رئیس سازمان امنیت و همکاری اروپا: کرملین استراتژی نظامی خود را تغییر داده است


رئیس سازمان امنیت و همکاری اروپا اعلام کرد که عملیات نظامی روسیه در اوکراین شکست خورده و کرملین استراتژی نظامی خود را تغییر داده است.

به گزارش ایسنا، زبیگنیو رائو، وزیر امور خارجه لهستان که ریاست دوره ای سازمان امنیت و همکاری اروپا را بر عهده دارد، امروز (دوشنبه) در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره تهاجم روسیه به اوکراین گفت که روسیه گزینه هایی دارد. برای رفع نگرانی های او کانال دیپلماتیک داشت اما آن را به تاخیر انداختند. مسکو برای رفع نگرانی ها و تردیدهای خود راه ویرانگری را انتخاب کرده است.

وی خواستار باز شدن مسیرهای بشردوستانه در اوکراین برای تخلیه غیرنظامیان شد و گفت: اکنون زمان آن رسیده است که تلاش های خود را برای بازگرداندن صلح در اوکراین مضاعف کنیم.

زبیگنیو رائو افزود، کاری که رهبری روسیه انجام داد منجر به انزوای او از جهان شد. ما پیامی قوی به مینسک (پایتخت بلاروس) ارسال می کنیم که در این عملیات ظالمانه علیه اوکراین شرکت نکند. روسیه با حمایت رژیم بلاروس تصمیم گرفت قوانین بین المللی را زیر پا بگذارد.

او گفت: “هیچ توجیهی برای حمله نظامی به کشور صلح آمیز مانند اوکراین وجود ندارد.”

او گفت: “بیمارستان ها و مدارس در اوکراین عمدا با سلاح های ممنوعه هدف قرار می گیرند.” اصول اساسی منشور سازمان ملل متحد و قوانین بین المللی به وضوح در اروپای مرکزی نقض می شود.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نکونام: خوشحالم که در خدمت باشگاه فولاد هستم/ امیدوارم روزی خبرهای خوبی بشنویم

ایسنا/ خوزستان سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: اگر اتفاقی مثل سال قبل نیفتد خوشحال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.