انواع مدلهای خمکاری ورق فلزات مجموعه شیت لیزر (2)

انواع مدلهای خمکاری ورق فلزات – مجموعه شیت لیزر
خمکاری بریک, خمکاری

در برخی موارد خمکاری فلز ممکن است تغییری کوچک در ضخامت ورق به وجود آورد. قابلیت خمکاری ورق های فولادی به میزان کربن آن بستگی دارد. برخی از این پنل ها به صورت لمسی کار کرده و برخی دارای این قابلیت هستند که با تعریف مشخصه های ابعادی و زوایای پروفیل و قالب سنبه و ماتریس با تحلیل و پردازش داده ها ، نحوه و ترتیب اجزا خم را تعیین نماید یا کاربر را از عملیاتی بودن یا نبودن تولید پروفیل آگاه سازد. با افزایش میزان کربن قابلیت خمکاری ورق کاهش می یابد. خمکاری لوله فولادی، از روش های شکل دهی پرکاربرد در صنعت است و با هدف استفاده آسان تر از لوله ها مورد استفاده قرار می گیرد. پانچ و سمبه در شکل های هندسی دیگری برای خمکاری های خاص تولید میشوند. این دستور کاربرد های دیگری نیز دارد. یکی از رایجترین ویژگی های ورق فولادی عملیات خم کردن آن می باشد. با این حال، در بسیاری از موارد ممکن است خمکاری و برشکاری ورق هیچ نوع تغییری در ضخامت ورق ایجاد نکند.

مشکلاتی از جمله شکستگی به وجود آید.

با این حال، آنها در عملکرد اجرا متفاوت هستند. خمکاری با کمک دستگاه سی ان سی یک تکنولوژی بسیار خوب و مدرن است که امروزه در بیشتر بخشهای صنعتی از آن استفاده می شود. اصول مکانیکی فلزات به خصوص در ارتباط با تغییر شکل اجسام قابل ارتجاع و پلاستیکی برای خمکاری ورق های فلزی امری مهم میباشد و در بخشی که مربوط به بنیان ساخت فلزات میباشد، مورد بحث و بررسی قرار میگیرد. برای مثال یکی از مشکلاتی که در این زمینه موجود میباشد این است که پروفیل مورد نظر به دست نمی آید و یا این که پروفیل خارج از تحمل ابعاد مورد نیاز است و ممکن است موقع خمکاری فلز مشکلاتی از جمله شکستگی به وجود آید. از جمله فرایندهای شکلدهی ورق میتوان به خم کاری اشاره کرد. این دستگاه ها دارای یک قسمت خمکن هستند که صرفا برای خم کردن ورق فلزی از آنها استفاده می شود.

بهتر است که پس از اتمام پروسه های مورد نظر و ایجاد قطعه، در مرحله نهایی این کار را انجام دهید. از این لحظه به بعد دستگاه سی ان سی وظیفه خم کردن ورق را بر عهده می گیرد و نیروی انسانی دخالت خاصی در جریان کار آن ندارد. در بندهای قبلی اشاره کردیم که خمکاری ورق با روش های مختلفی انجام می گیرد. در این روش قطعه کار بروی دو نقطه قرار می گیرد و مگنه خم شدن Punch را تحت فشار قرار می دهد. دستگاه های خم کن ورق استیل دارای قدرت بیشتر و حجم بزرگ تری نسبت به دستگاه های خم کن ورق گالوانیزه دارند.از طرفی دستگاه های خم کن ورق گالوانیزه باید دقیق و بدون لغزش کار کنند زیرا هرگونه لغزش، تکان و عدم قرار گیری صحیح ورق بر روی قالب، باعث ایجاد خطوط بر روی سطح ورق شده و در نتیجه پوشش جنس «روی» سطح ورق از بین رفته و خطر زنگ زدگی و پوسیدگی بوجود خواهد آمد. در این روش، موقعیت و شکل زاویه قالب، نتیجه خم شدن را تعیین مینماید و نیروی پانچ و زاویه قالب، ورق فلز را با یک ساختار دائمی منطبق میکند. که این روش به ترمز پرس، فلینگ، خم شدن قالب، تاشو و لبه نیز معروف است.

This has be en c᠎reat ed with G SA Conte nt Gener at᠎or D em over᠎si on᠎!

در این روش، همان طور که از نامش پیداست، لوله با استفاده از سوخت های فسیلی، هدایت الکتریکی، القای مغناطیسی یا … در این روش از یک منبع حرارتی که میتواند سوختهای فسیلی، القای مغناطیسی یا هدایت الکتریکی باشد برای گرم کردن محل خمکاری استفاده میشود. در این روش از یک قالب به شکل نیمدایره استفاده میشود که توسط قطعهای به نام رام و با استفاده از نیروی هیدرولیکی، به مرکز لولهای که توسط دو قالب ثابت نگه داشته شده، فشار وارد شده و آن را به صورت مقعر در میآورند. قالب گیره: این ابزار لوله را گرفته و موقع ایجاد خم، آن را در موقعیت مناسبی نگه می دارد. خم کاری فلز باعث ایجاد کشش و فشار در فلز می شود. هنگام خم شدن یک قطعه ورق فلز، تنشهای باقیمانده در ماده باعث میشود که ورق پس از عمل خم شدن، کمی عقب برود. توصیه میشود حداقل فاصله بین سوراخها تا لبه باید حداقل سه برابر ضخامت ورق باشد.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد خمکاری بریک لطفا به بازدید از وب سایت ما.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نکونام: خوشحالم که در خدمت باشگاه فولاد هستم/ امیدوارم روزی خبرهای خوبی بشنویم

ایسنا/ خوزستان سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: اگر اتفاقی مثل سال قبل نیفتد خوشحال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.