هشدار مدیر کل استاندارد تهران برای خرید کالا


مدیرکل استاندارد تهران به شهروندان هشدار داد در هنگام خرید کالاهای مورد نیاز خود به علامت استاندارد روی کالا توجه کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد استان تهران، عباس نوری – مدیرکل استاندارد استان تهران از شهروندان خواست هنگام خرید مایحتاج خود از استاندارد بودن اجناس و محصولات مورد نظر اطمینان حاصل کرده و سپس نسبت به خرید اقدام کنند.

وی با بیان اینکه تولید، مونتاژ، توزیع و فروش کالا و ارائه خدمات مشمول استانداردهای اجباری با کیفیت غیر استاندارد یا بدون علامت استاندارد جرم محسوب می شود، تصریح کرد: از مصرف کنندگان شخصاً درخواست می شود از خرید غیر استاندارد خودداری کنند. اقلام استاندارد با قیمت پایین از آنجایی که تولیدکنندگان ملزم به درج کد 10 رقمی زیر علامت استاندارد بر روی بسته بندی کالاهای مشمول استاندارد اجباری هستند، شهروندان می توانند این کد را به سامانه پیامکی 10001517 ارسال کنند، اطلاعاتی شامل نام واحد تولیدی، نام محصول، اصالت علامت مجوز و تاریخ انقضای پذیرش و اعتبار سنجی.

این مقام مسئول افزود: شهروندان در صورت مشاهده کالاهایی که اصالت آنها با پیامک به سامانه 10001517 تایید نشده و یا فاقد علامت استاندارد هستند، مراتب را با شماره تلفن 1517 به اداره کل اطلاع دهند تا با مجرمان برخورد قانونی و قانونی انجام شود. ” آسانسور، پله برقی، تجهیزات بازی، نازل سوخت و وسایل توزین نیز مشمول استانداردهای اجباری هستند و شهروندان باید به برچسب تاییدیه اداره کل استاندارد استان تهران توجه کنند یا از اپراتور اجازه بگیرند.

دبیر شورای استاندارد استان تهران همچنین از مالکان اماکن عمومی مانند هتل ها، بیمارستان ها، مراکز خرید دارای آسانسور و پله برقی خواست تا گواهینامه ایمنی معتبر از شرکت های معاینه فنی مورد تایید موسسه ملی استاندارد ایران دریافت کنند.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

هنوز بیستمین دوره انتخاب همسران بازنشسته، بازمانده و ازکارافتاده نمونه

همزمان با 25 ذی الحجه روز خانواده و تجلیل از بازنشستگان، بیستمین دوره منتخب بازنشستگان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.