اسپری درایر چیست؟ (2)

اسپری درایر چیست؟
فیلتر ساکشن کشتل, درایر, فیلتر ساکشن

استفاده از درایر کمپرسور باد علاوه بر افزایش عمر دستگاهها، عملکرد آنها بیشتر شده و نیاز آنها به سرویس کاری و تعمیر نیز تا حدودی کاهش مییابد. به علاوه پودر ایجاد شده در خط هوای فشرده وجود خواهد شد لذا میبایست حتما قبل از استفاده از هوای فشرده فیلترینگ مناسب در نظر گرفته شود و این هوا پس از عبور از این فیلترها که تحت عنوان After Filters معرفی میشوند به مصرف برسند . همچنین علاوه بر سیستم هوای فشرده احتمال دارد که به سایر دستگاه و تجهیزات موجود در کارگاهها نیز آسیبهای مختلفی وارد شود. روش خشک کردن خلاء یک جسم را در دمای 25 درجه سانتیگراد سه برابر سریعتر در مقایسه با هوای 30 درجه سانتیگراد و رطوبت 50٪ خشک می کند. این دستگاه قابلیت حذف آب تنها تا نقطه شبنم ۳ درجه سانتی گراد را دارد. از ویژگیهای این فیلتر بدنه از جنس فولاد، اتصال جوشی از جنس فولاد و مس، ظرفیت بالای جذب آب و اسید زدایی، مقاومت بالا در برابر شوک و لرزش، ضخامت یکنواخت و ماکزیمم سطح مقطع و قابلیت مسدود کردن روغن در مدار را میتوان نام برد. خشک کن های میکروپور دارای R-134a می توانند کارایی خود را در درجه حرارت بالا نیز حفظ کنند.

فیلتر ساکشن کشتل

درایر تبریدی (Refrigeration Dryer) می تواند نقطه شبنم را تا 3 درجه سانتی گراد و رطوبت را بین 15 تا 20 درصد برساند. بعنوان مثال نقطه شبنم ۴۰ درجه سانتیگراد بدین معنا است که هیچ Condense رطوبت در هوای فشرده وجود ندارد مگر اینکه در فشار اتمسفر دمای هوا از ۴۰ درجه سانتیگراد کمتر شود. هرچه این مقدار کمتر باشد مقدار توان خشککنندگی درایر بیشتر است. هوای فشرده شده پس از عبور از افترکولر کمپرسور، خنک شده و آماده ورود به درایر تبریدی است. این مواد به گونهای تعبیه شدهاند که در بین آنها خلل و فرج بسیار ریزی وجود دارد و هنگامی که هوا از آن عبور میکند، ذرات معلق و آب موجود در آن توانایی رد شدن از این مواد جاذب را ندارند و از این رو رطوبت موجود در آب به راحتی از بین میرود. یکی از مهمترین مواردی که در هنگام استفاده از دستگاه های صنعتی باید به آن توجه کنیم، راندمان کاری و بازدهی آنها است. درایر جذبی میتواند به نقطه شبنم بسیار پایینی دست پیدا کند و از این رو برای کارهایی که نیاز به هوای خشک بسیار زیاد دارند، بسیار مناسب بوده و همچنین استفاده از آن در شرایط انجمادی نیز کاربردهای زیادی دارد.

خشک کردن انجمادی توت فرنگی باعث می شود تا این میوه تازگی، رنگ و طعم خودش را حفظ کند. مواد پس از عبور از توزیع کننده مداوم خلاء در بالای تجهیزات ، بطور مداوم در تسمه راهنما توزیع قیمت فیلتر ساکشن کستل می شوند. چرخ های اتمایزر مشخص شده است که توزیع ذرات را با اندازه های پهن تری انجام می دهد ولی هر دو روش اجازه به توزیع بی نقص اندازه ی ذرات می دهند . چرخ های اتمایزر برای توزیع اندازه ذره ای وسیع تر هستند اما هر دو روش با توزیع سازگار با اندازه ذرات عمل می کنند. گرانول ها در معرض حرارت بیش از اندازه قرار نمیگیرند. معمولا مخزن بین کمپرسور ها و درایر قرار میگیرد که قبل از ورود هوا به درایر مقداری از آب و هوا به دلیل خنک شدن ته مخزن جمع شود. جمع آوری رطوبت وجلوگیری از تشکیل برفک در اریفیس شیرانبساط که ازجمله وظایف اصلی فیلترها به شمار میرود. به طور کلی فرآیند اسپری درایینگ شامل سه فاز اصلی؛ اتومایزینگ، تجمیع قطرات به ذرات و جمع آوری پارتیکل های تشکیل شده می باشد. به طور کلی میتوان گفت که هزینهی نگهداری از درایر تبریدی بسیار مناسب است و هنگامی که شرایط نگهداری آن را با درایر جذبی مقایسه میکنیم شاهد صرفه اقتصادی بالای آنها خواهیم بود. ​This ᠎post has been created with t​he he lp of GSA  Content G en᠎er ator Demover᠎sion!

و نحوه ی کارکرد آن ها آشنا می شویم.

هر چند که قیمتهای درایر جذبی متغییر است اما باید گفت که این دستگاه به نسبت درایر تبریدی هزینهی اولیه بیشتری دارد. هزینههای آن متغییر است و بر حسب نیاز به نقطه شبنم مورد نظر، قیمت آن مشخص میشود. در سیستم های بزرگ، که نیاز است از پوسته و هسته بزرگتری استفاده شود، پوسته بزرگ را به طور ثابت در سیستم می بندند و هسته آن متغییر است. در این قسمت هوای فشرده و گاز تبرید به طور غیر مستقیم در ارتباط هستند. حال در ادامه برخی از مزایا و معایب درایرهای تبریدی را بیان میکنیم. در ادامه این مقاله بیش از پیش با انواع درایرها و نحوه عملکرد آنها آشنا شده و به همین دلیل میتوانید خرید خوب و مناسبتری نیز داشته باشید. در این مقاله با بخش های اصلی یک درایر تبریدی و نحوه ی کارکرد آن ها آشنا می شویم. یکی از بزرگترین مشکلات و معظلاتی که افراد در هنگام استفاده از سیستمهای هوای فشرده با آن روبهرو هستند، ایجاد آب و رطوبت در هنگام فشرده سازی هوای فشرده است. بدون ساکشن مؤثر دهان، بیمار ممکن است در معرض خطر انسداد یا هیپوکسی باشد.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

«افسانتین» نسخه طب سنتی ایران برای بیماری های کبدی

محققان ایرانی در پژوهشی جالب به بررسی نقش گیاه افسنطین در درمان بیماری های کبدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.