خاموش، دشمن خاموشی که جامعه را ویران می کند


ایسنا/ اصفهان دبیر فدراسیون ورزش های همگانی گفت: انفعال ملی به عنوان دشمن خاموش در کمین جامعه است و به سرعت جامعه را نابود می کند و آمار رسمی کشور نشان می دهد که بیش از 80 درصد مرگ و میرهای کشور به دلیل عدم زندگی مشترک است. بیماری های مسری مانند بیماری های قلبی عروقی، دیابت. دیابت، چاقی و … در اثر کم تحرکی ایجاد می شود.

محمدرضا فروهی امروز پنجشنبه 19 اسفندماه در مجمع عمومی سالیانه ورزش های همگانی استان اصفهان با تقدیر از مدیرکل ورزش و جوانان استان به دلیل انتخاب رضا صادقی به عنوان رئیس هیئت ورزش های همگانی استان اصفهان، اظهار داشت: تحولاتی که در این دو دوره دیده شده است. ماه گذشته، این انتخاب درستی است و امیدواریم این تلاش ها ادامه یابد.

وی افزود: بی تحرکی ملی به عنوان دشمن خاموش در کمین جامعه است و به سرعت جامعه را به نابودی می کشاند و آمارهای رسمی کشور نشان می دهد که بیش از 80 درصد مرگ و میرهای کشور به دلیل بیماری های غیرواگیر مانند بیماری های قلبی عروقی، دیابت، دیابت و چاقی است. ” و آن … به دلیل عدم فعالیت است.

فروهی گفت: درمان بسیاری از این بیماری ها هزینه بالایی دارد و اگر نیمی از آن را در بحث پیشگیری در نظر بگیریم، شاهد تغییرات زیادی خواهیم بود.

فدراسیون ورزش های همگانی با اشاره به دبیر فدراسیون ورزش های همگانی گفت: فدراسیون ورزش های همگانی با ادبیات جدیدی وارد این عرصه شده است که یکی از آنها بازاریابی اجتماعی و نیازسنجی مخاطبان است.

وی ادامه داد: باید به دنبال دلایل کم تحرکی بیش از 62 درصد زنان و کودکان جامعه باشیم. اگر برنامه ریزی و هزینه کنیم این تعداد باید کاهش پیدا کند اما چرا این تعداد افزایش می یابد اگر به همین منوال ادامه دهیم تا سال 2020 بیش از 80 درصد جمعیت بی تحرک خواهند بود. سرانه ورزش برای هر ایرانی 13 دقیقه و استاندارد جهانی آن 120 دقیقه است.

فروهی افزود: فدراسیون به ادبیات بازاریابی اجتماعی، جامعه، سیستم عامل ها، افراد فعال و فضای عملیاتی توجه کرده است.

وی افزود: در جامعه فعال آگاهی بخشی را در نظر گرفته ایم، در آگاهی بخشی باید با بودجه فعالیت زیادی داشته باشیم که البته بودجه کم است و باید برنامه را دنبال کنیم. دوم بحث افرادی است که در رویدادها فعال هستند. با تعطیلی باشگاه ها به دلیل شیوع ویروس کرونا، مشکلات ما بالا گرفت و با انجام پویش های مختلف سعی در رفع آن داشتیم تا این تهدید فرصتی برای دیده شدن ورزش همگانی شود.

دبیر فدراسیون ورزش های همگانی خاطرنشان کرد: محیط عملیاتی سومین موضوع در بحث بازاریابی اجتماعی در خصوص زیرساخت ها اعم از فضا، امکانات و تجهیزات است.

وی تاکید کرد: سیستم عامل یکی از قسمت های مهم این بحث است که یکپارچگی را شامل می شود، معتقدیم فدراسیون ورزش های همگانی با سایر فدراسیون ها متفاوت است. ما فدراسیونی هستیم که روی یک رشته کار نمی کنیم، بلکه روی سلامت مردم و ارتقای سلامت آنها کار می کنیم. در سیستم عامل، فدراسیون و وزارت ورزش به تنهایی نمی توانند کار کنند، بلکه نیازمند کمک سایر ارگان ها مانند شهرداری، علوم پزشکی، جنبش دانشجویی و امثال آن هستند. البته تاکید می کنم که فدراسیون ورزش همگانی هیچ نگاه مالی و درآمدزایی برای ارگان ها ندارد.

فروهی گفت: متاسفانه استان اصفهان در سال 1378 در رتبه 29 کشور ورزش همگانی قرار گرفت که برای استان بزرگی مانند اصفهان مناسب نیست. استانی است که از نظر جمعیت، ظرفیت، ظرفیت مدیریت، امکانات و تجهیزات در رتبه بالایی قرار دارد. نمی خواهم عملکرد گذشته را زیر سوال ببرم، اما از زمانی که تیم جدید فدراسیون به وجود آمد، استان اصفهان یکی از استان هایی بود که با فدراسیون همکاری نکرد، یعنی با وجود فعالیت های داخلی، اما شرکت نکرد. در برنامه های ملی فدراسیون

وی افزود: در مدت دو ماهی که رضا صادقی ریاست هیات ورزش های همگانی اصفهان را بر عهده داشت، سایت دولتی اصفهان از 29 به 20 رسیده است و این نشان دهنده ظرفیت و توانمندی بالایی است که در استان وجود دارد و بوده است. در این مدت استفاده می شود. از نظر بودجه، فدراسیون در سال 98 که دوران انتقال و نظارت بود، 12 میلیون گنبد به استان اصفهان کمک کرد، این بودجه در سال 99 به دلیل عدم همکاری هیئت اصفهان با فدراسیون، 17 میلیون گنبد بود. و امسال هم مساوی است که البته بیشتر بودجه در دو ماه گذشته به دلیل همکاری و فعالیت های سرسختانه رئیس هیات و همسویی با فدراسیون و تعامل با هیات مدیره به حساب هیات واریز شده است. مدیریت به طور کلی

فروهی با ابراز خرسندی از وضعیت فعلی همکاری و حضور مردم در کنار هیئت ورزش های همگانی استان اصفهان گفت: امیدوارم همدلی و تعاملی که می بینم ادامه داشته باشد و در انتخابات آتی هیئت در ماه های آینده فدراسیون و اداره کل ورزش و جوانان یکی هستند آنها رای دارند و شما باید با هم تعامل داشته باشید تا افرادی را بیابید که در کنار شما باشند و برای کمک به سلامت جامعه تلاش کنند، رای شما در انتخابات بسیار مهم است و امیدوارم در این انتخابات موفق باشید. انتخاب درست آگاهانه و بدون توجه به وعده های دروغین مردم کار خود را انجام دهید.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

«افسانتین» نسخه طب سنتی ایران برای بیماری های کبدی

محققان ایرانی در پژوهشی جالب به بررسی نقش گیاه افسنطین در درمان بیماری های کبدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.