برندگان مرحله اول جایزه طراحی ایرانی معرفی شدند

سرپرست معاونت نوآوری و تجاری‌سازی فناوری علم و فناوری در مراسم افتتاحیه جایزه طراحی ایرانیان با تاکید بر لزوم توجه جدی شرکت‌ها به طراحی محصولات صنعتی گفت: این امر به توسعه صادرات این مجموعه‌ها کمک می‌کند.

به گزارش ایسنا، محمدحسین بهشتی در مراسم افتتاحیه مراسم افتتاحیه جایزه طراحی ایرانی گفت: یکی از چالش های موجود در تولید محصولات دانش بنیان و خلاق، عدم توجه جدی به بازاریابی و فروش است. این مجموعه ها در درجه اول بر توسعه تکنولوژیکی محصولات تمرکز دارند.

وی افزود: طراحی صنعتی با تاثیرگذاری بر کیفیت، عملکرد، ارگونومی، ظاهر، گرافیک و بسته بندی محصول، نقش مهمی در رضایت مصرف کننده و بازاریابی محصول دارد. بنابراین طراحی صنعتی و بسته بندی نقش مهمی در بازاریابی و بازاریابی محصولات شرکت ها دارد.

به گفته بهشتی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بخشی از هزینه های طراحی صنعتی این محصولات را با هدف توسعه بازار محصولات دانش بنیان حمایت می کند. بر همین اساس امسال اولین جایزه طراحی ایرانی با حضور فعال شرکت های دانش بنیان و خلاق برگزار شد.

سرپرست معاونت نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز گفت: این دوره جایزه مصادف با نهمین نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی و مواد نمایشگاهی ایران بود و 3 شرکت را به عنوان مجموعه های برتر معرفی کرد.

وی ادامه داد: توجه به طراحی صنعتی محصولات نقش تاثیرگذاری در توسعه صادرات و موفقیت بازار خارجی این محصولات دارد. فناوران باید علاوه بر پیشرفت حرفه ای و فنی محصولات خود، رفتار دوستانه خود را با مشتریان نیز در نظر بگیرند تا بتوانند محصولات خود را در بازارهای داخلی و خارجی به فروش برسانند.

بهشتی با اشاره به ایجاد خانه‌های نوآور و صادرات فناوری از ایران در کشورهای چین، کنیا، روسیه، سوریه و ترکیه، گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند از این توانایی برای توسعه محصولات و عرضه آن به بازارهای جهانی استفاده کنند.

جایزه طراحی ایرانی

مرکز طراحی ایرانیان در سال 1400 با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای ترویج طراحی صنعتی محصولات تاسیس شد. این گروه فعالیت خود را با تخصیص حمایت مالی از طراحی صنعتی محصولات شرکت های دانش بنیان و خلاق، میزبانی وبینارها و کارگاه های آموزشی مرتبط و فراهم کردن زمینه آشنایی شرکت ها با طراحان صنعتی موفق و حرفه ای آغاز کرده است و هم اکنون با هدف از ارتقاء سطح طراحی صنعتی در ایران حوزه کاری خود را گسترش داده است.

این جایزه که توسط مرکز سازمان‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری طراحی شده است، با هدف اطلاع‌رسانی به تولیدکنندگان از مزایای طراحی جهانی، افزایش استفاده از طراحی در توسعه محصول و استراتژی تجاری شرکت‌ها و ارتقای طراحی است. فرهنگ در زندگی مردم ایجاد شبکه ای از طراحان ایرانی و ارتقای سطح صنعت طراحی ایرانی در راستای بازار جهانی است.

اولین دوره این جایزه برای شرکت‌های حاضر در نهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران برگزار شد تا بهترین تجهیزات و مواد آزمایشگاهی را در زمینه‌های طراحی، بسته‌بندی و خدمات بهترین تجهیزات مورد ارزیابی و منتشر کنند.

فرآیند طراحی صنعتی نقش مهمی در توسعه بازار شرکت های تولید کننده تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی به ویژه در توسعه بازارهای صادراتی آنها ایفا می کند. کمتر محصولی با تکنولوژی پیشرفته و بدون طراحی صنعتی مناسب در این زمینه می تواند مورد استقبال مشتریان قرار گیرد.

«حاشیه‌یاب سرطان»، «ربات جراحی از راه دور» و «میکروسکوپ نیروی اتمی» سه دستگاه و محصولی هستند که در مرحله اول این جایزه مقام سوم را کسب کردند.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نکونام: خوشحالم که در خدمت باشگاه فولاد هستم/ امیدوارم روزی خبرهای خوبی بشنویم

ایسنا/ خوزستان سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: اگر اتفاقی مثل سال قبل نیفتد خوشحال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.