پایگاه خبری تحلیلی عبارت تجهیزات دستگاه CNC برند OPTIMUM معرف ابزار

پایگاه خبری تحلیلی عبارت:تجهیزات دستگاه CNC برند OPTIMUM – معرف ابزار
تراشکاری, تراش منوال

دستگاه های تراشکاری بسته به هدف و کاربرد، در شکلها و اندازههای مختلف ساخته میشوند و انواع متفاوتی دارند. فرایندهای تراشکاری معمولاً توسط دستگاه تراش انجام میشوند که از قدیمیترین ابزارها میباشد و دارای چهار نوع مختلف از جمله تراشکاری استوانهای، تراشکاری مخروطی، بازرسی جوش و شیار خارجی میباشد. فرآیندهای تراشکاری معمولاً توسط دستگاه تراش انجام میشوند که از قدیمیترین ابزارها میباشد. از این ابزار در تراشکاری فولاد نرم (فولاد های آلیاژی کم کربن) میتوان استفاده نمود. هنگاميكه لازم باشد مي توان قطعه را از روی ريل جدا كرده و سپس قطعات با قطر زياد را تراشید و نیز برای تراش كارهای مخصوص مورد استفاده قرار مي گیرد. هنگامی که یک قطعه کار با یک محور چرخشی خاص نصب شده است ، کار می کند ، سپس با یک محور چرخشی دوباره بازگو می شود ، به این حالت “چرخش غیر عادی” یا “چرخش چند محور” گفته می شود. در بعضي از ماشینهای تراش كه دارای طول زياد مي باشند برای اينکه بتوان از حداكثر قطر كارگیر استفاده شود، نزديک محور اصلي در قسمت ريل يک قطعه جاگذاری شده است. حداکثر وزن قطعه ی کار در این دستگاه به صورت استاندارد 5 تن و با اضافه کردن لینت های اضافه می توان تا اوزان 6 تن نیز از دستگاه استفاده نمود.

در ریسندگی فلزی ، دیسک ورق های فلزی به صورت عمود بر محور اصلی تراش نگه داشته می شود و ابزارهایی با نوک های جلا (قاشق) یا نوک های غلتکی به صورت دستی هستند ، اما با دست در مقابل پست های ثابت قرار می گیرند تا فشار ایجاد کنند که تغییر شکل می دهد ورق چرخش فلز. از ایجاد براده و لبه تیز جلوگیری شود. البته این دستگاه پیچیدهتر از آن است که ما همه قطعات را معرفی کنید و به همین دلیل بیشتر به سراغ قطعات اصلی میرویم که ساز و کار کلی دستگاه به آنها وابسته است. در سوراخكاری هم از آن استفاده مي كنند. معمولاً اصطلاح تراشکاری برای توضیح تولید سطح خارجی با عمل تراش به کار برده میشود، در حالی که برای تولید سطوح داخلی از واژه بورینگ استفاده میشود؛ به همین دلیل، عبارت “تراشکاری و بورینگ” برای خانواده بزرگتری از فرایندها به نام تراشیدن استفاده میشود. همانطوركه از نام آن پیداست اين ماشین بصورت عمودی قرار مي گیرد، دستگاه قلم گیر بصورت منشور چند ضلعي كه مي تواند عمودی در طول حركت خطي داشته باشد. ماشین تراشکاری عمودی برای تراش دادن قطعان بزرگ و سنگین مناسب است و همان طور که از نامش پیدا است به صورت عمودی قرار میگیرند و محور اصلی و قلم گیر آن نیز در این راستا حرکت دارد.

