تولیدکننده انواع مبدل حرارتی صفحه ای

تولیدکننده انواع مبدل حرارتی صفحه ای
مبدل حرارتی, مبدل حرارتی صفحه ای بریز, انواع پلیت بریز, مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس, مبدل جوشی, مبدل حرارتی صفحه ای جوشی دانفوس, قیمت مبدل حرارتی دانفوس, خرید مبدل حرارتی دانفوس, مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس

در مقایسه با سایر انواع مبدلهای حرارتی، مبدلهای بریز بسیار فشرده هستند. استفاده از سختی گیر برای تداوم کارایی مبدل های حرارتی و جلوگیری از تشکیل رسوب بر روی تیوپ ها و سطوح داخلی انتقال حرارت، بسیار مفید است. در این حالت برای باز کردن مبدل باید لوله کشی ها را نیز جابجا نمود. جهت براورد ظرفیت و مدل مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاول اویل کولر باید موارد زیر مشخص باشند. مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاول مدل اویل کولر DOC از جنس صفحات اتصالات و پوشش صفحات استنلس استیل 316 و جوشکاری آن از مس ساخته می شود. در این مقاله به معرفی و بررسی عملکرد مبدل حرارتی صفحه ای که یکی از پر بازده ترین انواع مبدل های حرارتی هستند می پردازیم. توزیع جریان بهینه همچنین باعث کاهش رسوب و دمای ناهموار مناطق می شود که سطح عملکرد را در طول زمان بدون اتلاف انرژی غیر ضروری ، هزینه های نگهداری یا توقف های برنامه ریزی نشده بالا نگه می دارد.

مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس

​This ᠎data w as writt​en by G SA Conte nt G᠎enerat or Demoversion!

مبدل حرارتی صفحه ای جوشی دانفوس

عملکرد مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال کومبی درایر (Combi Dryer) بگونه ای است که هوای فشرده و گرم وارد مبدل شده و پس از انتقال حرارت با مبرد سیستم سرمایش دمایش کاهش یافته و پس از عبور از نقطه شبنم و رطوبت آن جدا می گردد و از مبدل خارج می شود در قسمت خروجی یک دستگاه جدا ساز آب وجود دارد که آب تقطیر شده را از هوا جدا کرده و از سیستم خارج می کند. متراکم بودن صفحات مبدل حرارتی کامبی درایر که سبب کاهش ابعاد آن شده است. طراحی و نصب واشرهای کلیپسی در مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال به گونه ای است که نیاز به چسب برای نصب روی صفحات ندارد و به راحتی قابل خارج کردن و تعویض بدون نیاز به خارج کردن صفحات و ابزار خاصی است. راندمان بالا بدلیل اختلاف دمای کم دو طرف مبدل. بهترین مبدل های حرارتی پوسته و لوله برای کاربری مورد نظر با توجه به سطح تعمیر و نگهداری (دورههای تمیزکاری)، سهولت تعمیر نگهداری (سازگاری با استاندارد)، فشار و دمای عملیاتی، ماهیت سیال (رسوبکننده، تمیز، خورنده، ویسکوز) و فاز سیالات (گاز-گاز، مایع-بخار، مایع-مایع و غیره) انتخاب میشود. جدیدترین تولید شرکت دانفوس، صفحات جدید با نام Enfusion می باشد که در مقایسه با انواع قدیمی تر از راندمان بالا و افت فشار کمتری برخوردار است و گزینه مناسبی جهت کاربردهای گرمایشی و سرمایشی به شمار می رود.

انواع پلیت بریز

از این رو انواع بریز با کاربردهای مشخص در بازار وجود دارد. بنابراین با کاهش یا افزایش دما یا دبی در مبدل می توانیم به راحتی تغییراتی در تعداد صفحات آن دهیم تا توان مبدل و سایر مشخصات مکانیکی تغییر کند. از دیگر انواع این مبدل ها می توان به نوع حلزونی، جوش Bavex و لحیم شده اشاره نمود که از نظر کارایی و نحوه قرار گرفتن و چیدمان صفحات در قاب فلزی متفاوت هستند. این تجهیزات به طور گسترده در اواپراتور ها استفاده می شود. سطح موج دار صفحه نیز برای مستحکم کردن ساختار صفحه به کار میرود که باعث میشود صفحهی نازکتر، در مقایسه با صفحه ای که فاقد سطح موجدار است، مورد استفاده قرار گیرد. میتوان گفت که ساختمان مبدلهای پوسته و لوله شامل تعدادی لوله است که در داخل یک استوانه قرار میگیرند و دو سیال مورد نظر که یکی سرد و دیگری گرم است، بدون اینکه بطور مستقیم بایکدیگر برخورد کنند از طریق دیواره فلزی لولهها با یکدیگر تبادل حرارت خواهند کرد. همچنین ورودی و خروجی ها به گونه ای انتخاب می شوند که دو سیالی كه در دو سمت این صفحات هستند بصورت جریان ناهمسو حركت كنند كه این امر باعث افزایش میانگین اختلاف دمای سیال سرد و گرم شده و گرادیان دمایی مناسبتر و یکنواخت تری را در تمام سطوح مبدل ایجاد کرده و راندمان حرارتی مبدل صفحه ای را افزایش خواهد داد.چنانچه گفته شد، از دلایل بالا بودن انتقال حرارت در مبدل حرارتی صفحه ای شیار دار بودن این صفحات و تاثیر آن بر رژیم جریان است.

دمای هوای عبوری از روی لوله ها در اثر تبادل حرارت با سیال گرم افزایش یافته و مجددا به محیط تخلیه می شود. همچنین ورودی و خروجی سیال در این قاب ها قرار دارد. بخاطر دوبله بودن واشرها در قسمت ورودی و خروجی سیال به مبدل ، امکان نشتی بین دو سیال از بین می رود و در صورت نشتی هر یک از آنها ، سیال فقط به بیرون مبدل نشت کرده و قابل مشاهده است . لولههای مستقیم احتیاج به دو صفحه لوله دارند ولی لولههای -Uشکل فقط یک صفحه لوله به کار میرود. مبدل های حرارتی پوسته و لوله ای U شکل دارای کم هزینه ترین ساختار هستند، زیرا فقط به یک صفحه لوله نیاز است . در یک مبدل حرارتی پوسته و لوله در میان لوله ها بافل هایی عمودی تعبیه می شود که جریان داخل پوسته از بافل ها عبور کرده و سپس از یک محفظه بافل به مکان دیگر به موازات لوله ها جریان می یابد. این کانال ها سطح انتقال حرارت بالایی را روی صفحات استنلس استیل بوجود می آورند تا دو سیال کنار یکدیگر بدون تماس مستقیم قرار گیرند تا انتقال حرارت انجام گیرد. Th​is a᠎rticle was wri​tt en  with t᠎he help  of G᠎SA​ Con tent Generator DE᠎MO.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

«افسانتین» نسخه طب سنتی ایران برای بیماری های کبدی

محققان ایرانی در پژوهشی جالب به بررسی نقش گیاه افسنطین در درمان بیماری های کبدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.