آشنایی با مدلهای متنوع کمپرسور پیستونی بیتزر گروه صنعتی دی (3)

آشنایی با مدلهای متنوع کمپرسور پیستونی بیتزر – گروه صنعتی دی
کمپرسور بیتزر

سپس وضعیت توان کمپرسور در فرکانس های مختلف را مشاهده خواهیم کرد. محصولات شرکت بیتزر به دلیل داشتن فناوریهای روز دنیا و استفاده از علم و تجربه به طور همزمان کیفیتی بینظیر داشته و در سراسر دنیا مورد استفاده قرار میگیرند. شروع کار این شرکت با تولید شیر انبساط یا اکسپنشن ولو ترموستاتیکی و کمپرسورهای دو سیلندر و پیستونی آغاز شد و در طی 25 سال توانست محصولات خود را به بیش از 50 کشور دنیا صادر کند. شرکت بیتزر بیش از 80 سال است که در این صنعت فعالیت میکند و محصولات آن در سراسر دنیا استفاده میشود. در سال 1983 شرکت بیتزر موفق به ارائه اولین مدل از کمپرسورهای اسکرو با دو روتور شد. از این مدل کمپرسورهای اسکرو که بصورت نیمه بسته نیز هستند و مانند کمپرسورهای اسکرو سری کامپکت قابلیت تعمیر دارند. این کمپرسورها شامل شیرهای روکش دار رفت و برگشت با کیفیت مناسب می باشند که دارای ظرفیت های متفاوتی با توجه به نوع و کاربردشان هستند. فعلا ما این پیش فرض را قبول کرده و نهایتا در بخش فرکانس ، فرکانس مورد استفاده در کشور را انتخاب می کنیم. استفاده از اینورتر باعث میشود که کمپرسور در حالتی که دمای سردخانه به نقطه مطلوب رسیده خاموش نشود و در عوض با سرعت یا ظرفیت کمتری به کار خود ادامه دهد، به این ترتیب از استارتهای مکرر پیشگیری شده و علاوه بر آنکه عمر کمپرسور افزایش مییابد، مصرف برق نیز کاهش خواهد یافت. This has ​been cre ated by GS A ​Co nt ent Gene​ra​to r DE MO!

شرکت بیتزر در سال 1934 توسط مارتین بیتزر تأسیس شد.

اما قبل از آن، بهتر است مروری داشته باشیم بر روش کار کمپرسورهای پیستونی. کمپرسور در سیکل تبریدی تراکمی، بعد از اواپراتور و قبل از کندانسور قرار میگیرد. در قسمت بالای تصویر امکان انتخاب زبان و واحد اندازه گیری مهیاست. به کاربرد آن ها در سردخانه های بالای صفر و زیر صفر اشاره کردیم همچنین ویژگی ها و قابلیت های کمپرسور پیستونی را بر شمردیم. در ادامه گاز وارد کمپرسور شده و فشرده میشود. در کاربری بالای صفر و پمپ گرما برای گاز R134a بهینه سازی خاصی شده است. شرکت بیتزر در سال 1934 توسط مارتین بیتزر تأسیس شد. پنج سال بعد یعنی در سال 1959 شرکت بیتزر موفق به تولید اولین کمپرسور سیلندر پیستونی نوع نیمه بسته (Semi hermetic) یا نیمه باز شد. البته در مواردی که نیاز به افزایش فشار زیادی باشد، از کمپرسورهای پیستونی دو مرحلهای نیز استفاده میشود. توان عملکردی کمپرسورهای سیلند پیستونی سمی هرمتیک بیتزر در محدوده دوازده تا چهل اسب بخار قرار میگیرد که در انواع مختلفی تولید میشود. به طوری که سود خالص این شرکت در سال 1979، 30 میلیون دلار در یک سال بود.

این مدل از کمپرسور های شرکت بیتزر سهم بسیار بزرگی از بازار فروش در ایران را دارد به طوری که میتوان نام بیتزر را در ایران به عنوان یکه تاز فروش کمپرسور ها سردخانه ای به زبان آورد. اغلب مدل های محصولات بیتزر در ایران موجود بوده و از سوی نمایندگی های فروش بیتزر ایران کمپرسور بیتزر آلمان عرضه میشوند. امروزه بیتزر با داشتن ۱۵ کارخانه در کشور های آلمان، اندونزی، برزیل، پرتقال، چین و آمریکا و حضور فعال در ۶۲ کشور، داشتن ۹۰ نمایندگی و ۳۴۰۰ کارمند ، بزرگترین کمپانی تولید کننده کمپرسور های تبریدی در سطح جهان است. اما در مقابل ارتعاشات و آلودگی صوتی بیشتر تولید میکنند. کمپرسور سمی هرمتیک بیتزر یکی از انواع مدلهای برند بیترز است که همانند سایر کمپرسورها در چرخه تبرید وظیفه تولید سرما را با استفاده از ماده مبرد دارد. استفاده از روغن کمپرسورهای مانند B320SH و BSE170 که در کنار گازهای مبرد بالا میتواند قابلیت عملکرد کمپرسور را بهبود ببخشد. ᠎This data w as done by GSA᠎ Content Gen erat or D em​ov ersi on​!

در کاربرد با گاز R134a به دمای ۸۵ درجه سانتیگراد در کندانسور به خوبی عمل میکند. کمپرسور های پیستونی بیتزر میتوانند در ظرفیتهای مختلف از کسری از یک تا چند ده اسب بخار وجود داشته باشند، و موارد کاربرد آنها میتواند از یخچالهای خانگی و آب سردکنها تا سردخانههای صنعتی بزرگ مشاهده شود. لذا شرکت بیتزر به عنوان پیشرو در صنایع برودتی کمپرسورهای پیستونی متناسب با مبرد CO2 را طراحی و عرضه کرده است. مراحل فشرده سازی سیال مبرد در کمپرسورهای اسکرال به کمک دو رزوۀ مارپیچ صورت میگیرد؛ که یکی از این مارپیچها همواره ثابت بوده و بر اثر دوران مارپیچ دیگر عمل فشرده سازی سیال انجام میشود. کاربردی که کمپرسور پیستونی دارد شامل استفاده در سیستمها و دستگاههای سرمایشی جهت نگهداری گوشت منجمد و لبنیات یخ زده در سردخانههای زیر صفر و چیلرها میباشد. کمپرسورهای پیستونی خود دارای مدلهای مختلفی از جمله کمپرسور پیستونی هرمتیک یا بسته، سمی هرمتیک یا نیمه بسته و نوع باز است. هنگام خرید کمپرسور سمی هرمتیک بیتزر چه نکاتی باید رعایت شود؟ همچنین برای خرید مطمئن تر باید محصول را از نمایندگیهای مجاز خریداری نمود تا دارای گارانتی و خدمات پس از فروش باشد.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نکونام: خوشحالم که در خدمت باشگاه فولاد هستم/ امیدوارم روزی خبرهای خوبی بشنویم

ایسنا/ خوزستان سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: اگر اتفاقی مثل سال قبل نیفتد خوشحال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.