، فاصله بین سردخانه صنعتی و محل نصب کمپرسور سردخانه و چندین عامل دیگر بستگی دارد. بستنی به دلیل نحوه تولید بسیار خاص برای نگه داری به دماهای زیر صفر نیاز دارد. استفاده از گاز آمونیاک در سامانه های تبرید به این صورت است که با گرفتن توان مورد نیاز از یک عامل خارجی فضای مشخص را در یک دمای معین خنک نگه میدارد افزون بر آن گرمای گرفته شده را از محیط سرد به محیط گرم بیرون هدایت می کند. کندانسور برای خنک کردن به آب نیاز داشته و آب با اتصال به نیتروژن تبدیل به بخار می رود. انتخاب یک کمپرسور مناسب با توجه به ظرفیت سردخانه و دمای اواپراتور و کندانسور انجام می شود. این نکته قابل توجه بوده که در سردخانه باید کندانسور را که به عنوان خنک کننده نیتروژن شناخته می شود، در قسمت شمالی که میزان تابش نور خورشید کمتر است، قرار داد.

عرضه کنندگان محصولات پروتئینی برای جلوگیری از عدم فاسدشدن محصولات خود آنها را در سردخانه قرار داده و دمای اولیه مواد غذایی را کاهش میدهند. با پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی ، بهره گیری از تجهیزات اتوماتیک به سرعت فراگیر شده به طوریکه عدم استفاده از آنها در صنایع مختلف به امری اجتناب ناپذیر تبدیل شده است. در مرحله اول به سرعت دمای گوشت را تا ۲۰ فن سردخانه صنعتی درجه کاهش میدهند. به دلیل فعالیت میکرو ارگانیزم ها به سرعت فاسد میشود. به تدريج از فلزات واز جمله آهن نيز در ساخت آن ها استفاده گرديد. از این رو سردخانه بستنی در طرح زیر صفر تولید میشود و در ساخت آنها از یونیت برودتی قدرتمند استفاده میشود. البته اگر چه این موضوع شدنی است اما ماهیت اصلی سردخانه برای دمای زیر صفر درجه بوده و بالای صفر درجه فشار مضاعفی را به کمپرسور وارد می کند و مشکلاتی هم در پی خواهد داشت. در فشار ۲bar دمای اشباع آمونیاک برابر با حدود ۱۰- درجه سانتی گراد است. ۵ ـ ۶ ـ ۱ ـ ۲ ـ جای نصب ـ عایق رطوبتی در طرفی که فشار جزئی بخار آب زیاد است یعنی در سطح خارجی عایق حرارتی در کف , دیوار و سقف میباشد ضروری است در مناطق سردسیر به ویژه در سردخانههای بالای صفر در طرف دیگر عایق حرارتی عایق رطوبتی دیگری نیز کار گذاشته شود .  This a᠎rticle has be​en g enerated with the help ​of GSA  Con te nt  Gen erator Demov ersion .

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

«افسانتین» نسخه طب سنتی ایران برای بیماری های کبدی

محققان ایرانی در پژوهشی جالب به بررسی نقش گیاه افسنطین در درمان بیماری های کبدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.