آموزش و آشنایی با لوازم جوشکاری CO2

آموزش و آشنایی با لوازم جوشکاری CO2 –
جوشکاری آرگون, جوش کاری آرگون, جوشکاری co2

اسپری CO2 که وظیفه اصلی آن برای جلوگیری از جرقه زدن و یا پاشیدن ذرات ریز جوشکاری و چسبیدن به سطح کناری و دهانه تودچ بر روی قطعه مورد نظر و دهانه تورچ به کار گرفته می َشود ، تا جهت حرکت سیم را روان کرده و از بسته شدن مسیر گاز جلوگیری نماید و در نتیجه بهترین عملکرد جوشکاری را داشته باشد . دستگاه یاب تلاش برای ارائه هر چه بهتر به شما عزیزان را می نماید. حال اگر بخواهیم این فرایند را بهتر توضیح دهیم، باید بگوییم اکسیژن بهصورت مولکولهای بسیار داغی تشکیل میشود و همراه با مونواکسید کربن از محل تشکیل خود که بالای ستون قوس است به بخش پایینی ستون حرکت کرده مجدد ترکیب میشوند. تحولات بیشتر در دهه های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ باعث شد که جوشکاری توسط گاز محافظ co2 بسیار مورد استفاده قرار گیرد. تفاوت دیگر جوش CO2 با جوشکاری الکترود در سیم ان میباشد در جوشکاری الکترود سیم در طول های ثابت بوده که پس از اتمام یک الکترود باید از الکترود دیگر استفاده نمود ولی در جوشکاری CO2 سیم به صورت پیوسته و رول بوده و تا زمانی که جوشکار دست خود را از تورچ ( انبر جوشکاری میگ برندار سیم به صورت پیوسته از دستگاه خارج شده و جوشکاری انجام میشود و تفاوت دیگر جوشکاری الکترود وجوشکاری میگ در کیفیت بالای جوشکاری در CO2 میباشد .

جوش کاری آرگون

در جوشکاری با الکترود دستی جوشکار مجبور است الکترود را تعویض کند؛ اما در این روش به علت تغذیه مداوم سیم جوش به حوضچه مذاب دیگر چنین مشکلی وجود نداشته و کار جوشکاری راحتتر و سریعتر انجام میگردد و این به معنی جوشکاری طولانیمدت و بدون وقفه است. فرآیند جوشکاری تیگ در مقایسه با سایر روش های جوشکاری قوسی گرمای ورودی جوش پائین تری دارد. جوشکاری توسط گاز محافظ co2 فرایندی است که در آن یک قوس الکتریکی بین الکترودهای سیم مصرفی و قطعه کارقرار می گیرد که باعث می شود آنها به ذوب شدن و پیوستن برسند و یک خط جوش بوجود آورند. در جوشکاری به روش co2 با متمرکز کردن حرارت قوس، می توان نفوذ بیشتری ایجاد کرد. مزیت بعدی که باید درباره سیم جوش CO2 ذکر کنیم؛ سرعتبالای کار در جوشکاری با آن هست که به علت بالا بودن نرخ رسوب می¬باشد. وهمچنین در جوشکاری CO2 از گل جوش خبری نیست .

