آیا ورزشکاران باید بیشتر میوه بخورند یا سبزیجات؟


از آنجایی که میوه ها سرشار از قند هستند، به ورزشکاران توصیه می شود که به سبزیجات بیشتر از میوه ها توجه کنند.

به گزارش ایسنا، برخی افراد عادت کرده اند از بیشترین مقدار میوه در برنامه غذایی روزانه خود استفاده کنند تا کمتر بخورند یا چربی و سموم بدن خود را کاهش دهند و همچنین وزن خود را کاهش دهند.

نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که میوه ها سرشار از قند هستند و قند زیاد می تواند به مرور زمان تری گلیسیرید (چربی) ایجاد کند و عامل کبد چرب شود.

طبق مقاله ای که محبوبه عسکری، متخصص تغذیه ورزشی تهیه کرده و از سوی فدراسیون پزشکی ورزشی در اختیار ایسنا قرار گرفته است، ورزشکاران نباید میوه را جایگزین وعده های غذایی کنند و می توان از سبزیجات بیشتری در وعده های غذایی استفاده کرد.

مصرف زیاد میوه ها توصیه نمی شود و سبزیجات کالری و قند کمتری نسبت به میوه دارند و اگرچه از نظر تغذیه ای مشابه میوه ها نیستند، اما از این نظر برابر هستند.

میوه ها حاوی قندهای ساده ای مانند گلوکز و فروکتوز هستند که در درازمدت باعث افزایش مقاومت بدن در برابر ترشح انسولین می شود که منجر به فشار خون و دیابت نوع 2 می شود.

برعکس، قندهای ساده موجود در میوه ها باعث افزایش شدید قند خون و ترشح بیش از حد انسولین و کاهش قند خون و افزایش گرسنگی می شوند.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

هنوز بیستمین دوره انتخاب همسران بازنشسته، بازمانده و ازکارافتاده نمونه

همزمان با 25 ذی الحجه روز خانواده و تجلیل از بازنشستگان، بیستمین دوره منتخب بازنشستگان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.