صد در صد ظرفیت اقامتی شیراز برای ایام نوروز رزرو شده است


ایسنا/ فارس سرپرست اداره کل میراث، فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: بر اساس پیش بینی های انجام شده در هفته اول نوروز، تمامی اقامتگاه ها و هتل های استان 100 درصد اشغال شده و به 70 یا 80 درصد می رسد. هفته دوم. ”

سید مؤید محسن نژاد شامگاه یکشنبه 23 اسفند در نشست خبری بر لزوم فرهنگ سازی و خدمت به مردم تاکید کرد و از آمادگی اماکن تاریخی و فرهنگی برای استقبال از گردشگران در نوروز 1401 خبر داد.

وی با بیان اینکه راهنمایان گردشگری و دستیاران میراث فرهنگی در اماکن تاریخی و فرهنگی استان مستقر خواهند شد، افزود: دوره های آموزشی برای راهنمایان گردشگری و معاونان میراث فرهنگی برای هماهنگی و تعامل بیشتر بین نیروهای مستقر در اماکن تاریخی و فرهنگی برگزار شده است. .

محسن نژاد گفت: از ماه گذشته در قالب 13 کمیته کارشناسی در قالب ستاد اجرایی تور و در شهرستان ها به ریاست فرماندار وظایف ویژه و ضروری تعریف شده است. مقدمات نوروز فراهم شده است.»

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اینکه امسال پس از وقفه دو ساله شاهد حضور گردشگران در استان هستیم، اضافه کرد: با دستورالعمل های زیرکانه 1400 مورد به 170 هزار نفر رسید.

محسن نژاد تاکید کرد: با توجه به اینکه بلیت بازدید از اماکن فرهنگی تاریخی به صورت الکترونیکی فروخته می شود، راهنمای خرید به صورت الکترونیکی و همچنین ساعات بازدید در ورودی این اماکن در فارس نصب می شود.

وی از تامین پارکینگ و اتوبوس برای مسافران و گردشگران برای دسترسی راحت تر به اماکن تاریخی خبر داد و گفت: با شماره تلفن 09629 پاسخگوی گردشگران نوروزی است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به 23 هزار تخت اقامتی دارای مجوز رسمی از میراث فرهنگی استان، گفت: به مدارس و مهمانپذیرها می رود.

وی با اشاره به نظارت کامل بهداشتی اماکن ادامه داد: در حوزه اماکن تاریخی و فرهنگی افزایش بازدید خواهیم داشت و در صورت استقبال شهروندان امکان افزایش ساعات بازدید از یادمان شیراز وجود دارد. . مقبره.”

محسن نژاد گفت: طبق پیش بینی های انجام شده در هفته اول نوروز تمامی اقامتگاه ها و هتل های استان 100 درصد اشغال خواهد شد و از هفته دوم به 70 یا 80 درصد البته بسته به سفر گردشگران خواهد رسید.

وی گفت: برنامه های جدید، جذاب، مفرح و ویژه ای برای نوروز 1401 در این کلانشهر در نظر گرفته شده است که مهمترین آن جشنواره نوروزی است که با همکاری اداره ارشاد و بسیج هنرمندان برگزار می شود و از راهنمایان گردشگری نیز در این کلانشهر استفاده می شود. مراکز جاذبه

محسن نژاد در پایان از برگزاری پویش مشترک نوروزی از 24 اسفندماه در سراسر کشور خبر داد و گفت: با برنامه ریزی های انجام شده و حمایت صنایع دستی و نمایشگاهی دو بازارچه در زندیه و بازارچه دیگر راه اندازی می شود.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نکونام: خوشحالم که در خدمت باشگاه فولاد هستم/ امیدوارم روزی خبرهای خوبی بشنویم

ایسنا/ خوزستان سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: اگر اتفاقی مثل سال قبل نیفتد خوشحال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.