پاستوریزاتور انواع مبدل های حرارتی صفحه ای پلیت و واشر (4)

پاستوریزاتور-انواع مبدل های حرارتی صفحه ای-پلیت و واشر
مبدل حرارتی آلفالاوال, مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال

3. کلیه مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی آلفالاوال که در سایت دما گستران به نمایش گذاشته شده است دارای کارت گارانتی نماینده رسمی شرکت آلفالاوال با درج شماره سریال مبدل با 1 سال گارانتی و 10 سال خدمات بعد از فروش (در صورت عدم انجام اسید شویی غیر استاندارد مبدل ) می باشند. عیب اصلی مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت (Brazed Plate Heat Exchanger) این است که نمی توان قطعات آنها را تعویض کرد؛ بنابراین تعمیر و تمیز کردن مبدل حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت ها غیر ممکن است یا حداقل بسیار سخت است، و تعداد صفحات غیر قابل تغییر می باشد. نقاط عبور بین راه راه های دو صفحه متصل، شبکه متراکمی از نقاط تماس را ایجاد می کند که باعث تنگی فشار و ایجاد جریان های چرخشی می شودکه تبادل حرارت را در مبدل حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت بهبود می بخشد. مبدل حرارتی APV سیستم APV Paramine با طراحی منحصر به فرد خود از انباشتگی بالای گاز تُرش جلوگیری می کند. همچنین برای انتخاب مناسب مبدل حرارتی صفحهای آلفالاوال واشردار باید به موارد فوق توجه ویژهای نمود. همانطور که در مبحث مبدل حرارتی صفحه ای واشردار اشاره شد، هزینه طراحی و ساخت مبدل های حرارتی صفحه ای واشر دار به دلیل طراحی قالب های پلیت ها و واشر های مبدل حرارتی، پرس ها و کلیه مراحل تولید قطعات مبدل حرارتی صفحه ای، قابل توجه و تا حدودی بالا است.  This  da ta was  done by GSA Con tent Generator ᠎DEMO.

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال

ما در هلدینگ مهندسی بازرگانی آتی تابناک سپند طراحی و ساخت مبدل حرارتی صفحه ای مورد نظرتان و حتی تأمین قطعات یدکی مبدل حرارتی، انواع پلیت ها و گسکت ها را با توجه به نیازو شرایط مالی همراه با مشاوره های تخصصی و دلسوزانه، انجام می دهیم. این موسسه دارای اعتبار و شناخته گردیده پیشرو درساخت تولیدات و ارائه چاره های مطلوب در تولید سیستم های انتقال حرارت،تصفیه آب، انتقال و جابجایی سیالات هست. در سایت مرجع و فروشگاهی دماتجهیز ، اطلاعات و قیمت های تضمین شده انواع مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال با گارانتی اصل جهت برخورداری شما عزیزان از حس خوب خرید بهینه و هوشمند ارائه گردیده است. مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت که عموماً از صفحات یا پلیت های موجدار شیاردار استفاده می کنند، با جهت های موج دار متناوب، سبب ایجاد یک تماس شبکه ای می شوند. در مبدل حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت، سطح صفحات یا پلیت ها به منظور افزایش تلاطم مایع در حین جریان در کانال ها، راه راه در نظر گرفته شده است. مبدل های حرارتی صفحه ای FrontLine برای کاربردهای چند مرحله ای مانند خطوط پاستور بسیار مطلوب هستند. 7. تمامی مبدل های صفحه ای آلفالاول مدل آلفاچیل آزمایش نشت توسط هلیوم و یک طیف سنج هلیومی را پشت سر می گذرانند.

مبدل حرارتی آلفالاوال

مبدل حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت BPHE در مقایسه با مبدل حرارتی صفحه ای واشردار PHE جمع و جور تر، سبک تر و کم حجم تر است. مبدل حرارتی صفحه ای (PHE) از تعدادی ورق یا پلیت (Plate) تشکیل شده اند که به گونه ای روی هم چیده می شوند که فضای بین صفحه ها کانالی بوجود می آورد که مایع یا سیال از درون آن جاری می شود. به گونه ای که سایر تیپ ها نظیر مبدلهای لوله ای، برای گرم کردن آب به مخزن احتیاج دارند. بهترین وسیله برای تامین آب گرم مصرفی بهداشتی (از جنس استنلس استیل ۳۱۶ ) و فوری می باشد. سیستم مهر و موم شده (sealing) منحصر به فرد Alfa Laval RefTight آب بندی طولانی مدت بین کانال های جوش خورده را تضمین می کند. این نوع مبدل حرارتی از نوع واشر است که امکان تمیز کردن صفحات را آسان می کند. برای بیش از 25 سال APV نیاز به کارایی بالا و مطمئن را در سیستم Evaporator ها و کندانسورهای خنک شده مایع (Liquid Cooled Condensors) با مبدل های ParaWeld خود مرتفع ساخته است.

از مبدل حرارتی صفحه ای Alfa Laval مدل AlfaVap در سیستم های تبخیر پالایشگاه های قند و شکر (Sugar Refinery Evaporation Systems)، در سیستم های تبخیر شیرین کننده ها (Sweeteners Evaporation Systems)، در تبخیر بیواتانول و مواد سوزش آور (Bioethanol and Caustic Evaporation) و در دیگ بخار ترموزیفون (Thermosiphon Reboiler) کاربرد دارند. این بنیانگذار شرکت APV ، جناب آقای دکتر ریچارد سیلیگمن، بود که در سال 1923، اولین پلیت و قاب مبدل حرارتی صفحه ای را بصورت تجاری ساخت. توزیع جریان بصورت افقی در فاز مایع می تواند انجام شود. در ادامه شرکت های سازنده مبدل های حرارتی صفحه ای اورجینال و معتبر اروپایی و انواع مدل های منحصر به فرد مبدل های حرارتی صفحه ای (واشردار و بریزپلیت) قطعات یدکی و ویژگی های هر برند را جداگانه توضیح می دهیم. سرویس کردن مبدل های Diabon بسیار راحت و مقاومت حرارتی کافی دارند. بازرسی، تمیزکردن و سرویس کردن مبدل حرارتی آسان است. ساختار صفحات به کار رفته در دستگاه به صورت شورون (chevron) است. از محیط هایی که این دستگاه بیشترین استفاده در آن را دارد می توان به کارخانجات مواد غذایی و یا صنعتی اشاره داشت. این نوع مبدل به صورت مبدل حرارتی قاب و صفحه است بدین معنا که صفحات موجود در دستگاه بین دو قاب ثابت و متحرک قرار گرفتهاند.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نکونام: خوشحالم که در خدمت باشگاه فولاد هستم/ امیدوارم روزی خبرهای خوبی بشنویم

ایسنا/ خوزستان سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: اگر اتفاقی مثل سال قبل نیفتد خوشحال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.