در برابر ضربههای واردشده مقاومت است (2)

در برابر ضربههای واردشده مقاومت است
کمپرسور دانفوس

به طور کلی شرکت دانفوس یک برند بسیار محبوب و معتبر برای تولید کمپرسورهای سردخانه ای و یا کمپرسورهای صنعتی می باشد و تقریبا این شرکت بزرگ از سال 1933 شروع به کار کرده است. این نوع هیتر به صورت یک کمربند دور پوسته کمپرسور در قسمت کارتر روغن نصب میگردد و از طریق ایجاد مقاومت الکتریکی گرم شده و باعث گرم شدن پوسته کمپرسور و در نهایت روغن موجود در کارتر میشود. کمپرسور دانفوس به عنوان یک محصول بسیار کاربردی و با کیفیت در بین تمامی افرادی است که زمینه لوازم برودتی فعالیت دارند. شرکت سرمایش با ارائه انواع کمپرسور دانفوس در سری های مختلف، قطعا بهترین گزینه برای تمامی کسانی است که نیاز به استفاده از یک موتور یخچال دانفوس دارند. این نوع کمپرسورها در 9مدل اصلی طراحی و ساخته می کمپرسور دانفوس 3/4 شوند. کمپرسور به عنوان یکی از اصلی ترین اجزاء سیستم های برودتی، با ایجاد فشار، گاز مبرد را که عامل اصلی خنک کاری است در سیستم به گردش در می آورد. Th᠎is a᠎rtic le h as be​en do᠎ne  by GSA C ontent  Ge​nera tor ​DEMO.

کمپرسور دانفوس

کاربرد گسترده در سیستم های تبرید و تهویه مطبوع، بازده بالا، کیفیت مطلوب قطعات، طول عمر بالا، مکش کامل گاز مبرد در سیستم، محافظ در مقابل ضربه به هنگام ورود مایع مبرد به کمپرسور و … کمپرسور سری SH حاوی روغن POE بوده و با گاز R410A سازگار است. کمپرسور منیروپ سریNTZ نیز حاوی روغن پلی اولستر 175PZ بوده و با گازهای R404A و R507 سازگار است. این کمپرسور با گازهای جدید سازگار بوده و قابلیت کارکرد مناسبی را دارد؛ همچنین میتواند دما را تا ۴۹- درجه سانتیگراد کاهش دهد. همچنین این دو نوع از کمپرسورهای دانفوس، قابلیت سازگاری با گازهای R22، R404A، R507A و R407C برای دارا بودن عملکرد صحیح در محیطهای صنعتی را دارا میباشند. معروف ترین محصولات دانفوس در کشور ما همین کمپرسورهای یخچالی هستند.از ابن سری با نام کامپکت (فشرده) یاد می شود. کمپرسور دانفوس ساخت کشور دانمارک می باشد که یکی از محصولات شرکت دانفوس که از بزرگترین تولید کنندگان در زمینه تجهیزات سیستم برودتی می باشد که در سراسر اروپا نمایندگی های این شرکت حضور دارند . کمپرسورهای دانفوس (danfoss) در دو نوع سیلندری و پیستونی میباشد. Po​st was cre​ated by G SA C ontent G​enerator Demoversi᠎on!

وزن محصول ۶۵ کیلوگرم بوده و ارتفاع آن ۵۰۸ میلیمتر میباشد. عملکرد کلی کمپرسورها به این صورت است که با به کارگیری انرژی مکانیکی بسیار قوی، گاز یا مایع را به درون خود کشیده و آن ها را فشرده می کنند. کمپرسور های دانفوس در 2 دسته سیلندر پیستونی ( سری MT و MTZ و NTZ ) و کمپرسور اسکرال دانفوس تقسیم بندی و با انواع گاز های مختلف طراحی و ساخته می شود. بسته به رنج دمایی هر کدام از سری های کمپرسور منیروپ، از آنها می توان در کاربردهای مختلفی استفاده نمود. هر کدام از انواع این کمپرسور دانفوس که در سری های مختلف وجود دارند، ویژگی های منحصر به فردی برای تقویت سیستم تبرید لوازم سرمایشی از خود ارائه می کنند. این نوع از کمپرسور دانفوس در شش مدل اصلی مورد طراحی قرارگرفته و برای استفاده به بازار ارائهشده است. کمپرسور امروزه در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

دفتر مرکزی این شرکت در کشور دانمارک و شهر نوردبورگ قرار داشته و امروزه در بسیاری از کشورهای دنیا صاحب نمایندگی معتبر است. همچنین سکاپ در کشور چین مونتاژ قطعات تولید شده کمپرسور سکاپ در اسلونی ، اسلواکی ،اتریش ، آلمان را بر عهده دارد. این مدل کمپرسور را میتوان با استفاده از انتخاب مبرد و سازگاری با روغن در طیف وسیعی از محدودههای عملیاتی استفاده کرد. از مهمترین ویژگیهای کمپرسور اسکرال دانفوس سری H، میتوان به طراحی و ساخت این کمپرسور برای استفاده در هنگام دارا بودن، دمای بالا و یا دمای پایین اواپرتور اشاره کرد. حال اگر شما قصد آن را دارید که سیستم سرما در یخچال های تجاری و یا آن دسته از یخچال هایی که در فروشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند را بهبود دهید، پیشنهاد می کنیم که از موتور یخچال دانفوس استفاده کنید. حتی اگر بطور مداوم هم از آن استفاده شود بازهم مقاوم است. به طور معمول، آنهارا کامپکت یا فشرده هم می خوانند و به دلیل کاربردهای فراوانی که در دستگاه های مختلف دارند، متقاضیان این نوع کمپرسورهای دانفوس نیز بیشتر است، تنوعشان هم بیشتراست. همانطور که می دانیم، کمپرسورها یک عامل اصلی در سیستم سرمایشی و تبریدی هستند.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

«افسانتین» نسخه طب سنتی ایران برای بیماری های کبدی

محققان ایرانی در پژوهشی جالب به بررسی نقش گیاه افسنطین در درمان بیماری های کبدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.