بررسی فرایند برش لیزر آلومینیوم صدرا لیزر

بررسی فرایند برش لیزر آلومینیوم – صدرا لیزر
برش لیزر آلومینیوم, دستگاه برش لیزر آلومینیوم

امروزه استفاده از دستگاه های برش لیزر برای برش انواع فلزات مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال در بحث برش ورق استنلس استیل وبرش ورق آلومینیوم و ورق st37 و … به گزارش برنا، شرکت برش لیزر نیک مدرن ترین و پیشرفته ترین تجهیزات مورد نیاز برای برش لیزر آلومینیوم و برش لیزری کلیه فلزات را در اختیار گرفته است و همچنین با بکارگیری از پرسنلی حرفه ای توانسته رضایت مشتریان را با برش های بسیار با کیفیت و با قیمت مناسب جلب کند. امروزه صنایع بسیاری هستند که به قطعات آلومینیومی احتیاج دارند و یا در بسیاری از لوازم از آلومینیوم استفاده شده است بنابراین برش لیزر آلومینیوم بسیار مورد توجه قرار گرفته است. استفاده از هیچ دستگاهی کیفیت برش لیزر آلومینیوم را ایجاد نمی کند. برش لیزر آلومینیوم روشی است که برای برش دادن ورق های آلومینیومی به کار می رود. آلومینیوم فلزی است که دارای سطح براق بوده و در برابر خوردگی و زنگ زدگی بسیار مقاوم می باشد به همین دلیل در صنایع مختلفی از این فلز استفاده می کنند. همچنین آلومینیوم دارای سطح براقی است و دچار زنگ زدگی نمی شود. سطح براق این فلز و مقاومت آن در برابر زنگ زدگی و خوردگی سبب شده است تا در بسیاری از کارهای صنعتی و مصارف تولید از آن بهره بگیرند. This po᠎st was  do​ne  by GSA Con​tent Generator Demoversi᠎on.

با استفاده از برش لیز هزینه ها بسیار پایین خواهد آمد.

همان طور که می دانیم فلز آلومینوم بسیار مقاوم است و همچنین وزن کمی دارد که این دو مورد از مزایای این فلز به شمار رفته و موجب استفاده از آن در صنایع مختلف می شود. برش لیزر آلومینیوم دارای مزایای بسیار زیادی است که در ادامه به آن می پردازیم. با توجه به قیمت بالای مس، از آنجا که بدون محدودیت می توانید چیدمان قطعات را با کمترین ضایعات روی میز دستگاه قرار دهید، برش لیزر مس دارای توجیه اقتصادی بالایی برای تولید قطعات مورد نیاز است. این فلز دارای انعطاف پذیری بسیار بالایی بوده و برای اینکه بتوانیم از آلومینیوم در صنایع مختلف استفاده کنیم، نیاز به برش آن داریم. با استفاده از برش لیز هزینه ها بسیار پایین خواهد آمد. زیرا کیفیت برش تا حد بسیار زیادی افزایش می یابد و هیچ فرو رفتگی و یا نقصی بر روی ورق آلومینیوم ایجاد نمی گردد. صاف بودن سطح ورقه ی آلومینیومی: از مهمترین ویژگی که باید در برش لیزر آلومینیوم به آن توجه کرد این است که سطح کار باید کاملا صاف و بدون هیچگونه برآمدگی و یا تو رفتگی باشد. تغییر زاویه باید در برش لیزر آلومینیوم به درستی در نظر گیرد و باید تخصصی انجام شود.

دستگاه برش لیزر آلومینیوم

با توجه به کمترین میزان کرف (Kerf) هنگام برش مس، امکان برش المان های ریز و با ظرافت بالا برای شما وجود دارد. با روی کارآمدن گاز نیتروژن در در صنعت برش لیزر آلومینیوم دقت و ظرافت و تمیزی کار بسیار بالا رفت؛ تنها عیبی که گاز نیتروژن در برابر گاز اکسیژن دارد این است که از قیمت بالاتری برخوردار است. ایجاد برش های یکسان در قطعات با استفاده از دستگاه های قدیمی انجام پذیر نبوده و آن دستگاه ها دقت بالایی در برش ندارند و به همین جهت با برش لیزر می توان این دقت را ایجاد کرد و تمامی برش ها به صورت کاملا یکسان ایجاد خواهد شد و در لبه ها کیفیت کار را مشاهده خواهید کرد. نکته ای که باید در برش لیزر استیل به آن توجه کنید، این است که در صورت استفاده از گاز نیتروژن، لبه های سیاه برش استیل که حاصل از استفاده اکسیژن در برش است، از بین خواهد رفت. شرکت های زیادی در زمینه ی برش لیزر فعالیت دارد که در زمان انتخاب یک شرکت باید از اعتبار آن اطمینان حاصل نمایید.

این دستگاه ها با استفاده از برش لیزر ، سطح ورق های آلومینیومی را برش می دهند و کیفیت نهایی بسیار بالا خواهد بود. تمام برش های تکراری دارای دقت بالایی خواهد بود و برش ها یکسان انجام خواهد گرفت . با توجه به تمام مزایایی که در رابطه با برش لیزر آلومینیوم گفته شد، برش لیزر می تواند کارامد در تولیدات باشد و با استفاده از آن روند تولیدات را سرعت بخشید و در زمان کوتاه قطعات زیادی را به تولید رساند و در مورد کاهش هزینه ها باید بگوییم که هزینه های ناشی از خرید دستگاه های برش مکانیکی و بهره گیری از نیرو های بسیار و مصرف انرژی کاهش پیدا کرده و در نتیجه شاهد کاهش هزینه ها خواهیم بود. با ورود تکنولوژی لیزر در بخش صنعت و به کار گیری آن ، موجب شد که برش فلزات از جمله آلومینیوم بسیار راحت تر و با کیفیت بالا انجا گیرد. کمترین میزان شعاع برای قسمت های دارای گوشه ی تیز بوده و موجب انجام برش های پچیده می شود. آلومینیوم دارای انعطاف پذیری بالایی بوده و می توان با استفاده از آن انواع محصولات را به تولید رساند. بنابراین افرادی که برش لیزر آلومینیوم را انجام می دهند باید دارای مهارت و تخصص بالایی باشند.

برش لیزر آلومینیوم

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد برش لیزر ورق آلومینیوم لطفا از سایت ما دیدن کنید.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

«افسانتین» نسخه طب سنتی ایران برای بیماری های کبدی

محققان ایرانی در پژوهشی جالب به بررسی نقش گیاه افسنطین در درمان بیماری های کبدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.