حیوانات خانگی را وسیله ای برای کسب شهرت مجازی قرار ندهید


در پی افزایش انتشار عکس ها و فیلم های نامتعارف از حیوانات خانگی در فضای مجازی مانند حضور آنها در لباس عروس و داماد، یک متخصص محیط زیست و مدیران حیات وحش بر لزوم مسئولیت پذیری حیوانات خانگی تاکید کرد و گفت: حیوان نیازی به پوشیدن حیوان خانگی ندارد. لباس عروس دارد و داماد ندارد اما نیازهایی دارد که باید به آنها رسیدگی شود.

عبدالله سالاری در گفت وگو با ایسنا وی با اشاره به تاثیر منفی این ویدئوها بر نگرش مردم به حیات وحش گفت: یکی از مشکلات اساسی ساخت این ویدئوها رعایت نشدن حقوق حیوانات و برای اهلی کردن گونه های جانوری شکنجه و شکنجه آنهاست. تحت تعقیب قرار گرفتن.» بسیاری از آنها به هیچ وجه با اصول انسانی مطابقت ندارند.

وی گفت: تولید این ویدئوها باعث ترویج قاچاق حیات وحش می شود تا از آنها به عنوان حیوان خانگی نگهداری شود.

یک اکولوژیست و کارشناس مدیریت حیات وحش گفت: زمانی که قاچاقچیان گونه های حیات وحش را از زیستگاه خود خارج می کنند و از مادر جدا می کنند و به انسان می فروشند، زیستگاه آنها را از بین می برند.

وی افزود: در کشورهای جنوب شرق آسیا مانند تایلند و اندونزی که مراکز مهم قاچاق حیات وحش هستند، باغ وحش ها ممکن است توله ببر سفید و توله شیر سفید را لمس کنند و در آغوش بگیرند، اما این گونه ها از ژن معیوب تولید می شوند، مشکلات ژنتیکی زیادی دارند.

سالاری ادامه داد: این توله شیر و مکعب ببر سفید صرفاً از ژن های معیوب برای تولید عکس و فیلم و جذب مشتری به باغ وحش تولید می شود و در بزرگسالی از مشکلات و اختلالات ژنتیکی جدی رنج می برند اما مالک این باغ وحش ها برای جذب مشتری و جذب مشتری و… مخاطبان پردرآمد چنین رنج هایی را بر این گونه های جانوری تحمیل می کنند.

وی با اشاره به اینکه گونه های جانوری به دو دسته حیوانات خانگی و گونه های حیات وحش تقسیم می شوند، خاطرنشان کرد: گونه های حیات وحش مانند حیوانات خانگی نیستند و جایی در کنار انسان ندارند و باید در زیستگاه خود زندگی کنند. اگر آنها را به صورت قاچاق از زیستگاه خود خارج کنیم، از چرخه اکوسیستم خارج شده و ناپدید می شوند.

یک کارشناس مدیریت بوم شناسی و حیات وحش گفت: در بسیاری از موارد نیاز حیوانات خانگی برآورده نمی شود و مردم نیازها و ایده آل های آنها را تامین می کنند، به عنوان مثال حیوان خانگی نیازی به خرید در خیابان و فروشگاه ندارد. ، لزوم لباس پوشیدن عروس و داماد و ضبط فیلم عروسی. برخی از مردم سعی می کنند حیواناتی مانند سگ و گربه را به خوردن گیاهخواری تشویق کنند، در حالی که گیاهخواری ممکن است برای برخی افراد به جای گوشتخواران ایده آل باشد.

سالاری در پایان گفت: ما باید مسئولیت حیوانات خانگی خود را بر عهده بگیریم و به نیازها و فیزیولوژی آنها رسیدگی کنیم. اصل اساسی در نگهداری از حیوانات خانگی مسئولیت است و ما هرگز نباید گونه های حیات وحش را با حیوانات خانگی مقایسه کنیم. گونه های حیات وحش به هیچ وجه اهلی نیستند.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

«افسانتین» نسخه طب سنتی ایران برای بیماری های کبدی

محققان ایرانی در پژوهشی جالب به بررسی نقش گیاه افسنطین در درمان بیماری های کبدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.