هنگام تراشکاری قسمتی از جسمی نسبتا صلب چرخانده میشود و یک ابزار تراش از یک، دو یا سه محور حرکت میگذرد تا قطر یا عمق دقیقی ایجاد کند. در این فرآیند قلم شیار تراش در راستای شعاع قطعه به آرامی در داخل آن نفوذ میکند و شیاری برابر با پهنای قلم بر روی سطح خارجی قطعه استوانه ای ایجاد میکند. متداول ترين ماشين هاي تراش همان ماشين تراش معمولي يا تراش طولي مرغك دار مي باشد كه از 1 تا 6 متر آن رايج است. تراشکاری میتواند داخل یا خارج یک استوانه انجام شود تا اجزا لولهای تولید کند. روند کار دستگاههای داخل تراشه عمودی به این صورت است که قطعه بر روی میز قرار داده میشود و ابزار برشی در یک حرکت رفت و برگشت عمودی فرایند برش را انجام میدهد. تراشکاری فولادهای با سختی بیش از 45 HRC (معمولا در رنج 44-68 HRC) به عنوان تراشکاری قطعات سختکاری شده شناخته می شود و به عنوان آلترناتیوی برای فرایند سنگ زنی شناخته می شود. لازم به ذکر است اگر بخش تراشکاری آلومینات در تکمیل فرایند تراش قطعه ای نتوانست کار را انجام دهد این قطعه سریعا به واحد CNC این شرکت منتقل شده و در آنجا با بهره گیری از بروز ترین دستگاه ها عملیات تکمیل می گردد.

ماشین های کنترل عددی (NC) , تراشکاری منوال کنترل عددی به کمک کامپیوتر (CNC) در دهه اخیر بسیار مورد توجه صنعتگران قرار گرفته است. کارد و چنگال های ساعت ساز سازهای ظریف فلزی ، بسیار ظریف اما دقیق هستند ، معمولاً بدون مقدمه ای برای پیچ گوشتی ، و هنوز هم توسط طالع بینی برای کارهایی مثل چرخش کارمندان تعادل استفاده می شوند. از نوع رومیزی آن برای تراش قطعات كوچک و كوتاه كه دارای قطر كم هستند استفاده مي شود. حال با استفاده از ابزار مخصوص و استفاده از میله هادی و استفاده از روشهای گرداندن قطعه یا استفاده از ساعت پیچ تراشی؛ پیچ تراشیده میشود. روغن های سینتیک، نیمه سینتیک و مستقیم نیز قابل استفاده هستند که میزان خنک کنندگی آنها کمتر است. محلول های آب صابون، پرکاربردترین روان کننده های فلزکاری هستند که حدود ۹۰ درصد ترکیب آنها از آب، ۵ درصد روغن و ماباقی مواد شوینده، امولسیفایر (برای امکان پذیر شدن ترکیب آب و روغن)، مواد ضد خوردگی و … حرکت درگیری ابزار و خارج شدن از درگیری آن و حرکت پیشروی به صورت خودکار توسط بادامک ها و اهرم ها یا به وسیله سایر سیستم های محرک (هیدرولیک و پنوماتیک) به کمک میکروسوئیچ ها انجام میپذیرد. شرکت معرف ابزار با فروش کلیه اینسرت تراشکاری SANDVIK ، ابزار تراشکاری SECO ، الماس تراشکاری WALTER و متعلقات دستگاه تراش از جمله سنگ زن روی سوپرت vertex ، سه نظام vertex ، چهار نظام منظم Vertex ، چهار نظام vertex ، کولت هیدرولیک دستگاه تراش برند vertex ، مرغک گردان vertex دستگاه تراش OPTIMUM ، مرغک ثابت دستگاه مرغک دستگاه تراش ورتکس تایوان ، چراغ هالوژن دستگاه تراش optimum و شیلنگ آب صابون دستگاه تراش برند VERTEX تایوان به عنوان اصلی ترین تامین کننده ابزار تراشکاری و تجهیزات تراشکاری مورد نیاز دستگاه تراش منوال اوپتیمم شناخته می شود.