جوشکاری آرگون

چهار روش اولیه جوش فلز وجود دارد که به نام کروی، کوتاه شدن، اسپری و اسپری پالس وجود دارد که هر کدام دارای ویژگی های متمایز و مزایا و محدودیت های متفاوتی هستند. اکثر مشعل هایی که به طور دستی کار می کنند، دارای زاویه بین الکترود و دستۀ مشعل ۱۲۰ درجه هستند. الکترود های تنگستنی عمدتا با قطرهای ۰٫۲۵ تا ۶٫۳۵ میلی متر و طول ۷۶ تا ۶۱۰ میلی متر عرضه می شوند. شیر سیلندر: در هنگام نصب سیلندر ابتدا به محتویات گاز درون آن توجه می کنند اگر گاز موجود در کپسول خنثی و بی اثر باشد از شیر راست گرد استفاده می کنند و برعکس اگر گاز آتش زا و با قابلیت خورندگی بالا باشد از شیر های چپ گرد استفاده می کنند. اگر فکر می کنید اغلب با فلز کار می کنید ، ماسک ها واقعاً مفید هستند. 4. بهخصوص اگر شغل شما از جمله مشاغل صنعتی یا نیمه صنعتی است، استفاده از وسایل ایمنی مانند ماسک و عینک کمک بسیار زیادی در محافظت از چشمهای شما خواهد کرد. به علت ارزان بودن CO2 هزینه کار جوشکاری بسیار کاهش مییابد بهطوریکه این گاز در جوشکاری فولاد کاربرد بسیاری یافته است. اما این خاصیت اکسیدکنندگی مانع استفاده از سیم جوش CO2 برای جوشکاری عناصری که اکسید شونده قوی هستند میشود، بهطوریکه برای جوشکاری آلومینیوم، مس، منگنز و نیکل و همچنین جوشکاری تیک (جوشکاری با آرگون) نامناسب میشود.

ابزار فروشی های سراسر کشور و همچنین کارخانجات و شرکت های تولیدی و بازرگانی ، جهت درخواست فروش عمده انواع ملزومات جوشکاری با قیمت همکاری،می توانند با ما تماس بگیرند. بهجوش آماده همکاری و فروش عمده کلیه ابزار فروشی ها در سطح کشور می باشد. ظرفیت حمل جریان الکتریکی مشعل های گاز خنک پائین بوده و حداکثر تا ۲۰۰ آمپر مورد استفاده قر می گیرند. از یک سیم الکتریکی بیرون و جریان مستقیم استفاده کرد و ولتاژ قوس را برای تنظیم میزان تغذیه مورد استفاده قرار داد. این میزان رسوب بالا را ارائه داد و هزینه بالای گازهای بی اثر، استفاده از آنها را به مواد غیر آهنی محدود کرد و مانع صرفه جویی در هزینه شد. سیم جوش CO2 در انواع جوشکاری اتوماتیک و نیمه اتوماتیک امروزه بهوفور استفاده میگردد، میزان آلودگی جوشکاری با این سیم جوش به علت کاربرد گاز دیاکسید کربن که نقش حفاظتی خود را بهخوبی بازی میکند بسیار کم میباشد. در همین حین مولکولهای بسیار داغ اکسیژن موجب افزایش نفوذ در هنگام انتقال قطرات مذاب هم میگردند. با برقراری قوس الکتریکی بین سیم جوش و قطعه فلزی، سیم جوش شروع به ذوب شدن کرده و قطرات ذوب شده به سمت قطعه فلزی پرتاب میشوند.

در جوشکاری TIG، گرماي مورد نياز برای توليد مذاب در منطقه جوش با برقراری قوس الکتریکی بین الكترود مصرف نشدنی از جنس تنگستن و قطعه کار تامین می گردد و يك گاز خنثي كه (آرگـون يا هليـوم)، جهت حفاظت منطقه مذاب در محل دميده ميشود. همراه با الکترود سیم، یک گاز محافظ از طریق تورچ جوشکاری تغذیه می شود که قطعه کار را از آلاینده ها در هوا محافظت می کند. تورچهای جوشکاری که زیر جریان 200 A بکار میروند،معمولا با هوا سرد می شوند،به عبارتی گاز خنثی از اطراف کابل حرکت میکند و سردایش لازم را فراهم می کند.اما در جوشکاری های پیوسته که با آمپراژهای بالا سروکار دارد،و نیز در روش ماشینی از تورچهایی استفاده می شود که با آب سرد می شوند. مجهز به گاری مخصوص که از هر جهت با طراحی عالی برای سهولت در جابجایی و عدم آسیب به هر کدام از قسمتها ساخته شده.

Data h as ​been creat ed  with t​he help of G᠎SA Conte​nt G​ener᠎at᠎or D emov​ersion.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

هنوز بیستمین دوره انتخاب همسران بازنشسته، بازمانده و ازکارافتاده نمونه

همزمان با 25 ذی الحجه روز خانواده و تجلیل از بازنشستگان، بیستمین دوره منتخب بازنشستگان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.