مجموعه داستان «ده داستان برای سیمرغ» منتشر شد.


ایسنا/ خراسان رضوی مجموعه داستان «ده داستان برای سیمرغ» شامل داستان های برگزیده پنجمین جایزه داستان سیمرغ منتشر شد.

این مجموعه با مقدمه و تلخیص مصطفی بیان موسس جامعه و جایزه سیمرغ داستان نیشابور و سردبیری فاطمه همت آبادی توسط نشر داستان منتشر شده است.

مراسم اختتامیه این مرحله از جایزه ادبی داستان سیمرغ تقریباً در 19 دی ماه 1396 برگزار شد که داستان‌ها در دو بخش «ملی» و «منطقه‌ای» (ویژه نویسندگان نیشابوری و نویسندگان وطن نیشابور و خارج از کشور) انتخاب شدند. در اولین مجموعه جمع آوری شده اند.

این مجموعه شامل 8 داستان کوتاه به قلم راضیه مهدی زاده، شقایق بشیرزاده، مریم عزیزخانی، شیما محمدزاده مقدم، معصومه قدردان، حامد اناری، سولماز اسدی و جواد دهنوخالجی است.

مجموعه داستان «ده داستان برای سیمرغ» با مقدمه و تلخیص مصطفی بیان در 127 صفحه، شمارگان 300 نسخه و قیمت 55 هزار تومان از سوی نشر داستان روانه بازار کتاب شده است.

مصطفی بیان به ایسنا گفت: انجمن داستان سیمرغ نیشابور در طول هشت سال فعالیت خود پنج جایزه ادبی داستان سیمرغ را برگزار کرده است که کارگاه دعوتی برگزار شده است. کارگاه قصه گویی مجید قیصری امسال دیدار پایانی را با نویسنده داشت که به مدت دو روز در دی ماه در نیشابور برگزار شد.

وی ادامه داد: یکی از برنامه های سال آینده دعوت از سه نویسنده خوب کشورمان برای اجرای کارگاه داستان نویسی دو سه روزه است که دو نفر از آنها در گذشته داوری جایزه سیمرغ بوده اند.

بیان گفت: هدف جامعه از روز اول ترویج ادبیات قصه گویی نیشابور و کشف و ارائه استعدادهای جوان این شهرستان بود و رزومه هفت ساله انجمن نشان از موفقیت در این عرصه دارد. امسال شاهد انتشار سومین کتاب داستان با عنوان «ده داستان برای سیمرغ» بودیم که شامل ده داستان برگزیده از پنجمین جشنواره سیمرغ بود که تقریباً سال گذشته برگزار شد و داوران آن شیوا مقانلو، منصور علیمرادی و جواد پویان و هادی بودند. خورشاهیان مجید نصرآبادی و لیلا صبوری در هیات انتخاب حضور داشتند.

موسس جامعه نیشابور و جایزه داستان سیمرغ افزود: در سال 1401 قرار است ششمین دوره جشنواره با اندکی تغییرات از جمله استفاده از 6 داور برجسته منطقه برگزار شود.

وی گفت: جشنواره این دوره که مانند دوره گذشته با حمایت بخش خصوصی و دولتی شهرستان برگزار می شود در دو بخش منطقه ای و فراملی برگزار می شود. بخش منطقه ای شامل نویسندگان نیشابور ساکن و غیر مقیم نیشابور و بخش فراملی شامل هرکسی است که می تواند داستانی به زبان فارسی بنویسد. صرف نظر از ملیت، ملیت و محل زندگی شما.

بیان گفت: جوایز نقدی امسال سه برابر شده است که شامل یک نفر برنده در بخش فراملی با هدیه مجسمه سیمرغ و جایزه نقدی 10 میلیون تومانی و یک نفر برنده در بخش منطقه با هدیه تندیس سیمرغ و نقدی است. جایزه 5 میلیون گوجه فرنگی ضمناً در هر بخش سه نفر از شایستگان هر کدام با لوح تقدیر و مبلغ یک میلیون تومان تقدیم می شود. امیدواریم در سال 1401 شرایط به گونه ای شود که دوستان را برای شرکت در مراسم نیشابور دعوت کنیم.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نکونام: خوشحالم که در خدمت باشگاه فولاد هستم/ امیدوارم روزی خبرهای خوبی بشنویم

ایسنا/ خوزستان سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: اگر اتفاقی مثل سال قبل نیفتد خوشحال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.