آشنایی با نحوه عملکرد ، انواع ، مزایا و معایب کمپرسور اسکرال دی (2)

آشنایی با نحوه عملکرد ، انواع ، مزایا و معایب کمپرسور اسکرال – دی
کمپرسور اسکرال

کمپرسورهای پیستونی از سری کمپرسورهایی میباشند که موارد استفاده بسیاری در صنعت تبرید داشته اند کنترل بار در آنها توسط تجهیزاتی بنام UNLOADER انجام شده که توسط اهرمهایی از ورود وخروج گاز به سیلندرهای بی بار شده جلوگیری شده وکمپرسور در توان پایینتری قابل استفاده میگردد این کمپرسورها از لحاظ کنترل دور میل لنگ خوب عمل نمی نمایند و روش بدون بار کردن سیلندرها توسط جلوگیری از ورود گاز به سیلندر روش شناخته شده در کنترل ظرفیت این کمپرسورها میباشد. در صنعت تهویه مطبوع کمپرسورهای اسکرال بصورت گسترده ای در هیت پمپها ، پکیجهای سقفی ، دستگاههای مستقل ، سیستمهای دو و چند پارچه و چیلرهای کوچک (مینی چیلر ) مورد استفاده قرار می گیرند. در طول مرحله اول مبرد از طریق لبه ها به داخل دو اسکرال کشیده شده و پس از اتمام این مرحله لبه های مورد ذکر مجددا اینکار را تکرار می نمایند و بسته می شوند . دانفوس نمایندگی رسمی در ایران ندارد، با این حال دامون محصولات مختلف این شرکت از جمله مدلهای کمپرسور اسکرال دانفوس را برای خریداران داخلی تامین میکند. کولر گازی های بزرگ با ظرفیت بین 24000 الی 96000 BTU می توانند از کمپرسور اسکرال استفاده کنند. C onte᠎nt h as been g᠎en erated  by GSA Conte nt G ener ator ​DE MO!

کمپرسور اسکرال

تفاوت کولر گازی موتور سنگین و سبک: شاید شما هم برای خرید کولر گازی به یک مغازه فروش کولر گازی مراجعه کردهاید و اصطلاحاتی شنیدهاید، مثلا کولر گازی موتور سنگین، کولر گازی موتور طلایی، موتور موشکی، موتور دراز و موتور خوشهای، ولی مفهومش رو دقیقا متوجه نشدهاید، اصطلاح موتور سنگین بیشتر برای کمپرسور های پیستونی استفاده میشود و لقب موتور موشکی، موتور دراز، موتور خوشهای برای کمپرسورهای روتاری و منظور از موتور طلایی رادیات طلایی میباشد یعنی کولر gold fines است. با توجه به کیفیت بسیار بالای کولر گازی های برند پاناسونیک، حدودا از 10 سال قبل خریداران زیادی وجود دارد که کم کم کمپرسور های آنها فرسوده و در نهایت خراب می شوند که می توانید با کمک فروشگاه سرما سیستم اقدام به تهیه و خرید و فروش کمپرسور اسکرال پاناسونیک کنید. کمپرسورهای اسکرال دارای دو مارپیچ ثابت و متحرک بوده که مطابق اشکال بعد اقدام به فشرده سازی گاز می نماید . حرکت حلزون متحرک باعث فشرده شدن گاز می شود. This content h᠎as been wri tten  with t he ᠎he lp of G SA Content G᠎ener​ator  Dem​oversion᠎!

چیست می خواهیم با طرز کار این کمپرسورها آشنا شویم.

مبرده به دام افتاده حداکثر فشار را در نقطه مرگ بالای حرکتی پیستون تجربه می نماید و در این نقطه با باز شدن سوپاپ دهش مبرد پر فشار کمپرسور را ترک می نماید. ما در این مرکز تقریبا همه مدل های اسکرال را موجود داریم و شما عزیزان می توانید در ادامه مدل های موجود در فروشگاه را مشاهده فرمایید. کاملاً هرمتیک است، شاید در مقابل طرز کار کمپرسور اسکرال که بسیار خوب است، بزرگترین عیبشان این باشد که عموماً به راحتی به راحتی نمی توان آنها را تعمیر کرد زیرا امکان جدا کردن قطعاتشان برای انجام تعمیرات و نگهداری وجود ندارد. بنابراین، با جابجایی اسکرولهای کمپرسور یک فشار تخلیه مطلوب به دست می آید که این مختصری در مورد طرز کار کمپرسور اسکرال است. در این بخش از مقاله کمپرسور اسکرال چیست می خواهیم با طرز کار این کمپرسورها آشنا شویم. کمپرسور پیچکی اسکرول فاقد سوپاپ می باشد و این خود از دلایل برتری کمپرسور اسکرول بر کمپرسور تناوبی می باشد . در کمپرسورهای اسکرول به علت عدم وجود سوپاپ مکش و سوپاپ فرستنده، مشکلاتی همچون رسوبگیری مجاری سوپاپها و خرابی فنر و پولکهای صفحه سوپاپ که متعاقباً موجب پایین آمدن عملکرد کمپرسور میگرند بوجود نخواهد آمد.

کمپرسورهای اسکرول در ظرفیتهای پایین هزینه نگهداری بیشتری را نسبت به کمپرسورهای پیستونی دارند. کمپرسورهای اسکرول بهترین عملکرد را دارند و انواع روتاری و پیستونی در شرایط متغیری قرار میگیرند؛ به همین دلیل نمیتوان در موردشان نظری قطعی داد. کولر گازی با چه نوع کمپرسوری بخریم کمپرسورهای اسکرول (Scroll)، پیستونی (Reciprocating) و روتاری (Rotary)؟ کمپرسورهای کولر گازی بر اساس نوع عملکرد و نوع گاز انواع متفاوتی دارند و هر کدام معایب و مزایای خاص خود را دارد. ما در این مطلب سعی میکنیم به صورت ساده انواع این کمپرسورها معایب و مزایای آنها را برای شما توضیح دهیم. در طول مرحله دوم حجم بین این دو اسکرال در اثر حرکت کاهش یافته و فشار مبرد افزایش می یابد و در اتمام مرحله دوم فشار به فشار دیسشارژ خواهد رسید در مرحله سوم لبه های داخلی اسکرال مبرد پر فشاررا به دهانه خروجی رانده و از این طریق مبرد از کمپرسور خارج می گردد . حرکت مارپیچ متحرک باعث می گردد که بخار مبرد از دهانه ورودی با کاهش حجم به دهانه خروجی رانده شود. در این نوع که به آن کمپرسور حلزونی نیز گفته میشود، یک Scroll compressor ثابت حرکت نمیکند و یک اسکرال متحرک با استفاده از پیوند نوسان میچرخد.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت کمپرسور کوپلند zr 190.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نکونام: خوشحالم که در خدمت باشگاه فولاد هستم/ امیدوارم روزی خبرهای خوبی بشنویم

ایسنا/ خوزستان سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: اگر اتفاقی مثل سال قبل نیفتد خوشحال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.