آشنایی با کمپرسور اسکرال کوپلند گروه صنعتی دی (2)

آشنایی با کمپرسور اسکرال کوپلند – گروه صنعتی دی
کمپرسور کوپلند, کمپرسور اسکرال کوپلند

داشتن قطعات کم تر و ساختار ساده تر بوده و از اطمینان بالاتری برای استفاده برخوردار می باشد. این نوع کمپرسور در ساختار خود دارای دو قطعه مارپیچی است؛ که یکی از آنها ثابت بوده و قطعه دیگر هم مرکز با قطعه ثابت دوران میکند. برای مقایسه کمپرسورهای اسکرول کوپلند با کمپرسورهای پیستونی باید گفت که، نسبت به کمپرسورهای پیستونی دارای حرکت کمتری هستند و بنابراین تولید ارتعاشات در آنها نیز کم میباشد. همچنین با کمپرسور پیستونی مقایسه مختصری صورت گرفت و متوجه شدیم نسبت به کمپرسور پیستونی دارای مزایای بیشتری است. کمپرسور های اسکرال : این نوع کمپرسور که از بهترین کمپرسور ها و پیشرفته ترین نوع کمپرسورها محسوب می شود و عملکرد آنها به صورت سانتریفیوژی و چرخشی عمل می کند و عموما از انواع کمپرسور های دیگر پر کارآمد تر و طول عمر بیشتری نسبت به بقیه دارند . شرکت کوپلند Copeland به عنوان اولین ارائه دهنده کمپرسور های اسکرال با قابلیت عملکرد با گاز R410 کمپرسور های اسکرال سری ZP خود را به بازار ارائه داده است.

کمپرسور کوپلند

کمپرسورهای اسکرال یکی از پرکاربردترین نوع کمپرسورهای تبریدی است. کمپرسورهای این برند در سرتاسر دنیا پر طرفدار است و از نظر کیفیت کمپرسورهای کوپلند، یکی از برند های قابل اطمینان در حوزه صنعت برودت می باشد. مورد مصرف محصولات کوپلند عموما در صنایع تبرید و تهویه مطبوع می باشد و از نظر کیفیت، کمپرسور کوپلند یکی از برند های مطمئن حوزه کمپرسورهای تبرید شناخته می شود که پا به پای تکنولوژی روز دنیا محصولات خود را گسترش می دهد. موارد استفاده این کمپرسور غالبا تهویه مطبوع و سردخانه است . کمپرسورهای اسکرال کوپلند یکی از پرفروشترین محصولات این شرکت است، که از آن در انواع سیستمهای تهویه مطبوع صنعتی و خانگی و همینطور سیستمهای برودتی استفاده میشود. همانطور که گفتیم کاربرد کمپرسور اسکرال در سیستمهای سردخانه و تهویه مطبوع میباشد. کمپرسور اسکرال Copeland سری ZR سازگار با گاز های R407c ،R513a ،R450a ،R22 و R134a می باشد و برای سیستم های سرمایشی، تهویه مطبوع خانگی و صنعتی و همچنین انواع چیلر آب خنک و هوا خنک مورد استفاده قرار می گیرد و بهترین بازده فصلی را نیز دارار هستند. فروش کمپرسور اسکرال کوپلند ، زمانی که Emerson برای اولین بار در استفاده از تکنولوژی اسکرال (Scroll) در کمپرسور پیش قدم شد، صنعت را برای همیشه متحول کرد.  This post has ᠎been done with GSA Content Gener ator​ Dem oversi​on !

کمپرسور اسکرال کوپلند

عواملی همچون کثیف بودن روغن گاز می تواند از دلایل دیگر خرابی کمپرسور باشد ، لذا خواهشمندیم همیشه مراکز اتصال لوله ها به کمپرسور را برسی کنید و محل اتصال حتما باید توسط متخصصین برسی شود تا میزان موجود در دستگاه و روغن آن برسی شود . در این بخش قصد داریم بیشتر به معرفی کمپرسور های کوپلند و ویژگی های آن ها بپردازیم. در این دوره به علت نیاز شدید ماشین های نظامی به قطعلت یدکی، کمپانی امرسون اغلب توان خود را به تولید قطعات برای ماشین های جنگی متمرکز کرد. با فرا رسیدن جنگ جهانی دوم، ولزی جای خود را به “استوارت سمینگتون” داد. ولزی که سرباز ارتش در جنگ داخلی بود، ابتدا در شرکت خود اقدام به تولید فن های الکتریکی کرد. در کمپرسور های اسکرال، متراکم کردن گاز مبرد را به کمک 2 مارپیچ حلزونی ثابت و دوار، انجام می دهد. قطعا چیزی که مشخص می باشد کمپرسور روتاری نوعی دیگر از این دستگاه می باشد و البته کمپرسور اسکرال به دلیل تراکم بیشتری که در حجم گاز دارد و می تواند به راحتی فشار و دمای گاز را افزایش دهد بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است که این رایند را دو مارپیچ حلزونی یا اسکرال دوار یا چرخش که بدون گردش است انجام می شود.

کلیه کمپرسور های مذکور در جدول زیر سه فاز می باشند.

بطور کلی طراحی کمپرسورهای برند کوپلند برای سطوح پایین صدا، ماندگاری بالا و قابلیت اعتمادپذیری فوقالعاده و جهت بازدهیهای بالا صورت گرفته است. کمپرسورهای اسکرال کوپلن دارای صدای کم و لرزش پایین و قابلیت اطمینان بالا است. حجم جا به جایی گاز مبرد کمپرسور اسکرال کوپلند ZR48KCE در حدود ۵۰ متر مکعب بر ساعت فرکانس ۵۰ هرتز است. از نظر ظاهر شباهت زیادی به کمپرسور های سری AWR تکامسه و کولترون دارند. کمپرسور اسکرال به چند دسته تقسیم می شود و بر اساس سرعت دوان که ثابت و یا متحرک می باشد تفاوت دارند. کلیه کمپرسور های مذکور در جدول زیر سه فاز می باشند. این موتورها اغلب برای استفاده در دریل های دستی و یا چرخ خیاطی کاربرد داشتند. از این سری از کمپرسورهای کوپلند در سیستمهای برودتی با رنج دمایی متوسط استفاده میشود. کمپرسور اسکرال Copeland دارای طیف وسیعی از تولیدات در صنعت می باشد و این محصول از رنج ۱٫۵ تا ۶۰ اسب بخار و بیش از ۱۰۰ میلیون دستگاه در سراسر جهان ساخته شده است. مدلسازی دیجیتالی در این نوع کمپرسور ها باعث امکان کنترل ظرفیت، بازده و دما شده است. در بازار ایران رایج ترین کمپرسور اسکرال مورد استفاده، کمپرسور اسکرال کوپلند سری ZR است.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نکونام: خوشحالم که در خدمت باشگاه فولاد هستم/ امیدوارم روزی خبرهای خوبی بشنویم

ایسنا/ خوزستان سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: اگر اتفاقی مثل سال قبل نیفتد خوشحال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.