شرکت ماشین ابزار معرف نمایندگی اصلی برند ورتکس تایوان. قابل ذکر است شرکت معرف ابزار نمایندگی انحصاری OPTIMUM آلمان می باشد. قسمت عمده سرامیکها را اکسید فلزات، آلومینیوم، سیلیسیم و کرم را به عنوان فلزات سخت و بقیه را مقاومت فلزات سرامیکی در مقابل سایش 5 تا 10 برابر فلزات سخت است، و تا 1200 درجه سانتیگراد سختی خود را حفظ می کند. تفاوت عمده دستگاه فرز و ماشین تراش در رابطه قطعه کار با ابزار است. محاسبه ی سرعت براده برداری : در این رابطه D قطر قطعه کار بر اساس میلیمتر و N تعداد دور اسپیندل در یک دقیقه است. حقوق توافقی و بر اساس مهارت پس از مصاحبه حضوری مشخص میگردد. اما در دستگاههای تراش سی ان سی این امکان به وجود آمده که حتی حکاکیهای بسیار پیچیدهتر مانند مارکینگ و نشانه گذاری بر روی قطعه کار وجود داشته باشد و از دستگاه برای تراشهای پیچیدهتر هم استفاده شود. بورینگ معمولاً پس از سوراخ زنی به منظور بزرگ کردن بخشی از سوراخ یا رسیدن به ابعاد دقیق تر استفاده میشود. اين نوع ماشینها برای تراش كارهايي كه قطر آنها بزرگ و نیز دارای طول زياد هستند مورد استفاده قرار مي گیرند زيرا كه میز آنها بزرگ و ارتفاع محور اصلي ماشین تا روی ريل نسبتا زياد است.

This post has been cre ated by G᠎SA Content  Generat᠎or  DEMO!

و داخل تراشی قطعه های سنگین و با ابعاد بزرگ مناسب است.

اين نوع ماشین تراش برای آموزش و تراش كارهای كوچک مورد استفاده قرار مي گیرد و چون اغلب كارها را بین دو مرغک مي تراشند به همین جهت آنرا ماشین تراش مرغک دار مي گويند. با احراز ویژگی های فوق می توان یک تراشکار را بکار گرفته و بسته به نوع عملیاتی که کارگاه تراشکاری انجام می دهد آموزش های تخصصی را به ایشان منتقل نمود. این ماشین جهت انجام عملیات پیشانی تراشی، تراشکاری و داخل تراشی قطعه های سنگین و با ابعاد بزرگ مناسب است. تراشهای وارداتی – تراشهای وارداتی از لاله های با کیفیت هستند که برای عملیات با دقت بالا استفاده می شوند. این محدودیت غیرقابل تحمل نیست ، زیرا از دنده 127 دنده ای به نام دنده جابجایی برای ترجمه بین نقاط متریک و اینچ استفاده می شود. در سال 1796 میلادی یک شخص انگلیسی به نام “فری تند” دستگاه تراشی به بازار عرضه کرد که داری قابلیت پیچ بری بود و محورهای آن قابلیت تغییر جهت داشت.

یک ابزار دستی به نام سنگ تراش غالباً در اولویت یک ابزار کشویی استفاده می شود. برقو کاری حجم کمی از قطعه کار را تراش میدهد و معمولاً پس از سوراخ زنی برای ایجاد سوارخی با ابعاد دقیق و سطح خارجی نرمتر استفاده میشود. قلاویز مورد نیاز بهطور معمول با مته ای که سوراخ را ایجاد کرده هم قطر میباشد. یک قلاویز از انتها به صورت محوری وارد قطعه کار میشود و رزوههایی داخل سوارخ موجود، تراش میدهد. براي قطعات بزرگي كه بايستي كف تراشي شوند از ماشين هاي تراش مخصوص پيشاني تراش استفاده مي گردد . حال با استفاده از ابزار مخصوص و استفاده از میلهٔ هادی و استفاده از روشهای گرداندن قطعه و یا استفاده از ساعت پیچ تراشی؛ پیچ تراشیده میشود. کارخانه بزرگ آلومینات با تولید تخصصی قطعات ریز و درشت آلومینیومی یکی از شرکت های دانش بنیان در این صنعت به حساب آمده که برای تکمیل فرایندهای تولید خود و جلوگیری از برون سپاری و خام فروشی مرحله تراشکاری محصولات را نیز خود انجام می دهد . دستگاه تراش منوال ورتکس| یکی از کارمد ترین ماشین آلات صنعتی دستگاه تراش منوال ورتکس میباشد که جهت تراشکاری و قالبسازی همچنین صنایع خودروسازی مورد استفاده قرار میگیرد.جهت خرید و فروش دستگاه تراش منوال ورتکس با مشاوران ما تماس فرمایید.

