جزئیات گفتگوی تلفنی وزرای خارجه ایران و اوکراین


در گفت‌وگوی تلفنی حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه اوکراین و دیمیتری کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین، دو طرف درباره بحران اوکراین، لزوم حفاظت از تأسیسات دیپلماتیک، ارسال کمک‌های بشردوستانه و مسائل دوجانبه بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان در این گفت وگوی تلفنی، در تشریح موضع جمهوری اسلامی ایران در قبال مخالفت با جنگ و لزوم رسیدگی به راه حل سیاسی و گفت و گوی دیپلماتیک، نشست اخیر وزرای خارجه اوکراین و روسیه را برشمرد. در ترکیه مهم تقویت مسیر سیاسی پرتنش.

امیرعبداللهیان با اشاره به ریشه های بحران اوکراین گفت: جمهوری اسلامی ایران از هرگونه تلاش سیاسی برای حل این بحران حمایت می کند. ما با جنگ در اوکراین، افغانستان، یمن و سایرین بدون رویکرد دوگانه مخالف هستیم.

وزیر امور خارجه ایران همچنین با اشاره به ارسال کمک‌های بشردوستانه از سوی ایران برای کمک به پناهجویان اوکراینی در مرز لهستان، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران با همکاری وزیر امور خارجه لهستان برای استقرار تیم پزشکی هلال احمر هماهنگ می‌کند. در مرز بین اوکراین و اوکراین لهستان برای کمک به پناهجویان اینجاست.

امیر عبدالهیان همچنین از دولت اوکراین خواست به یک خانواده چهار نفره ایرانی که در منطقه درگیری گرفتار شده اند کمک کند تا این منطقه نامشخص را ترک کنند.

دیمیتری کولبا وزیر امور خارجه اوکراین نیز از مواضع ایران در مقابله با جنگ و ارسال کمک‌های بشردوستانه ایران به مرز اوکراین و لهستان برای کمک به آوارگان این کشور به جمهوری اسلامی ایران تشکر کرد.

وی همچنین با اشاره به مذاکرات اخیر خود با لاوروف بر دیدگاه کشورش مبنی بر پایان دادن به جنگ و درگیری تاکید کرد و گفت که مذاکرات برای پایان دادن به بحران باید ادامه یابد.

وی ضمن قدردانی از مواضع ایران در مقابله با جنگ، خواستار حمایت سیاسی ایران برای توقف جنگ شد.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نکونام: خوشحالم که در خدمت باشگاه فولاد هستم/ امیدوارم روزی خبرهای خوبی بشنویم

ایسنا/ خوزستان سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: اگر اتفاقی مثل سال قبل نیفتد خوشحال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.