جلسه ستاد هماهنگی نقشه مهندسی فرهنگی کشور برگزار شد


اولین جلسه ستاد هماهنگی نقشه های مهندسی فرهنگی امشب (شنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور در دولت سیزدهم برگزار شد.

ماموریت به دستگاه های مسئول احصاء و رفع مشکلات فرهنگی کشور

به گزارش ایسنا، محمد مخبر در این جلسه با اشاره به انتظارات جدی مردم از دولت برای ساماندهی امور فرهنگی، تاکید کرد: باید با اتخاذ تدابیر و برنامه ریزی مناسب با توجه به اقلیم های فرهنگی و سرزمینی کشور، بستر فرهنگی در کشور ایجاد شود. .

معاون اول رئیس جمهور اقتصاد و فرهنگ را از مسائل مهم کشور برشمرد و افزود: بسیاری از مشکلات کشور و دغدغه های مقام معظم رهبری به هر دوی این حوزه ها مربوط می شود که متاسفانه توجه کافی به اقتصاد کشور ندارند. و منویات فرهنگی. ” رفع کاستی های گذشته با برنامه ریزی و اولویت بندی اهداف مطابق با اسناد بالادستی.

مخبر از دستگاه های فرهنگی ذیربط خواست تا با شماره گذاری و برنامه ریزی مشخص، نقشه راه و چشم اندازی برای حل مشکلات فرهنگی کشور تهیه کنند.

در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به دیدگاه رهبر معظم انقلاب مبنی بر شکل دادن به پیوست های فرهنگی در پروژه های کلان و بزرگ ملی گفت: در سیزدهم. دولت تدبیر و امید شاهد اقدامات فرهنگی عملی و موثر برای رفع دغدغه ها و دغدغه های فرهنگی مقام معظم رهبری و مردم خواهیم بود.

در این جلسه وزرای کشور، ورزش و جوانان، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و مسئولان دستگاه های ذیربط حضور داشتند. معرفی اقدامات انجام شده برای اجرای طرح مهندسی فرهنگی کشور و همچنین واحدهای لازم برای اجرای برنامه های طرح مهندسی فرهنگی کشور و نیز بودجه های سالانه با رویکرد برش استانی و نگاهی به الزامات اکوسیستم فرهنگی در هر نقطه از کشور. ، بررسی و تعیین شد.

در این جلسه تاکید شد که طرح مهندسی فرهنگی کشور بر اساس تقسیم بندی استانی مشکل محور و مطابق با دیدگاه های دست اندرکاران برتر استانی با همکاری و هماهنگی استانداران تدوین شود.

همچنین اعضای جلسه به بیان دیدگاه ها و پیشنهادات خود در خصوص نحوه اجرای طرح مهندسی فرهنگی کشور در زمینه های نیاز به پایگاه فرهنگی مبتنی بر آمایش سرزمین، پاسخگویی دستگاه ها در خصوص تخصیص بودجه، انجام اقدامات عملیاتی و قانونی در این راستا پرداختند. فرهنگ، تبیین مسائل فرهنگی جامعه علمی و معلمان کشور در مورد اهمیت انسجام فرهنگی، نحوه تخصیص بودجه و اتخاذ رویکرد برنامه محور و نتیجه محور بحث می کنند.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نکونام: خوشحالم که در خدمت باشگاه فولاد هستم/ امیدوارم روزی خبرهای خوبی بشنویم

ایسنا/ خوزستان سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: اگر اتفاقی مثل سال قبل نیفتد خوشحال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.