برش آلومینیوم با لیزر در مشهد

برش آلومینیوم با لیزر در مشهد
برش لیزر آلومینیوم, دستگاه برش لیزر آلومینیوم

فشار آب استفاده شده در صنایع معمولا بین ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ بار است که وابسته به خواص ماده می­تواند تا ۶۲۰۰ بار افزایش یابد. هر چه آلومینیوم به برش بیشتری احتیاج داشته باشد، در نتیجه قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت. در برش گیوتین با ایجاد زاویه تیغه­ی مناسب، فشار بالایی روی ورق اعمال می­شود. در این روش میزان فشار آب اعمال شده بر روی سطح قطعه، عمق برش را مشخص می­کند. در زمان های قدیم برش استیل را با استفاده از ابزارآلات مکانیکی، لوازم دستی و روش های سنتی انجام می دادند؛ اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی از روش هایی مانند برش لیزر استیل استفاده می شود. از جمله جدید ترین تکنولوژی های به کار رفته در دستگاه های برش لیزری، لیزر فایبر است که قدرت و توان لیزر و چگالی انرژی در آن بسیار بالاست. لیزر Nd، بیشتر در مواردی که انرژی بالا و تکرارپذیری کم، موردنظر باشد استفاده میشود و لیزر Nd:YAG زمانی که انرژی پایین مدنظر است کاربرد دارد. نحوۀ عملکرد دستگاه برش لیزر آلومینیوم با ایجاد گرما و حرارت بالا بر روی فلزات صورت می گیرد و بدین وسیله تلاش می شود، طرح های متنوعی را بتوانند بر روی ورقه های فلزی پیاده سازی کنند.  This c on te᠎nt was generat​ed by GSA Content G en᠎er᠎at᠎or  D᠎em ov​er᠎si on.

دستگاه برش لیزر آلومینیوم

دستگاه لیزر برش فایبر جهت برش فلزات رنگین نظیر آلومینیوم مس برنج می بایست دارای سورس فایبری با قابلیت آنتی رفلکس ، باشد. این دستگاه ها قابلیت برش انواع فلزات از جمله استیل ضد زنگ، آلیاژ فولاد، آلومینیوم، طلا و نقره را دار هستند. این فلز قابلیت جذب بالای نور مادون قرمز را دارد و برش لیزری استیل بسیار سریع، دقیق و صاف صورت می گیرد. برش آلومینیوم بوسیله لیزر دارای مزایایی میباشد که از آن جمله میتوان به خلاقیت در طراحی ، انعطافپذیری و ایجاد طرحهای پیچیده، دقت بسیار بالا، سرعت بالا، قیمت پایین، دقت یکسان در برشهای تکراری، بالا بودن کیفیت لبه برش، داشتن کمترین ضایعات و پرتی، عدم ایجاد تغییرات در ساختار فلز، انجام برش به شکل سری، تولید همزمان قطعاتی با ضخامت یکسان بصورت همزمان و حذف چند مرحلهای روند تولید قطعات اشاره کرد. برش لیزر آلومینیوم به عنوان یک تکنولوژی پیشرفته در اختیار صنعت گران قرار گرفته می شود تا بدین وسیله با بهره گیری از چنین دستگاه هایی بتوانند در مدت زمان اندک تعداد زیادی از ورق های آلومینیومی را در ابعاد و طرح های یکسان با دقت بالا برش دهند. با بهره گیری از تکنولوژی دستگاه های برش لیزر گازی می توان با دقت بالا فرآیند برش لیزر آلومینیوم را انجام دهند.

در همین راستا مجموعۀ برش لیزر نیک نیز همواره در صدد ارائه بهترین خدمات در حوزۀ برش انواع فلزات با دستگاه های پیشرفته با تکنولوژی روز دنیا روبرو می باشند. تکنولوژی برش لیزر یکی از روش­هایی است که جهت تولید قطعاتی با هندسه­های پیچیده و ابعاد مختلف مورد استفاده قرار می­گیرد. برای برش فلزات، از طریق نازل های کنار هد ، گاز های اکسیژن و نیتروژن نیز بر روی سطح کار هدایت می شوند. این نوع لیزرها از یک کریستال جامد برای تمرکز اشعه بر روی ماده استفاده می­کنند. این روش از اولین­ روش­های برشکاری­ لیزر در صنعت محسوب می­شود.­ در این روش از گاز کربندی­اکسید به عنوان محیط گازی، جهت تمرکز اشعه بر روی مواد، استفاده می­شود. گازهای مورد استفاده در این روش جهت تولید اشعه لیزر، ترکیبی از گازهای کربندی­اکسید با مقدار کمی نیتروژن، هلیوم و هیدروژن هستند. با استفاده از دستگاه های برش لیزر آلومینیوم cnc که از فناوری مدرن برخوردار می باشند، می توان به بهترین شکل ممکن طرح های متنوعی را بر روی ورق های فلز آلومینیوم پیاده سازی نمود. قیمت خدمات برش ورق آلومینیوم با لیزر در تهران، برش لیزری آلومینیوم با بهترین کیفیت با پارسیان لیزر، قیمت برش لیزر آلومینیوم را از ما بخواهید.

لیزر برای طیف وسیعی از مواد اجرا می شود به طوری سیستم های برش لیزری در تولید، باعث بهره وری در هزینه های برش آلومینیوم می شود. از مزایای اصلی این روش، برش چهارگوش ورق در سریع­ترین زمان ممکن است که باعث صرفه­جویی در زمان توام با پرداخت سطحی مطلوب می­شود. همچنین نازل مورد استفاده در این روش متناسب با عمق برش است. در برشکاری آلومینیوم به روش واترجت، نیاز به پرداخت ثانویه نیست. به­طور کلی، برش­کاری واترجت نیاز به فشار آب بالایی دارد که می­تواند به ۶۲۰۰ بار برسد. از معایب این نوع روش به صدای ناشی از فشار جت آب در حین برشکاری می­توان اشاره کرد که تا ۱۲۰ دسی­بل می­تواند برسد. قطر نازل جت آب باید تا جای ممکن کوچک باشد تا از تشکیل قطره جلوگیری نماید. بدین ترتیب متناسب با نوع فلزات از مناسب ترین دستگاه جهت برش فلزات استفاده می گردد. به طور کلی دو روش جهت برش فلزات وجود دارد که می توان به روش سنتی یا همان روش های مکانیکی اشاره نمود که با اره های فلزبُر اقدام به برش ورقه های فلزی نمایند ولی در حال حاضر با اختراع دستگاه های برش لیزر فلزات توانسته اند به میزان قابل توجهی از خطاهای برش را کاهش دهند.

برش لیزر آلومینیوم

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت برش لیزر ورق آلومینیوم.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

«افسانتین» نسخه طب سنتی ایران برای بیماری های کبدی

محققان ایرانی در پژوهشی جالب به بررسی نقش گیاه افسنطین در درمان بیماری های کبدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.