آشنایی با دستگاه برش لیزر استیل و ویژگی ها و مزایای آن (5)

آشنایی با دستگاه برش لیزر استیل و ویژگی ها و مزایای آن
برش لیزر استیل, دستگاه برش لیزر استیل

برش لیزری استیل از طریق عبور پرتو لیزر دقیق از ورق استیل انجام می شود و تقریبا هر طرح پیچیده و حرفه ای را برش می زند. برش لیزر استیل با بهرهگیری از تکنولوژی پیشرفته و بینظیر شما را قادر میسازد تا با حذف محدودیتهای شیوههای سنتی برشکاری قطعات، طرحها و ایدههای پیچیده پروژههای صنعتی خود را با سرعت هرچه تمامتر و کیفیتی بالاتر اجرایی کنید. در روش های دیگر و روشهای سنتی برش فلز نیاز به تعویض قطعات، نصب ابزار جدید، تیزکردن و نگهداری مداوم دارید اما برش لیزری نیاز به نگهداری ندارد و ساخت اشکال دقیق و با جزئیات به خوبی و در کمترین زمان قابل انجام است. این نور پس از همسو شدن در آینه ها تنها در یک جهت به سمت لنز هدایت شده و متمرکز می شوند و از هد دستگاه که قسمت خروجی لیزر جهت اعمال فرآیند برش روی متریال متنوع خارج شده و با دقتی شگفت انگیز انواع اجسام سخت همچون فولاد تا ورق های آلومینیوم و به طورخلاصه هر فلز و ماده ای که به روش سنتی قابل پردازش نباشند به راحتی توسط این دستگاه پرقدرت قابل برش زدن است. استیل های ضد آب را در بیرون ساختمان و بر روی نمای برج یا در فضای داخلی خانه مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه برش لیزر استیل

ثبات لیزر در طول فرآیند برش که در مسیر باریک حرکت میکند سبب ایجاد لبه های تمیز تر می شود که از تاب برداشتن و اعوجاج فلز جلوگیری میکند. با توجه به اینکه برش لیزر استیل با استفاده از گاز اکسیژن ارزان تر است اما همواره متخصصان این حوزه توصیه می کنند، کیفیت و دقت را قربانی قیمت پایین تر نکنید، به خصوص در طراحی های پیشرفته و حرفه ای سه بعدی که ظرافت، دقت و سرعت اهمیت بالایی دارد، حتما از برش لیزری نیتروژن استفاده کنید. در دستگاه های لیزر غیر فلزات با توجه به متریال هدف برش معولاً از تیوب لیزر با توان پایین که حداقل آن 100 وات استفاده می شود. در دستگاه های برش لیرزی فلزات اما با توجه به نیاز به توان بیشتر از تیوب لیزر 500 تا 8000 وات استفاده می شود. مزایای استفاده از دستگاه برش لیزری بسیار است که همانطور که بیان شد صرفه جویی در هزینه مواد، صرفهجویی در ضایعات، دقت بالا، تنظیم الگو های برش جهت کاهش در تولید ضایعات، افزایش سرعت، کاهش زمان تولید از مهمترین مزایای استفاده از این دستگاه برش فلزات است. تنظیم روند خودکار برش، باعث می شود لیزر را به راحتی بتوان برای ضخامت های مختلف فلزات بدون صرف انرژی زیاد تنظیم کرد. This conte᠎nt has been g​enerat ed ᠎by G᠎SA Con᠎te nt Gener at᠎or᠎ D emoversion!

عمده ترین تفاوت در دستگاه های لیزر فلزات و غیر فلزات را میتوان منبع تولیدکننده اشعه لیزر جهت تولید لیزر در توان های گوناگون دانست. استیل نوعی فولاد آلیاژی است که درصد عناصر نیکل و کروم آن نسبت به بقیه عناصر تشکیل دهنده آن بالاتر است بطور کلی اگر میزان کروم فولاد از ۱۰/۵ درصد بیشتر باشد آن را استیل می نامند . این مشکل در استیل وجود ندارد. در واقع با افزایش ضخامت کار وجود خط و خش در لبه های برش افزایش می یابد که این خطوط در محلی که ماده حرارت دیده و ذوب شده است به وجود میآید. همچنین این نوع در برابر محلول کلر مقاوم تر از فولاد ۳۰۴ می باشد و همین موجب شده که قیمت این نوع استیل نسبت به نوع ۳۰۴ افزایش پیدا کند. هر چه مقدار و میزان اکسیژن بیشتر باشد، توان دستگاه هم افزایش پیدا میکند. هر چه میزان کرف دستگاه لیزر یعنی شعاع قابل برش کمتر باشد، قابلیت برش کانتورهای پیچیدهتر و دندههای ریز ضخیم، بیشتر می شود. ​This  data w​as w ritten ᠎with t he  he᠎lp  of G SA C​onte​nt  G​enerator DE​MO​!

انرژی مصرفی در لیزر کمتر میباشد، در نتیجه تنش پسماند حرارتی در روش برش ورق آهن و برش ورق استیل با لیزر بسیار ناچیز است و همین مسله در طراحی قطعات حساس حایز اهمیت است. استیل آلیاژی از جنس آهن که کمتر از ۲ درصد کربن دارد . استفاده از دستگاه لیزر فلزات چندین مزیت منحصر به فرد برای ساخت و پردازش فلز دارد که میتواند باعث صرفه جویی در زمان و به حداکثر رساندن ظرفیت تولید شود. میتوان گفت که این فناوری نوین به گونه ای منحصر به فرد و کاربردی بدل شده که تمام نیاز صنعتگران راتأمین می کند. این فناوری چند سالی است که در کشور مورد استفاده تولید کنندگان قطعات استیل قرار گرفته و مجموعه آراکس لیزر نیز با بهره مندی از دستگاه ها و تکنولوژی پیشرفته این کار را انجام می دهد. نحوه برنامه ریزی دستگاه برش لیزر CNC به این صورت است که طرح و الگوی برش توسط نرم افزار های طراحی گرافیک که در قسمت پشتیبانی سایت قرار داده شده و به صورت رایگان قابل دانلود می باشد به دستگاه اعمال می شود تا حرکت و هدایت لیزر را طبق طراحی خود اجرا کرده و فرآیند برش را بر روی انواع فلزات پیاده سازی شود.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نکونام: خوشحالم که در خدمت باشگاه فولاد هستم/ امیدوارم روزی خبرهای خوبی بشنویم

ایسنا/ خوزستان سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: اگر اتفاقی مثل سال قبل نیفتد خوشحال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.