بخش تراشکاری و ماشینکاری مجتمع تولیدی صنعتی آلومینات اراک واقع در قطب صنعتی حاجی آباد این شهر یکی از بهترین کارگاه های تراشکاری در سطح کشور است. در درجه ی اول علاقه و استعداد در این شغل،پس افرادی که قدرت و توان جسمانی بالا دارند و همچنین افراد خوش ذوق و توانمند در شکل دهی قطعات هم از نظر سلیقه هم توان بدنی و… این فولاد سختی خود را تا 250 درجه سانتیگراد را حفظ می کند. این نوع فولاد کربنی با کلمه اختصاری (ws)معروف بوده و از 0/5 تا 1/5 درصد کربن تشکیل شده است. محبوب ترین سری دستگاه های صادر شده از این شرکت در بازار ایران تراش های منوال سری CS میباشند. پرداختن به نوع الماس هایی که در صنعت تراشکاری مورد استفاده قرار می گیرد هیچ پایانی ندارد چراکه بالای 10000نوع الماس در بازار برای کارهای تراشکاری با برندها و قیمت های مختلف موجود است ولی از نظر شکل هندسی الماس های لوزی و مثلثی در کار تراشکاری کابرد بیشتری دارند.

این چرخه تکامل دستگاه های تراش در دنیا بسرعت شکل گرفت و امروزه دستگاه هایی تمام هوشمند و اتوماتیک برای این صنعت به بازار عرضه شده است. امروزه اکثر صنایع در دنیا یک بخش کوچک و یا بزرگ این صنعت را در دل خود جای داده اند تا بتوانند مراحل تکمیل قطعه را به این وسیله پشت سر بگذارند. به عنوان نکته مهم، نسبت طول به قطر قطعه کار تا مقدار 2:1 برای قطعاتی که تنها در یک سمت آنها قطعه ساپورت شده است، قابل قبول می باشد. علم ماشین کاری به دو دسته کلی تقسیم بندی می شود ، ماشینکاری سنتی و ماشینکاری مدرن و پیشرفته که در ماشینکاری سنتی ابزار همواره برای براده برداری با قطعه کار درگیر می شود یا به عبارتی دیگر ابزار با قطعه کار تماس مسقیم دارد به عنوان مثال در ماشینکاری سنتی از انواع دستگاه تراش OPTIMUM و دستگاه فرز منوال یا دستگاه تراش CNC و دستگاه فرز سی ان سی OPTIMUM ساخت آلمان استفاده می شود. تراشکاری به انگلیسی: (Turning) عبارت است از شکلدهی فلزات به روش برادهبرداری با استفاده از ماشین تراشکاری.

پس از توسعه لوازم الکترونیکی ، ماشینهای تراش اتوماتیک توسعه یافته است. وظیفه اصلي آنها تهیه ابزار و شابلن برای كارخانجات تولیدی و ماشینهای تراش تولیدی است. اسپیندل وظیفه جهت دهی به موتور و سرعت دادن به حرکت محورها را بر عهده دارد تا تکنسین بتواند راحتتر سرعت حرکت دستگاه را کنترل کند. برای پوشش دادن همه نوع عملیات مرتبط با تراشکاری، انواع دستگاه های تراشکاری در 6 مدل اصلی تولید شده اند. این ماشین جهت تولید انبوه قطعاتی که دارای عملیات مختلف تراشکاری هستند طراحی شده است. استراتژی برش یکباره قابل دستیابی هم در عملیات داخلی و هم در عملیات خارجی می باشد. T-type: بهترین کیفیت سطح در برش های ممتد می باشد و تشکیل براده را در برشهای منقطع به حداقل می رساند. سرعت نهایی بر حسب متر بر دقیقه محاسبه به دست می آید. این صنعت از همان دوران های پیدایش فلز، بوسیله انسان های بدوی بوسیله ابزارهایی دست ساز برای صیقل کاری ملزومات اولیه زندگی و بعدها ادوات دفاعی بکارگرفته شد. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد ماشین تراش کاری متوسط کار اینجا را کلیک کنید. این طریقه عمل برادهگیری را« چرخ یا تراش کاری » میگویند و انجام کار مستلزم چند حرکت متفاوت است.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

«افسانتین» نسخه طب سنتی ایران برای بیماری های کبدی

محققان ایرانی در پژوهشی جالب به بررسی نقش گیاه افسنطین در درمان بیماری های کبدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.