هواپیماهای اجاره ای از روسیه چه شد؟


بر اساس پیش نویس قانونی که دیروز (10 مارس) منتشر شد، دولت روسیه قصد دارد به شرکت های هواپیمایی داخلی دستور دهد هزینه هواپیمای اجاره شده را به روبل پرداخت کنند و در صورت لغو اجاره نامه، هزینه خطوط هوایی را به شرکت های خارجی بازپرداخت کنند.

تحریم های غرب در پاسخ به حمله روسیه به اوکراین، خطوط هوایی روسیه را مجبور کرده است در صورت ممانعت مالکان یا بانک های خارجی، بسیاری از پروازهای بین المللی را لغو کنند.

تحریم ها همچنین بسیاری از سرمایه های خارجی روسیه را مسدود کرده است و مقامات را مجبور کرده است که به دنبال راه هایی برای محدود کردن خروج ارز خارجی باشند.

طبق قانونی که توسط وزارت حمل و نقل تهیه شده است، خطوط هوایی روسیه در طول سال 2022 اجاره نامه خود را به روبل پرداخت خواهند کرد.

اگر اجاره دهنده خارجی قرارداد را فسخ کند، یک کمیسیون دولتی ویژه باید تصمیم بگیرد که آیا می توان هواپیما را بازگرداند یا دستور ماندن در روسیه را داد.

تحریم‌های اروپا تا ۲۸ مارس به شرکت‌های لیزینگ روسی فرصت دارند تا روابط خود را با خطوط هوایی روسیه پس از حمله روسیه به اوکراین قطع کنند.

صنعت لیزینگ هوانوردی روسیه بیش از نیمی از ناوگان هواپیماهای مسافربری جهان را تشکیل می دهد. در مجموع حدود 780 جت توسط خطوط هوایی روسیه اجاره می شود که 515 فروند آن اجاره های خارج از کشور است. به گفته مشاوران، حدود 425 مورد از این موارد در معرض خطر بالاتری قرار دارند.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نکونام: خوشحالم که در خدمت باشگاه فولاد هستم/ امیدوارم روزی خبرهای خوبی بشنویم

ایسنا/ خوزستان سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: اگر اتفاقی مثل سال قبل نیفتد خوشحال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.